Болі в попереку - частий супутник вагітності. Як правило, вони відзначаються в другій її половині і обумовлені фізіологічними процесами, які відбуваються в організмі. У перші місяці болі можуть з'являтися в результаті збільшення прогестерону, пом'якшення під впливом релаксину підтримуючих тканин і зв'язок. Останній гормон необхідний організму, щоб підготуватися до вагітності і наступним пологів.
Причини болю в попереку- Зростання маси тіла. Вагітність пов'язана зі збільшенням ваги, що не може не впливати. Насамперед, підвищується навантаження на всі суглоби і кістки, центр ваги зміщується. В результаті цього процесу навантаження на м'язи перерозподіляється. Деякі з них відчувають підвищений тиск, внаслідок чого слабшають і втрачають еластичність. Якщо проблеми з опорно-руховим апаратом були ще до зачаття, то при вагітності вони можуть проявитися у вигляді болю в спині.
- Обмеження рухливості як наслідок швидкої втоми м'язів - часта причина болю, що з'являються в попереку.
- Гормональні зміни, які можуть стати причиною неприємних відчуттів. Все це природні фактори, але, як правило, їх результатом є постійний біль у спині і ускладнення після пологів.
- Незручне взуття, високий каблук, неправильна поза, слабкі м'язи - все це провокує появу болю.
Болі в попереку як ознака хворобиВагітність часто викликає загострення різних захворювань. Результатом кожного з них може стати біль у поперековому відділі. Насамперед, це сечокам'яна хвороба. Болі при цьому інтенсивні, переймоподібні, різкі, додатково відзначається порушення сечовипускання. Справа в тому, що камені рухаються по сечоводах і травмують їх, звідси і біль. Лікування проводиться тільки лікарем, оскільки важливо визначити склад каменів, призначити і підібрати індивідуальне лікування.
Одна з причин болю, що виникають у спині - неврологічні захворювання. Це поперековий радикуліт, грижа. Комплекс лікувальних заходів включає в себе дотримання постільного режиму, носіння бандажа або корсета, фізкультуру, іноді прописуються знеболюючі препарати.
Болі, що виникають в поперековому відділі, можуть бути супутником захворювань нирок. Крім них, відзначаються підвищення тиску, температури, з'являється головний біль, набряки, часте сечовипускання. Всі ці симптоми при вагітності вказують на хворобу нирок і можуть негативно відбитися на перебігу вагітності, здоров'я жінки і дитини. Тому важливо звернутися за допомогою до лікаря. Найбільш часто зустрічається пієлонефрит. Це інфекційне запалення ниркової тканини, лікування якого можливо тільки в умовах стаціонару, під контролем фахівців.
Час від часу майбутня мама може страждати від болю в попереку, при яких матка сильно напружується. Це помилкові перейми, які з'являються ближче до кінця вагітності. З їх допомогою організм готується до пологів. Важливо знати, що в деяких випадках такі болі в попереку можуть говорити про загрозу викидня або передчасних пологів. До них відносяться термін менше тридцяти семи тижнів, виділення, болі внизу живота, зменшення інтервалів між переймами. При появі будь-якого з названих симптомів необхідне втручання фахівців.
Як лікувати біль у поперекуЩоб зняти больові відчуття, що виникають в попереку, необхідно виконувати фізичні вправи. Тренування рекомендується проводити з ранніх термінів, в цьому випадку ефект буде кращим: ви не будете мучитися від болю під час вагітності, тіло буде залишатися в тонусі, що сприятиме швидким і легким пологам.
Один із способів боротьби з болем у попереку - дієта з великою кількістю кальцію. Це такі продукти, як риба, м'ясо, молоко, кисломолочні напої, горіхи, зелень. Дуже важливо контролювати свою поставу. Якщо лікар назвав її причиною болів, що виникають в попереку, необхідно стежити за її становищем, тримати спину прямо, не сутулитися. До кінця вагітності живіт збільшується дуже сильно, але всі спроби впоратися з вагою, що збільшилася, можуть привести до небажаної напруги.
Під час вагітності важливий повноцінний сон і відпочинок, рекомендується уникати стресів і нервового напруження. Всі ці стани можуть не тільки стати причиною болю в попереку, а й посилити їх. Корисний легкий розслабляючий масаж.
Якщо при вагітності в попереку виникають болі, можна прийняти теплу ванну, поплавати в басейні. Відомо, що вода відмінно знімає втому і розслабляє. Якщо біль нестерпний, кілька днів дотримуйтесь постільного режиму, щоб дати спині повністю відпочити. Зігріваючі методи лікування, мазі можна застосовувати тільки за рекомендацією лікаря. Мануальна терапія протипоказана при вагітності, але деякі жінки відзначають, що після кількох сеансів стан значно поліпшувався.
Якщо біль не залишає вас і заважає нормальному життю, слід проконсультуватися з лікарем. Можливо, буде потрібно фізіотерапевтичне лікування, яке допоможе полегшити біль, що виникає в попереку. Пам'ятайте, що ваше головне завдання - народити здорового малюка. Тому важливо стежити за своїм самопочуттям під час вагітності, більше відпочивайте, гуляйте, приділяйте увагу зміцненню та розслабленню м'язів спини. У другій половині вагітності носість бандаж.
|