Досить часто останнім часом для оформлення кухонного вікна використовуються замість фіранок і штор жалюзі, які найбільш практичні в експлуатації, що, безсумнівно, важливо для кухні, де, зазвичай, є висока вологість, а на предмети потрапляють краплі жиру, бризки води і осідає кіптява. Ось тому, відповідаючи на найпопулярніше питання, як вибрати жалюзі на кухню, слід враховувати мікроклімат кухні і можливість їх легкої чистки.
За своїм типом жалюзі бувають горизонтальними і вертикальними. Вибір між такими жалюзями залежить від розмірів вікна на кухні, її дизайну і навантажень на матеріал. У кухні, що має невеликі розміри з недостатньою вентиляцією краще встановити горизонтальні жалюзі з пластика в касеті, оскільки вони вельми легкі в догляді, а головне, економлять простір. Якщо кухня вузька і вікна виходять на південну сторону, краще придбати вертикальні жалюзі, які будуть мати широкі ламелі, вони не зламаються при відкритому вікні від різкого пориву вітру і зможуть візуально розширити приміщення кухні.
За матеріалом виготовлення ламелей жалюзі для кухні вибирають в основному тканинні, алюмінієві та пластикові.
1. Тканинні жалюзі. Такі жалюзі мають наступні переваги при установці їх на кухні: - Стійкість до впливу вологи, жиру і вицвітання; - Прості у догляді. Легко чистяться вологою щіткою або пилососом; - Стійкі до протягів і поривів вітру, оскільки еластичні.
Разом з тим такі жалюзі не довговічні в порівнянні з пластиковими та алюмінієвими. При виборі таких жалюзей слід звертати увагу на якість бігунків і карниза. Краще, якщо бігунки будуть металеві, а не пластмасові.
2. Алюмінієві жалюзі: - Добре зберігають тепло і прохолоду в літній день, так як вони мають низький коефіцієнт теплопередачі; - Антиалергенні і абсолютно безпечні; - Легкі в догляді; - Довговічні і міцні.
Такі жалюзі дуже гарні для кухонного приміщення.
3. Пластикові жалюзі: - Добре тримають форму, легко монтуються і економлять простір; - Стійкі до миючих засобів і догляді за ним вельми простий; - Добре затінюють приміщення.
Такі жалюзі добре підійдуть для невеликих і середніх кухонь, де є проблеми з вентиляцією і де потрібен захист від сторонніх очей, наприклад, у вузьких дворах чи на перших поверхах.
|