Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Середа, 24.04.2024, 12:21

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Здоров'я

Сльозяться очі у дорослого і дитини: причини і лікування

Сльозяться очі у дорослого і дитини: причини і лікування

Епідеміологія

Статистика констатує, у світі близько 300 тис. людей страждає від очних патологій. Найбільше людей схильні до цих проблем у країнах з низьким рівнем життя. За останні 20 років знизилася кількість людей, що страждають очними хворобами в результаті інфекцій. Серед новонароджених дітей 5% немовлят страждає непрохідністю слізного каналу.

Причини сльозоточивості

Слізна рідина очищає і захищає рогівку ока, живить очі, покращує різкість зору, утворюючи водну лінзу, знезаражує з допомогою бактерицидної речовини лізоциму. Чому ж раптом нам стає некомфортно і починають сльозитися очі? Існує кілька причин такого явища. Слізливість може викликатися кон'юнктивітом, дакріоциститами, судинними хворобами очей, попадання чужорідного тіла, алергіями, вірусними інфекційними захворюваннями, патологією печінки і жовчного міхура, літнім віком, коли тонус м'язів повік та слізного мішка слабшають, травмами очей.

Фактори ризику

До факторів ризику, що сприяють виникненню такого явища, відносяться:
  • нестача вітамінів групи В і кальцію;
  • тривале носіння лінз, порушення правил їх експлуатації;
  • використання неякісних косметичних засобів;
  • надмірна сухість повітря;
  • холодна морозна погода;
  • перепад температур;
  • яскраве сонячне світло;
  • перевтома і хронічна втома.

Патогенез

Існує два механізми виникнення сльозоточивості: гіперсекреторний, що виникає при надмірному виробленні сліз, і ретенційний, пов'язаний з непрохідністю або порушеннями прохідності сльозовивідних шляхів.

Симптоми сльозоточивості

Сльозяться очі у дорослого і дитини: причини і лікування
Добова доза вироблення сліз становить 1 мл, її збільшення до 10 мл вважається аномальним. Насправді ніхто не вимірює обсяг слізної рідини, про це взагалі ніхто не замислюється, поки не наступає дискомфорт у звичайному житті, пов'язаний з неприємними симптомами. Першими ознаками є почервоніння очей, неконтрольована сльозотеча, світлобоязнь, часом різь. Не потрібно плутати з плачем в результаті стресу, у цьому випадку роль сліз має позитивний аспект, оскільки захищає їх завдяки психотропних речовин, що містяться в рідині.



Сльозяться очі на вулиці в прохолодну погоду

Якщо сльозяться очі на вулиці в прохолодну погоду або ж на морозі – не привід турбуватися. Це природна захисна реакція організму на зовнішній подразник, сльози зволожують рогівку очей, захищаючи її від ушкодження. Іншою причиною може бути алергія на холод, має назву холодовий кон'юнктивіт. Суть його в тому, що під впливом низької температури відбувається викид гістаміну – біологічно активної речовини, що викликає розширення судин, почервоніння повік, їх набряку, а часом астматичних нападів і кропив'янки на тілі – всіх атрибутів алергічної реакції. Більше до такої реакції схильні жінки, ніж чоловіки.

Болять і сльозяться очі

Якщо болить і сльозяться очі, можливо сталася травма. Пошкодження може бути мікроскопичним і непоміченим людиною. Провокує його потрапляння невеликої смітинки або будь-якої хімічної речовини, скажімо, лаку для волосся, парфумерного спрею, засобу для миття поверхонь. При цьому слід негайно промити очі водою або охолодженим чаєм. Перенапруження очних м'язів в результаті тривалої роботи за комп'ютером, читання при поганому освітленні, багатогодинного перегляду телевізора часто призводять до того, що око почервоншало і сльозиться. Це сигнал того, що необхідно змінювати підхід до проведення свого часу. Трапляється, що в приміщенні з працюючим кондиціонером дуже пересушене повітря і ця обставина також викликає симптом, коли сильно сльозяться очі.

Очі сверблять і сльозяться

Алергічна реакція призводить до того, що очі сверблять і сльозяться. Якщо відомий подразник, то просто потрібно уникати його, в іншому випадку - потрібна допомога алерголога. При попаданні в очі інфекції відбувається їх запалення. Все починається, як правило, з одного ока - воно сльозиться і гноїться, особливо після нічного сну, потім інфікується й інше. Часто зараження відбувається через недотримання особистої гігієни, використання жінками туші, термін придатності якої закінчився.

Нежить і сльозяться очі

Ми всі помічали, що коли з'являється нежить, починають сльозитися очі. Пов'язано це з синуситом – запаленням придаткових пазух і носоглотки, під час якого набрякає носова перегородка і закриває прохід до них. Відходження рідини при цьому утруднене, вона нагромаджується, тисне на очниці і лоб, і не знаходячи іншого виходу виділяється через слізний канал. Іншою причиною, що викликає таке поєднання симптомів, є сезонний алергічний риніт, під час якого також дере в носі, ніс закладений і сльозяться очі.

Постійно сльозяться очі

Бувають випадки, коли постійно сльозяться очі. Особливо часто таке відбувається у людей похилого віку. Пояснюється це тим, що біляочні м'язи слабшають, вони не в змозі тримати затиснутим сльозовий канал і мішечок. Якщо ж такий симптом не пов'язаний з віковими змінами, то необхідно пройти обстеження у стоматолога, лора і гастроентеролога. Інфекції носоглотки, карієс, захворювання травної системи, печінки, жовчного міхура можуть призвести до такого неприємного, явища, що приносить дискомфорт.

Око опухло і сльозиться

Цьому може бути кілька пояснень. Набряклість, виявлена вранці після сну, часом свідчить про захворювання нирок або серця. Особливо це може проявитися у людей, що зловживають спиртним, гострою, жирною і пересоленою їжею. Інша причина - укус комахи, що жалячи, виділяє токсичні речовини. Можлива алергічна реакція, спровокована пилом, цитрусовими, медом, в сезон цвітіння різних рослин – пилком та іншими алергенами. Око може опухнути і сльозитися в результаті навіть невеликого удару при пошкодженні м'яких тканин. Не виключається і попадання інфекції, т. к. для кон'юнктивіту характерними схожі симптоми. У будь-якому випадку необхідно звернутися до лікаря і не посилювати свій стан самолікуванням.

Повною мірою люди починають відчувати проблеми зі сльозотечею, коли захворюють на ГРВІ чи грип. Особливо різко й агресивно проявляє себе грип: лоскоче в носі, різко піднімається температура, починається чхання і сльозяться очі. Сльозяться очі при застуді або інфекції з тієї причини, що в запальний процес втягується носоглотка, набрякає носова перегородка, прохід в носові пазухи виявляється закритим, слізна рідина знаходить один вихід – у слізні канали. При цьому закладений ніс, кашель, болить голова і весь час сльозяться очі, так як накопичена рідина тисне на очні яблука, іноді навіть з'являються гнійні виділення з очей. Закінчується ці симптоми з проходженням гострої фази основного захворювання.

Очі сльозяться і щипає

Трапляється, особливо часто у жінок, які користуються декоративною косметикою, очі сльозяться і щипають. Виною цьому - використання неякісної або з простроченим строком дії туші. Часто молоді дівчата, які живуть з подружками в гуртожитку, користуються косметикою один одного або тестерами в магазині, не замислюючись про те, що це речі суто індивідуальні. В результаті сльозяться очі від туші через інфікування і виливаються в проблему, що вимагає ще більших коштів, ніж придбання косметики. Очі можуть сльозитися і щипати через запалення повік – блефариту або ячменю – запалення фолікула вій.

Вранці сльозяться очі

Не завжди сльозоточивість очей вказує на патологію, таке явище може свідчити і про нормальної реакції організму. Коли вранці сльозяться очі – це всього лише прояв захисної функції зволожити очне яблуко після ночі, коли відбувається підсихання, вберегти його від пошкоджень і інфекцій. Під час позіхання м'язи здавлюють слізної мішечок і виділяється сльоза. 

Після сну сльозяться очі, якщо в спальні працював кондиціонер, він підсушує слизову оболонку, тому для відновлення балансу відбувається сльозотеча.

Сльозяться очі від вітру

У багатьох сльозяться очі від вітру на вулиці і це нормально. Око – дуже чутливий орган, а вітер є сильним подразником. В цілях захиститися від зовнішнього агресивного фактора, виділяється більше рідини для зволоження очного яблука. Частіше стикаються з цим явищем люди у віці, оскільки у них гірший стан очних судин, а м'язи, що утримують сльозовий канал, слабкіші. Якщо при попаданні в приміщення сльозотеча припиняється, не варто турбуватися, інакше варто звернутися до лікаря.

Очі сльозяться в куточках

Очі сльозяться в куточках з тієї причини, що слізні отвори вінчають канальці в куточку ока біля перенісся. У свою чергу вони з'єднані зі слізним мішком, перехідним в носослізний канал. Саме через це поєднання, коли тече з носа сльозяться очі. Око покрите тришарової плівкою, перший шар якої являє собою слиз і вкриває рогівку ока, другий – вода (сльози), третій – масляниста речовина, що утримує другий шар і не дозволяє сльозам висихати. Саме останній шар засихаючи, утворює в куточках очей своєрідні пластівці, що не приносять ніякої шкоди.

Сльозяться очі після операції

Операція на очах необхідна при катаракті і вона полягає в заміні помутнілого кришталика на штучний. При відсутності ускладнень через кілька годин після операції людина вже ходить, а через 5-6 днів виписується з лікарні. У цей період важливо дотримувати всі рекомендації лікаря: не робити важкої роботи, випадково не травмувати око, закапувати призначені краплі. Якщо ж сльозяться очі після операції, а ще гірше – почервоніли і болять, потрібно негайно звертатися до лікаря, оскільки це може свідчити про інфікування і початку запалення.

Сльозяться очі вночі

Іноді людина стикається з проблемою, коли сльозяться очі навіть вночі. Така патологія може бути пов'язана з віковими змінами, при яких відвисає шкіра під очима, опускається нижня повіка і відбувається мимовільна сльозотеча. Можуть сльозитися очі вночі при ГРВІ чи грипі. Ці захворювання, про які вже згадувалося, приводять до стану, коли сльозяться очі у сні, температура, нежить, кашель. Можливо був хімічний вплив на очі, якщо поряд знаходиться косметика або різні чистячі, миючі засоби, що виділяють запах. Не виключається і патологія сальних залоз. Лікар-офтальмолог встановить причину, самолікування може нашкодити.

Сльозяться очі після нарощування вій

В останні роки стало звичним виправляти різні недоліки природи в фізіології людини штучними прийомами. Те ж відбувається і з віями. Жінкам зручно не витрачати щоранку час на те, щоб нафарбуватися і добре виглядати, тому вдаються до нарощування. Але іноді виникають проблеми і починають сльозитися очі після нарощування вій. Причина цього може полягати в самій процедурі, оскільки вона триває протягом 1,5-2 годин із застосуванням різних препаратів та інструментів, у тому числі і спеціального клею, що фіксує вії. Він здатний викликати алергію, а гіпоалергенний не настільки стійкий. Також сльозяться очі і червоні повіки від того, що під час нарощування використовуються підкладки для ізоляції нижніх вій. Коли вони не правильно приклеєні, можлива травма. Краще всього для цього застосовувати гелеві або силіконові подушечки.

Сльозяться очі в окулярах

Бувають випадки, коли сльозяться очі в окулярах. Є кілька причин такого явища. Якщо окуляри купувалися без рецепта офтальмолога, то може бути неправильно підібрано відстань між оптичними центрами лінз, через що м'яз ока перенапружується, а очі запалені і сльозяться. Дискомфорт може виникати і при неправильному підборі діоптрій, коли відбувається перенапруження фокусуючоі системи, при невдалій посадці оправи або невідповідній формі лінзи.

Сльозяться очі і біль у вусі

Запалення середнього вуха – отит має у своєму розвитку кілька стадій. Починається воно з того, що закладає вуха і сльозяться очі, потім з'являється різкий біль, який з часом зростає і поширюється в горло, шию, зуби, очі, підвищується температура. Саме для цієї гострої стадії гострого отиту характерно поєднання - сльозяться очі і біль у вусі. На наступному етапі біль слабшає, починає текти з вуха, температура падає, зникає тиск на око і сльозотеча припиняється.

Сльозяться очі при прорізуванні зубів

Часто при прорізуванні зубів у дитини сльозяться очі і спостерігається підвищене слиновиділення. Пов'язано це з тим, що зростаючий зуб розриває м'які тканини і цей процес досить болючий. Іноді підвищується температура, відчувається дискомфорт. Слина потрапляє в носоглотку, викликаючи нежить, який супроводжується виділенням слізної рідини з очей. До того ж, у цей час сильно слабшає імунітет, що загрожує простудними захворюваннями, у яких такі ж прояви.

Сльозяться очі від цибулі

Сльозяться очі від цибулі? Не страшно, адже це природна реакція організму на подразники. При різанні цибулі виділяються ензими - ферменти, що прискорюють хімічні реакції в живих організмах. Летюча сірка, яка знаходиться в цибулі, досягаючи очей змішується зі сльозами, починає пекти і подразнювати слизову. Щоб захистити орган, збільшується синтез слізної рідини. Крім цього летюча сірка потрапляє в ніс, викликаючи ту ж реакцію, що ще більше посилює виділення сліз. Щоб зменшити вплив ензимів на органи зору, необхідно перед нарізанням вмочити цибулину або ніж у воду, тоді реакція настане раніше і летюча сірка не потрапить в очі.

Болить горло і сльозяться очі

Симптоми, коли болить горло і сльозяться очі, характерні для аденовірусної інфекції. Це гостре респіраторне інфекційне захворювання, що вражає слизові носоглотки, очей, кишечника і лімфи. Для неї властиві підвищення температури (гарячка), нежить (риніт), біль у горлі (фарингіт), ще з'являється слабкість і сльозяться очі (кон'юнктивіт). Існує кілька форм захворювання. При гострому респіраторному захворюванні на тлі сильного запалення гортані і носових ходів уражається слизова оболонка очей і рогівки. Хворий відчуває свербіння в носі і сльозяться очі. Фаринго-кон'юктивна лихоманка супроводжується печінням, відчуттям стороннього тіла в оці. При епідемічному кератокон'юнктивіті сльозяться очі і набрякають повіки, відбувається помутніння рогівки, часом доходить до її руйнування і втрати зору.

Сльозяться очі після лінз

Сльозяться очі після лінз – вірна ознака того, що щось не так. Можуть бути неправильно підібрані лінзи (не та діоптрія, радіус кривизни або діаметр). Перевищення допустимого часу їх експлуатації (не більше 12 годин на добу), прострочений термін використання з часу відкриття упаковки – фактори, що здатні викликати таку реакцію. Розчин для зберігання лінз або ж їх склад може викликати алергію. Разом з лінзою можливе проникнення смітинки, яка викликає мікротравму ока. У разі потрапляння інфекції до сльозотечі приєднуються гнійні виділення.

Сльозяться очі від світла

Будь-яке світло - потужний подразник для наших очей. Сльозяться очі від світла – так проявляється природний захист організму. Особливо до світлобоязні схильні люди з блакитними і сірими очима, так як в їх райдужці мало пігменту. Щоб не відчувати дискомфорту від цього, потрібно надягати сонцезахисні окуляри або ж проводити соляризацію очей. Автори цієї методики переконані, що очі існують як орган сприйняття і використання світла, а сонце – його цілитель. Закриватися від світла окулярами – тільки шкодити собі, краще адаптувати наш орган зору до нього.

Сльозяться очі після зварювання

Під час зварювання з допомогою електрозварювального інструменту летять іскри, виникає електрична дуга, що випромінює ультрафіолет і викликає опік рогівки ока. Цей стан носить назву електроофтальмії і проявляється різзю в очах, їх почервонінням, світлобоязню, помутнінням епітелію рогівки, також сльозяться очі, застилає пелена. При цьому не слід терти, промивати їх під водою і капати першими що потрапили під руку краплями. Зі сльозавими очима після зварювання необхідно йти до лікаря, так як тільки він може оцінити тяжкість ураження і призначити правильне лікування, яке допоможе уникнути ускладнень.

Блювота і сльозяться очі

Аденовірусна інфекція, про яку вже згадувалося, вражає слизові не тільки носоглотки і верхніх дихальних шляхів, але і травних органів. Внаслідок цього з'являється нудота після їжі, блювання і сльозяться очі. Основні шляхи передачі такої інфекції – контактний фекально-оральний (через брудні руки, немиті продукти), аліментарний (через воду в стоячих водоймах, басейнах), повітряно-крапельний (під час чхання, кашлю). Цей вірус налічує до 90 різновидів. Пік захворюваності припадає на холодний період року, коли ослаблений імунітет та відповідні умови для його розмноження.

Сльозиться і сіпається око

Багато людей стикалися з явищем, коли сіпається око. Очне сіпання викликане мимовільним скороченням м'язів і, найчастіше, відображає стан нашої нервової системи – підвищену нервово-рефлекторну збудливість. Стреси і різні переживання призводять до виникнення сіпання. Коли сльозиться і сіпається око, то можуть бути й інші причини. Одна з них – нестача вітамінів і мікроелементів. Так, кальцій відповідає за нервово-м'язову провідність, його нестача призводить до судом і спазмів. Недостача магнію провокує тики, посмикування. Брак гліцину призводить до порушень в роботі центральної нервової системи. Часто сльозяться і смикаються очі від монітора внаслідок перевтоми. Багатогодинне просиджування біля екрану комп'ютера викликає подібні гіперкінези.

Сльозяться очі після косметики

Неякісна дешева косметика часом викликає алергічну реакцію, а це призводить до того, що сльозяться очі після косметики. Не обов'язково туш, тіні призводять до сльозотечі, навіть від тонального крему можуть сльозитися очі. Справа в тому, що будь-які засоби по догляду за обличчям, крім основних інгредієнтів містять хімічні консерванти, інакше вони не будуть зберігатися заявлений на упаковці термін. Якісні компоненти коштують дорожче і безпечніші у використанні. Тому навіть при відсутності гіперчутливості можлива подібна реакція організму. Краще спочатку використовувати пробники або косметику відомих брендів.

Сльозяться очі при читанні

Втома очей часто призводить до того, що сльозяться очі при читанні. Деяким людям властиво «запійне» читання, до того ж бувають гостросюжетні твори, від яких неможливо відірватися. Але необхідно контролювати себе, робити перерви і давати можливість очам відпочивати. Важливо мати хороше освітлення приміщення, де читаєш, і добре підібрані параметри окуляр, якщо користуєшся ними.

Сльозяться очі після лазні

Лазня і висока температура – поняття нероздільні. Різні матеріали, задіяні в оформленні приміщення, нагрівальні прилади можуть виділяти під впливом температури шкідливі хімічні сполуки. Якщо сльозяться очі після лазні, значить саме це і сталося з вами. Щоб підтвердити свої підозри, необхідно на якийсь час відмовитися від походів в цей заклад, а потім вибрати інший, оброблений дерев'яними будматеріалами.

Сльозяться очі при діабеті

Внаслідок цукрового діабету можливий розвиток серйозних захворювань очей: катаракти, глаукоми, ретинопатії. Висока концентрація цукру в крові негативно впливає на зоровий механізм, погіршує зір і може призвести до сліпоти. А сльозитися очі при діабеті можуть через глаукому, блефарокон'юнктивіт, який виникає на тлі підвищеного рівня цукру в крові і буває бактеріальним або демодекозним. Ще однією причиною є синдром сухого ока, що розвивається внаслідок прийому цукрознижувальних препаратів.

Сльозяться очі при глаукомі

Сльозяться очі при глаукомі, оскільки при цьому захворюванні порушується дренаж рідини усередині ока, відбувається її скупчення, внаслідок чого посилюється тиск на судини і нерви очей. Крім сльозотечі виникають головні болі і болі в очах, застилає пелена перед очима, погіршується гострота зору, навколо джерел світла людина бачить ореоли. Ігнорування проблеми призводить до плачевних наслідків – повної втрати зору.

Сльозяться очі від телевізора

Основною причиною того, що сльозяться очі від телевізора, є їх перевтома. Екран телевізора або монітор комп'ютера потребують певного напруження очей, а тривале спрямування погляду в одну точку збільшують навантаження на них. Якщо виникла проблема з очима при перегляді передач, треба більш ретельно підійти до вибору відстані від телевізора, освітлення кімнати. Рекламні паузи дають можливість змінити фокусування, відійти від екрану, зробити кілька вправ для очей.

Сльозяться очі після альбуциду

Альбуцид – очні краплі, які мають протимікробну дію. Застосовуються при кон'юнктивітах, блефаритах, кератитах (захворювання, що викликані стрептококами, стафілококами, кишковою паличкою, гонококами, хламідіями). Також їх вдають для профілактики після операцій. Сльозяться очі після альбуциду при підвищеній індивідуальній чутливості до сульфаніламідів, до яких воно належить, при передозуванні, одночасному застосуванні з препаратами, що містять солі срібла, після закінчення термінів придатності і порушенні умов зберігання (28 днів після розкриття флакона в затемненому місці, температура 8-15 С).

Після наркозу сльозяться очі

Коли після наркозу сльозяться очі – це досить рідкісне (за статистикою 1 випадок на 2000) ускладнення анестезії, що не призводить до порушення зору. Відбувається це через те, що повіки під час наркозу не завжди зімкнуті, і якщо операція триває досить довгий час, рогівка ока стає сухою і до неї прилипає повіка. При відкритті очей вона незначно травмується, що і призводить до сльозотечі, іноді з'являється розпливчаста точка.

Сльозяться очі після алкоголю

Людей після бурхливого застілля або тривалої гульні можна розпізнати відразу - сльозяться очі, набрякле обличчя, нещасний вигляд. Зовнішність хронічних алкоголіків взагалі не залишає ніяких сумнівів щодо наявності згубної пристрасті: опухле синє обличчя, повіки червоні, губи обвітрені, руки трусяться. Згубний вплив алкоголю на серцево-судинну систему, роботу центральної нервової системи відомий, але чому сльозяться очі після алкоголю? Пояснення цьому криється в тому, що алкоголь призводить до звуження судин око-рухових м'язів і зорового нерва. Внаслідок цього постачання зорового органу кров'ю і киснем знижено. До того ж підвищується кров'яний тиск очей, дрібні судини лопаються, з'являються мікро-крововиливи. Часто у людей з похмілля не тільки сльозяться очі, але і на очному білку утворюється мережа червоних прожилок, відчувається біль, різь і свербіж. При таких відчуттях виникає бажання потерти очі, а це призводить до потрапляння в них хвороботворних бактерій. Все це є передумовою втрати гостроти зору.

Сльозяться очі і хочеться спати

Сльозяться очі і сонливість – взаємопов'язані явища, так як коли хочеться спати ми позіхаємо, у цей час відбувається здавлювання м'язів очного канальця і сльози мимоволі викочуються назовні. Сам механізм позіхання пов'язують з функціонуванням головного мозку. Нестача кисню, яка відбувається під час перевтоми, знаходження в мало провітрюваному приміщенні, викликає цей рефлекс. Позіхаючи, людина заковтує кисень в збільшеному обсязі, він надходить у мозок і збагачує його, а відпрацьований вуглекислий газ виводиться з організму. Тому тандем: сльозяться очі і хочеться спати – нормальний фізіологічний процес. Якщо око не травмувалося, не запалене, то не повинно бути жодного занепокоєння, якщо перед сном сльозяться очі.

Навесні сльозяться очі

Коли навесні і восени сльозяться очі – це реакція організму на зміну температурного режиму або ж на яскравість сонячного світла. Часом наш зоровий орган не в змозі різко перебудовуватися з одних кліматичних умов на інші. Необхідний якийсь час, щоб звикнути. У цьому можуть допомогти сонцезахисні окуляри і контрастні ванночки з гарячою і холодною водою. Якщо сльозяться очі і відчуття піску, то можлива алергія на цвітіння навесні якоїсь рослини. У цьому випадку краще звернутися до офтальмолога і алерголога, щоб визначити причину і отримати рекомендації для усунення неприємного симптому.

Після АКДП сльозяться очі

Абревіатура АКДП - адсорбована коклюшно-дифтерійно-правцева вакцина запобігає виникненню в дітей цих небезпечних інфекційних захворювань. Ця щеплення, як і інші, несе навантаження на весь організм дитини і може викликати різну реакцію організму: підвищення температури, почервоніння місця ін'єкції, втрату апетиту, нервозність. Трапляється, після АКДП сльозяться очі, з'являється нежить. Відбувається це внаслідок ослаблення імунітету, з'являються симптоми застуди, а нежить пов'язаний з набряком носової перегородки, внаслідок чого відбувається сльозотеча.

Око сльозиться, зіниця звужена

Зіниця являє собою невеликий круглий отвір у райдужній оболонці ока 2-6 мм в діаметрі, через яку проникають промені світла. Його звуження або розширення відбувається завдяки колового та радіального м'яза. Зазвичай звужується зіниця при яскравому освітленні, після усунення подразника вона розширюється. Але такий симптом може свідчити про наявність захворювання, про прийом наркотиків або деяких медикаментів, про згасання мозкової діяльності людини, про порушення функції щитовидної залози, інсульті. Якщо око сльозиться, а зіниця звужена, це може бути ознакою захворювань очей: запалення райдужної оболонки ока (іріта), ураження рогівки, запалення судин і т. д. Тільки лікар визначить правильний діагноз.

Сльозяться очі після сексу

Якщо секс викликає сльози радості, то це всього лише прояв емоцій, щастя. Сексуальний акт пов'язаний з тривогою, напругою, що часто проявляється почервонінням обличчя і сльозотечею очей. Більш сумним наслідком сексу є зараження хламідіозом. Синдром Рейтера - захворювання, при якому уражається декілька органів послідовно або одночасно, в тому числі і очі у формі кон'юнктивіту. З'являється свербіж, світлобоязнь, течуть сльози.

Сльозяться очі при сміху

Якщо гучно і від душі сміятися, починають текти сльози. Сльозяться очі при сміху з тої причини, що під час цього процесу людина примружує очі, м'язи стискаються і тиснуть на слізні канали, які, в свою чергу, чинять тиск на слізний мішечок, виділяється рідина.

Після невриту лицьового нерва сльозяться очі

Неврит лицьового нерва – захворювання, при якому уражається черепно-лицьовий нерв, що відповідає за міміку обличчя, рух губ і повік. Око на ураженій стороні не закривається, а нижня повіка може бути вивернутою. Так як око постійно залишається відкритим, оболонка рогівки висихає, виникає сльозотеча. Можливо розвиток кон'юнктивіту і кератиту - запалення рогівки ока, для яких характерне таке явище.

Після зондування слізного каналу сльозяться очі

Зондування слізного каналу – процедура, до якої вдаються при його блокуванні. Непрохідність виникає внаслідок вроджених патологій голови, поганого функціонування дренажної системи, вікових змін, інфекційних захворювань, травм, новоутворень, прийому медикаментозних засобів. У випадку закупорки каналу природний відтік рідини порушується, очі сльозяться, набрякають, червоніють, розвивається інфекція. Щоб перевірити прохідність каналів використовують зондування. Спеціальний інструмент вводять в канал, розширюючи його. Якщо проблема полягала саме в цьому, то неприємні симптоми проходять. Після зондування слізного каналу можуть деякий час сльозитися очі. Але якщо правильно доглядати за оком після процедури, дотримуватися правил гігієни і робити масаж, все налагодиться. Якщо ж сльозотеча не проходить, значить необхідно шукати іншу причину.

Сльозяться очі при ВСД

Вегето-судинну дистонію відносять до неврозів, при яких порушується регуляція тонусу судин. Під цю назву підпадає безліч різних симптомів, що стосуються збоїв в роботі серцево-судинної, дихальної та інших систем. Періодично виникають напади, під час яких перехоплює подих, серце б'ється прискорено або відбуваються перебої в його роботі, на тілі виступає піт, обличчя і очі червоніють, з'являється почуття страху, внутрішнє тремтіння, рясно сльозяться очі. Всі ці прояви є вторинними, тому необхідно виявити справжню причину таких станів і на них направити лікування.

Сльозяться очі у дитини

Чому сльозяться очі у літніх людей ми вже розглядали, а ось чому сльозяться очі у новонародженої дитини? В утробі матері очі дитини захищені спеціальною желатиновою плівкою від попадання в них навколоплідних вод. Після народження плівка розривається при першому його крику. Слізна рідина починає вироблятися з третього місяця життя, до цього часу дитина плаче без сліз. Іноді плівка залишається цілою і перешкоджає виходу рідини з слізного мішечка, накопичуючись там і викликаючи запалення. Лікарі рекомендують масажувати його, але якщо це не проходить, то позбавити від цієї проблеми здатне зондування слізного канальця, яке відбувається у віці 2-3 місяців після народження дитини.

Сльозяться очі при вагітності

Дискомфорт під час виношування дитини може торкнутися і органів зору. Сльозяться очі при вагітності у тому випадку, якщо не вистачає слізної рідини для їх зволоження. Це може статися в результаті гормональної перебудови, коли знижується рівень вироблення естрогену. Іншою причиною може бути алергія, грип, ГРВІ або ж травма ока.

Стадії

Якщо сльозотеча відбувається з причини хвороби очей, а не викликана тимчасовими подразниками, то з часом їх стан буде тільки погіршуватися. На початковій стадії течуть сльози, далі відбудеться почервоніння, набряк повік, нагноєння. Без визначення діагнозу і проведення лікування хвороба прогресує і може дійти до небезпечної стадії не тільки для органу зору, але і для життя людини.

Ускладнення і наслідки

Наслідки і ускладнення проігнорованої сльозотечі можливі у вигляді погіршення і навіть втрати зору, а гнійні маси, що накопичуються в очах здатні викликати сепсис і менінгіт.

ДІАГНОСТИКА СЛЬОЗОТОЧИВОСТІ

В офтальмології існує безліч різних методів, що допомагають встановити правильний діагноз. Обстеження проводить лікар-офтальмолог в кабінеті, обладнаному різними спеціальними приладами. Так, за підозри на непрохідність слізного каналу застосовується тест з флуоресцентним барвником. Він допомагає визначити роботу дренажної системи ока. Тест Ширмера дозволяє виявити синдром сухого ока. За нижню повіку закладається смужка паперу і аналізується, наскільки вона просочилася сльозою. Дослідження вії під мікроскопом на демодекс є підставою поставити діагноз демодекоз. Проводиться вимірювання очного тиску.

В арсеналі інструментальної діагностики захворювань очей різні прилади, з допомогою яких ставиться діагноз. Зондування очного каналу здійснюється спеціальним тонким інструментом, який вводиться всередину. Ця процедура проводиться і з діагностичною метою, і з лікувальною. Дакриоцистографія або дакриосцинтиграфія дає зображення системи відтоку ока. Для цього в око капають контрастну речовину і роблять рентген, КТ або МРТ. УЗД очного яблука дасть можливість виявити стороннє тіло або ж новоутворення. Глаукому визначають за допомогою спеціальної лінзи, а процедура називається гоніоскопія. Використовуючи лінзи Гольдмана, оглядають очне дно.

Диференціальна діагностика

Діагностують те або інше захворювання очей, що призводить до сльозотечі, на підставі скарг пацієнта, даних анамнезу, огляду офтальмолога і, при необхідності, додаткових інструментальних досліджень. Як правило, відбувається диференціація між синдромом сухого ока, глаукомою, кон'юнктивітом, алергічною реакцією, стороннім тілом, кератит.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЯ?

Офтальмолог

ЛІКУВАННЯ СЬОЗОТОЧИВОСТІ

Що робити, якщо сльозяться очі? Звичайно ж, першою справою необхідно встановити причину цього явища. Найрозумніше обстежуватися в офтальмолога. Очі є дуже ніжним і чутливим органом, тому самолікування може легко завдати їм шкоди. При алергіях важливо встановити алерген і по можливості усунути його від себе. Щоб зняти симптоми алергії, вдаються до блокаторів гістамінових рецепторів і стабілізаторів мембран опасистих клітин. Для зняття набряку застосовують протизапальні препарати.

Швидка втомлюваність очей (астенопія) часто свідчить про поганий зір і вимагає його корекції, правильного облаштування робочого місця та дотримання режиму роботи (хорошого освітлення, перерв у роботі, вправ, що зміцнюють м'язи очей).

Блефарит погано піддається лікуванню. Незалежно від причини, що викликала його, потрібна ретельна гігієна повіки. Для цього існують спеціальні гелі і лосьйони. Крім цього призначаються мазі і краплі (зволожуючі, що містять антибіотик або інші), в залежності від різновиду захворювання.

Дакріоцистит – це запалення слізного мішка найчастіше лікуються в умовах стаціонару. Призначають протизапальні, антибактеріальні і загальнозміцнюючі препарати.

Проводячи лікування очей, слід пам'ятати, що препарати від алергії, які стимулюють центральну нервову систему, потрібно закапувати не більше 5 днів, до того ж, при ішемічній хворобі серця, гіпертонії, захворюваннях щитовидної залози вони протипоказані. При вірусному кон'юнктивіті лікування повинно тривати не більше 10 днів. А тривале застосування крапель, що містять кортикостероїди, може призвести до утворення глаукоми.

Засоби від сльозоточивості очей

Засоби для очей, що сльозяться, включають в себе очні краплі, перевага яких перед іншими препаратами в тому, що вони діють безпосередньо на джерело патології. На фармацевтичному ринку існують різні краплі від сльозоточивості очей. Так, при втомі під час роботи з комп'ютером капають краплі, що зволожують очі і створюють захисну плівку на їх поверхні. До них відносяться препарати штучної сльози, візин чиста сльоза, сістейн, відісік.

Візин чиста сльоза – капають в кон'юнктивальний мішок. Для цього відводять голову назад, чистою рукою відтягують нижню повіку, тримаючи флакон голівкою вниз. З кожним натисканням крапає крапля. Проробляти це необхідно чотири рази на день. Побічні ефекти від застосування виникають рідко у вигляді алергічної реакції. У цьому випадку слід припинити лікування. Під час вагітності препарат можна використовувати лише за призначенням лікаря. Лінзи перед закапуванням знімаються.

Для тих, хто користується контактними лінзами підійдуть артелак, оксіал, хіло-комод, хілозар-комод та інші.

Артелак – перед використанням цих крапель також потрібно знімати лінзи і надягати їх через чверть години. Необхідна доза – 1 крапля кілька разів в добу. Побічні дії - можливі печіння, помутніння зору, відчуття присутності стороннього тіла, рідко – алергія. Протипоказаний при гіперчутливості до компонентів препарату.

При алергіях призначають антигістамінні очні краплі: лекролін, алергодил, сперсалерг, опатанол.

Алергодил – використовують краплі вранці і ввечері, при сильній алергії рекомендують подвоїти частоту, але капати не більше півтора місяця. Застосовують, починаючи з 4 років. Можлива реакція непереносимості, гіркий присмак у роті, подразнення очей. Протипоказаний під час вагітності та годування груддю, а також за кермом.

При алергіях та різних запаленнях призначають протизапальні засоби. Вони поділяються на дві групи: нестероїдні (диклофенак, індоколір) і кортикостероїдні (дексаметазон, максидекс) очні краплі.

Індоколір – застосовують при неінфекційної природи патології. Капають по краплі 4 рази на день. При непереносимості компонентів препарату, коли відчувається печіння в очах, свербіж, почервоніння повік лікування слід припинити.

До анестезувальних крапель відносяться лідокаїн, алкоїн, їх застосовують тільки за призначенням лікаря. Для зменшення внутрішньоочного тиску використовують трусопт, тафлотан, бетоптик. При бактеріальних запаленнях лікування призначають після визначення збудника залежно від його чутливості до антибіотика. Це можуть бути препарати тобрекс фуциталмик, макситрол. Якщо сльозотеча викликане вірусною інфекцією, то вдаються до таких противірусних препаратів, як інтерферон. Краплі офтальмоферон і окоферон містять готовий людський інтерферон.

Вітаміни

Відомо, що людина, яка має сильний імунітет, менше схильна до різних інфекційних і бактеріальних захворювань. Тому з метою його зміцнення необхідно приймати вітаміни С, А, Е, групи В, ретинол. Для очей корисні такі продукти харчування: морква, солодкий перець, абрикоси, апельсини, шпинат, брокколі, горіхи, курага і інші. Існують різні вітаміни і вітамінно-мінеральні комплекси, які поповнять запаси відсутніх елементів, що захищають очі: аевіт, комплівіт офтальмо, окувайт, лютеїн комплекс, офтальмовит, допельгерц актив вітаміни для очей з лютеїном. Випускаються і вітамінні очні краплі, які застосовуються для лікування очних хвороб, так і для їх профілактики: катахром, хрусталін, тауфон, таурин, рибофлавін.

Фізіотерапевтичне лікування

Для лікування очних хвороб в комплексі з медикаментозними методами широко застосовують консервативне лікування. Фізіотерапевтичне лікування включає в себе електролікування (гальванізацію, УВЧ-терапію, електростимуляцію, низькочастотну магнітотерапію, електрорефлексотерапію), світлолікування (лазерну і квантову терапію), механолікування (фонофорез), баротерапію. Але найпоширеніший метод – лікарський електрофорез.

Що робити в домашніх умовах, якщо сльозяться очі?

Більшість людей влаштовані так, що спочатку намагаються самі впоратися зі своїми проблемами зі здоров'ям. Що робити в домашніх умовах, якщо сльозяться очі? Існує народне лікування, рецепти якого можна спробувати застосувати. Дієві примочки для очей:
  • заварити крутий чорний чай, остудити, змочувати ватяні диски і класти на закриті повіки;
  • натерти сиру картоплю, змішати з яєчним жовтком і прикладати як компрес;
  • зробити настій з лаврового листя (на склянку води 3-4 листка), яким промивати очі, робити примочки.
  • Застосовують для лікування сльозоточивості і 2% розчин прополісу. Для цього його розчиняють у теплій кип'яченій воді, капають кілька крапель 3-4 рази на день. Можна також спробувати масаж повік, особливо область кон'юнктивального мішечка, це зміцнить слізний м'яз.

Лікування травами

Природа подбала, щоб людина знаходила в оточуючій її флорі ліки від різних хвороб. Тому лікування травами існує і в офтальмології. Такі трави, як каланхое, алое, чебрець, ромашка аптечна, волошка, подорожник, кмин, квітки алтеї допоможуть позбутися від запалень. Настої з них капають, промивають ними очі, роблять компреси на повіки.

Гомеопатія

Гомеопатія, як правило, застосовується в комплексі з іншими лікувальними заходами. Препарати підбираються гомеопатом за конституційним принципом. Але той факт, що використовуються вони в слабких розведеннях і не можуть принести шкоди, дає право рекомендувати їх для лікування при сльозотечі.

Алергин-ARN – випускається в гранулах, в складі 5 компонентів рослинного і тваринного походження. Застосовується при алергічних кон'юнктивітах. Доза прийому залежить від віку пацієнта: від 3 до 6 років приймати із розрахунку 1 гранула на рік життя. Після 6 років - 6 гранул під язик за 30 хвилин до або 1,5 години після їжі до повного розсмоктування. Курс лікування 3-8 тижнів. Протипоказаний при підвищеній чутливості до компонентів препарату, а також вагітним жінкам та в період лактації, оскільки його дія на цю категорію пацієнтів не вивчена. Можлива алергія в якості побічного ефекту.

Делуфен – спрей, застосовується при простудних захворюваннях, що супроводжуються нежитем, рясною сльозотечею. Дорослим робити два впорскування у кожну ніздрю 4 рази на добу, дітям показано одне. Курс лікування-до місяця. Протипоказаний при підвищеній чутливості. Побічні дії не виявлено.

Дентокинд – препарат, що приносить полегшення дітям, у яких прорізуються зуби. Випускається в таблетках білого кольору. Немовлятам рекомендується перші два дні по таблетці щогодини. Добова норма не повинна перевищувати 6 штук. Потім, 1 таблетка тричі на день. Після року призначають за тією ж схемою, але 2 штуки одночасно. Побічні явища не спостерігались, відзначалося лише короткочасне погіршення первинної симптоматики, яка проходила після зниження дози препарату.

Каліум сульфурукум сіль доктора Шюслера №6 – застосовується при запаленнях слизових порожнини рота, носа, горла, очей. Дітям до року призначають по таблетці 2 рази, від 1 до 6 років – тричі, від 6 до 11 – 4 рази, після цього віку до 6 разів на день. Має протипоказання при алергії на пшеницю і хворим на целіакію.

Окулохеель – очні краплі застосовуються при синдромі сухого ока, їх втоми. Маленьким дітям рекомендована 1 крапля в кожне око раз на добу, старшим дітям доза збільшується до 2 крапель двічі на добу, дорослим – 2 краплі тричі. Можливі побічні ефекти у вигляді місцевої алергії. Вагітним і годуючим жінкам необхідно узгодити лікування препаратом зі своїм лікарем.

Хірургічне лікування

У сучасній офтальмології існують різні методики з використанням новітніх технологій і інструментів для проведення оперативного втручання, в тому числі за допомогою лазера. Проходять вони безкровно, безболісно, в короткий проміжок часу, не доставляючи особливого дискомфорту людині. Так, до хірургічного лікування вдаються у разі вродженої або набутої непрохідності слізного каналу, якщо всі попередні заходи не принесли результатів. Однією з них є дакриоцисториностомія, що полягає у створенні нового каналу, що з'єднує сльозовий мішок і порожнину носа. Це складна операція, яка проводиться під загальним наркозом. Оперативне втручання з лікування глаукоми являє собою пророблення лазером або ножем отвору, через який видаляється зайва рідина з ока. Все хірургічне лікування має свої ризики і ускладнення, про які лікар повинен попередити пацієнта.

ЧИМ ЛІКУВАТИ?

Очні краплі від сльозоточивості очей: для дітей, дорослих та літніх

Прогноз

Різні проблеми з органом зору, як правило, не несуть прямої загрози життю. За статистикою 80% патологій можна запобігти або вилікувати. Але прогноз для очей при відсутності або несвоєчасному лікуванні може бути несприятливим. Можливе відшарування сітківки, розплавлення рогівки ока, атрофія зорового нерва.
Категорія: Здоров'я | Додав: Vik (12.10.2017)
Переглядів: 3065 | Теги: здоров'я, сльозяться очі, Очі, симптоми, симптоми очей, в дітей, в дорослих | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Успіх - це рух від невдачі до невдачі без втрати ентузіазму.
Уїнстон Черчілль

Наше опитування

Ви віддаєте перевагу - жити в селі чи в місті?
Всього відповідей: 266

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика