Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Вівторок, 30.04.2024, 23:44

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Здоров'я

Як визначити апендицит в домашніх умовах
Захворювання, яке характеризується запаленням червоподібного відростка і виражається гострим больовим синдромом поряд з іншими симптомами, називається апендицитом. Дане захворювання легко піддається лікуванню у вигляді хірургічного видалення запаленого відростка. Однак нескладною операція вважається, якщо вона проведена вчасно.

У деяких випадках апендицит плутають зі звичайним розладом шлунка або ентероколітом. Такі випадки значно затримують постановку правильного діагнозу, тим самим відсуваючи момент хірургічного втручання і затягуючи захворювання. Що ж необхідно знати, щоб правильно визначити апендицит в домашніх умовах і, якщо не поставити попередній діагноз, то хоча б звернутися до лікаря для своєчасного обстеження.

Основні симптоми апендициту

Як визначити апендицит в домашніх умовах
Дане захворювання має всі ознаки банального розладу травлення. Перелічимо основні симптоми апендициту:
  • відсутність апетиту;
  • больовий синдром в області живота, що поступово збільшується, особливо при напрузі мускулатури преса;
  • поява легкої нудоти;
  • нудота поступово може посилюватися і приводити до блювоти;
  • порушення роботи кишечника, що виражається в появі діареї, або навпаки запорів;
  • може спостерігатися підвищення температури тіла до 37-37,5 градусів, що поступово переходить у гарячковий стан до 38 градусів;
  • в деяких випадках може виникати аритмія.

Всі ці ознаки можуть свідчити про інші захворювання, пов'язаних з порушенням роботи печінки, кишечника, шлунка, жовчного міхура або підшлункової залози. Больові відчуття в області пупка і нижче у жінок можуть говорити про захворювання статевих органів або цистит. Тому апендицит досить складно діагностувати, у зв'язку з чим, його розвиток часто затягують. Для того щоб не пропустити важливі ознаки апендициту і вчасно звернутися за медичною допомогою, необхідно керуватися рекомендаціями, наведеними нижче.

Способи визначити апендицит в домашніх умовах

Для попереднього діагностування апендициту можна провести невеликий тест, званий симптомом Щоткіна - Блюмберга. Для цього рекомендується попросити допомоги близького, або зробити це самостійно. Ляжте на рівну поверхню животом догори. Дуже акуратно натисніть на місце болю пальцями правої руки, потім різко відірвіть руку від живота. Про ймовірність апендициту можна говорити у випадку, якщо після того, як ви забрали руку, біль у животі помітно посилилася.

Можна спробувати ще один спосіб - марширування. У положенні стоячи різко піднімайте ноги, імітуючи кроки під час маршу. При апендициті це зробити буде практично неможливо через сильний гострий біль. Одним з основних ознак апендициту також можна вважати сухість в ротовій порожнині. Якщо гострі болі в області живота супроводжуються сухістю в роті, необхідно негайно їхати на прийом до хірурга, або викликати швидку допомогу.

Найчастіше біль локалізована в правому боці живота, хоча може віддавати і в інші частини. Варто відзначити, що при апендициті біль проявляється постійно, і поступово посилюється, періодично затихаючи на час.

Як визначити апендицит в домашніх умовах у дитини

У дітей апендицит має тенденцію до досить швидкого розвитку. У зв'язку з цим дуже важливо вчасно звернутися до лікаря, щоб визначити хворобу і уникнути негативних наслідків. Необхідно викликати швидку або самостійно відвезти дитину до лікаря навіть при найменших ознаках апендициту, будь то болі в животі, температура, сухість у роті, нудота, блювота або пронос.

Якщо дитина ще не вміє говорити, можна звернути увагу на її положення. При виникненні больового синдрому, характерного для апендициту, дитина підгинає ноги до животика і рефлекторно укладається виключно на правий бік.

Всі зазначені способи не дозволяють точно визначити апендицит, проте допомагають уникнути розриву апендикса. Своєчасно звернення за медичною допомогою може зберегти вам життя, тому не варто ігнорувати симптоми захворювання і приймати знеболюючі засоби. Пам'ятайте, що зволікання небезпечно розвитком перитоніту, який в гіршому випадку може привести до летального результату.
Категорія: Здоров'я | Додав: Vik (02.05.2014)
Переглядів: 15685 | Теги: діагнеоз апендицит, апендицит в дитини, апендицит, діти, симптоми апендициту, діагностика апендициту, як визначити апендицит в домашніх у | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Посилання на авторитет не є аргументом.
Бенедикт Спіноза

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика