Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Четвер, 28.11.2024, 16:21

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Корисні поради

Як кинути пити пиво
Прийнято вважати, що алкоголізм - це зловживання міцними спиртними напоями. Отже, що ті, хто мають звичку часто пити пиво, вважатися алкоголіком не може. Однак факти говорять про те, що більша частина алкоголіків починає саме з нешкідливого, на перший погляд, неміцного пива. Воно продається скрізь, відносно недороге і доступне людям різного віку.

Сьогодні, судячи з ситуації на вулицях, у барах, цей хмільний напій вживають всі: старі й молоді, чоловіки і жінки, і, найстрашніше, - діти та підлітки. Останніх, крім пива, часто можна спостерігати з пляшкою слабоалкогольного напою, джин-тоніка і т.д. І ніхто цьому не дивується, оскільки це звичайне явище, повною мірою характеризує сучасні дні.

Трохи про пиво

Пивоваріння відомо протягом тисячоліть, хоча в окремих джерелах є твердження про відносну молодічть цього напою. За легендою, винайшов пиво Гамбрінус - один з правителів середньовічної Фландрії. Цим пояснюється те, що безліч пивних барів у нас і за кордоном носять його ім'я. Але факти говорять зворотне - пиво було відомо людям за багато століть до народження Гамбрінуса.

Пиво - це напій, що отримується з ячмінного солоду з невисоким вмістом алкоголю. Готують його з спеціального пивоварного солоду, води та хмелю, найчастіше з додаванням цукру або рису. Зазвичай відсоток спирту в пиві коливається від 2,2 до 3,5 %, хоча є сорти і з більш високим вмістом алкоголю. Саме через невисокий вмісту спирту пиво багато хто вважає нешкідливим, а то і корисним освіжаючим напоєм. Такій думці сприяє ще і вкрай недостатня обізнаність населення про тих "достоїнства" пива, яких в реальності у нього немає.

Чому звикнути пити просто, а кинути складно

Багато з тих, хто зловживають спиртним, люблять розслабитися таким чином після напруженого робочого дн , пропустивши по дорозі з роботи пляшечку, а то й дві, холодного ароматного напою. Фармакологічні властивості пива такі, що воно дійсно сприяє відпочинку й заспокоєнню. У підсумку, регулярно вживаючи пиво, людина привчає себе не тільки до легкого оп'яняючого ефекту пива, а й до його заспокійливої (седативної) властивості. З часом хмільний напій стає необхідним елементом розслаблення. Зростають дози, з'являються алкогольні ексцеси, провали в пам'яті. Перша за часом доби доза пива приймається все раніше - спочатку рано ввечері, потім після полудня, потім в обід і, нарешті, вранці. Так починається алкоголізм. Споживання спиртного входить в звичку і перетворюється на залежність, проникаючи в клітини всього людського організму.

За зовнішнім фасадом благополуччя пивна алкоголізація набуває загрозливих форм. Більшість вважає пиво "майже" не алкоголем. Пивна алкоголізація на перших порах не відрізняється типовими алкогольними ексцесами типк бійок і витверезника. Потреба в легкому спиртному не викликає у самої людини та оточуючих її людей такої тривоги, як потреба в горілці. Формується пивний алкоголізм більш повільно, і в цьому його небезпека. Коли він розвивається, наступають дуже важкі форми алкогольної залежності, при яких кинути пити стає дуже важко.

Величезну роль у розвитку пивного алкоголізму відіграє реклама. Звідусіль йде нав'язлива ідея - жодна життєва ситуація не вирішується без випивки (до слова, реклами здорового способу життя та пропаганди того, що краще кинути пити хмільні напої, куди менше). Продукт, рекламований всюди, не може бути небезпечним - така логіка споживачів тих, хто любить пити алкогольні напої. До того ж у нашій країні у великої частини населення є схильність до алкоголізму на рівні генів, і пиво тому відіграє ту ж роль, що і більш міцні напої.

Справедливості заради треба сказати, що одна пляшка пива раз на півроку, випита на зустрічі з друзями, шкоди не принесе, і в цілому пити пиво ніхто не забороняє. Радість від життя потрібно отримувати всіма доступними способами, і якщо хочеться зрідка пропустити по пляшечці, чому б і ні. Але не попадіться в капкан: почати пити легко, а кинути - складно! А якщо проблема все-таки виникне, не залишайтеся наодинці з пляшкою, зверніться до фахівців, подбайте про своє життя і здоров'я, про благополуччя своєї сім'ї, про свої фінанси, про свою репутацію, в крайньому випадку. Алкоголік слабкий внутрішньо за визначенням, і якщо на роботі стане відомо про цю згубну пристрасть, про якусь кар'єрі йому, швидше за все, доведеться забути.

Чому потрібно кинути пити, якщо звичка вже є?

Вчені можуть надати багато даних, які говорять про уявну нешкідливості пива. Більшість людей упевнені, що систематичне вживання більше 0,5 л хмільного напою в день не несе нічого страшного, і навіть кинути пити в разі чого можна легко і без наслідків. Але давайте розберемося, як все відбувається насправді.

Пристрасть до цього "прохолодного" напою загрожує поступовим розвитком маси захворювань. Алкогольні токсини, що містяться в пиві (хай і в невеликій кількості), небезпечні для організму, якщо надходять в нього регулярно і багато (при надмірному споживанні пива протягом дня). Вони й ряд інших, чужих організму сполук, порушують обмінні процеси, знижують працездатність життєво важливих систем і окремих органів. У першу чергу страждають мозок, серце, судини і травна система.

На жаль, до цих пір багато людей ще дуже погано знають про підступність пива. Яскравий приклад тому - повсюдно зустрічаються пивні застілля, причому, пиво, зазвичай, прийнято пити з соліннями. Це явище характерне для багатьох країн, не тільки для нашої. Наприклад, баварці щорічно проводять пивні фестивалі, після яких окремі любителі пива потрапляють до лікарень в несвідомому стані.

Якщо регулярно випивати, печінка і органи травлення будуть в хронічному перенапруженні. Токсини (як пива, так і більш міцних спиртних напоїв) стимулюють викид у кров сильнодіючих гормонів адреналіну, що в ряді випадків призводить до спалахів агресії. Про це свідчать останні нейрохімічні дослідження. Причому одночасно з адреналіном в кров викидається і так званий гормон смутку, який приводить людину в пригнічений стан. І знову хочеться пити. Виходить замкнуте коло.

Пиво так само небезпечно для центральної нервової системи, як і інші напої з більш високим градусом. Американські вчені довели, що його вживання водіями перед дорогою потенційно небезпечніше вживання вина. Воно швидко всмоктується в кров, при його великій кількості виникає розширення серця, і починаються захворювання вен. Згідно термінології рентгенологів, утворюється синдром "пивного серця" або синдром "капронової панчохи". Якщо не кинути вчасно і продовжувати зловживати випивкою, тканини серця втрачають еластичність і стають в'ялими. А це загрожує порушеннями в його роботі.

Крім того, пиво пригнічує вироблення чоловічого гормону прогестерону, в результаті чого починають вироблятися жіночі гормони. Як наслідок цього з'являються жіночні ознаки: збільшуються грудні залози, а таз стає ширшим.

З інших неприємних наслідків особливо слід відзначити ожиріння, недарма є усталений вираз "пивний живіт". Офіційно встановлено, що кухоль пива, що випивається щодня протягом року, збільшує вагу людини на 15 кг. Ще Бісмарк говорив, що люди, які постійно перебувають в хмелю, стають дурними, ледачими, і слабкими. Іншими словами, мотиваторів для того, щоб кинути пити, вагон і маленький візок.

Особливу небезпеку представляє звичка пити слабоалкогольні напої для молодого покоління. Фізично підлітки розвиваються набагато швидше, ніж психічно. Нейроендокринна система не завжди встигає за фізичним ростом, і на тлі цієї нестабільності організм стає дуже вразливим до різних шкідливих факторів, в тому числі і до алкоголю. Доросла доза спиртного буде більш токсичною для підлітка. Велику роль у появі звички пити пиво грають функції гіпоталамуса, так як саме він бере участь у формуванні пивного алкоголізму.

Однією з причин такого явища, як підлітковий пивний алкоголізм, є доступність легких спиртних напоїв. Їх продають скрізь і за недорогими цінами. Якщо підліток кілька років буде зловживати пивом, до 20 років він прийде з виснаженим здоров'ям і незворотними змінами в організмі. Психічна ж залежність формується вже на другий рік регулярного вживання пива, тоді ж з'являється тяга до горілки та інших міцних напоїв. А кинути пити підлітку складніше, ніж дорослому.

Хмільний напій і вагітність

Окремо варто згадати про вплив слабоалкогольного напою на внутрішньоутробний розвиток плоду. Якщо дорослий організм може протриматися тривалий час, то ще не народжена дитина, органи якої лише закладаються, може постраждати значно швидше. Вагітним жінкам категорично не можна пити спиртне. Практично всі діти, матері яких, будучи в положенні, регулярно пили пиво, на світ з'являються, маючи анатомічні або психічні патології. Токсичні властивості пива багаторазово посилюються, якщо змішувати його з горілкою або вином. А якщо вагітна жінка ще й курить, плоду доводиться витримувати атаку одночасно з двох сторін. Тютюн і алкоголь є потужними каталізаторами один для одного, і вживати їх разом не можна.

Вже опубліковано чимало даних, що підтверджують провину алкоголю в частих ускладненнях вагітності та розродження. А розпивання матір'ю спиртних напоїв під час годування грудьми призводить до порушення поки ще настільки крихкого дитячого здоров'я.

Німецький учений І. Лейбзон простежив історії 300 дітей у віці від року до 5 років. Їх матері в період годування грудьми систематично пили баварське пиво. Висновки приголомшили: 87 % дітей відставали в інтелектуальному розвитку, у 67% були проблеми з травною системою. А смертність на першому році життя склала 15,6 %! У самих матерів у 59 % виникали запальні процеси в молочних залозах.

У світлі всього вищевикладеного, напевно, не викличе здивування той факт, що онкологія та алкоголь теж пов'язані. Пиво сприяє переродженню клітин і розвитку ракових пухлин. Останні дослідження показали, що в організмі є онкогенні клітини, які при нормально функціонуючому захисному механізмі знищуються клітинами - "санітарами" - Т-лімфоцитами. Вони чудово виконують свою роботу, якщо системи організму функціонують в нормальному режимі. Але вплив шкідливих факторів (у т.ч. алкоголь і тютюн) пригнічує їх і сприяє виникненню схильності до появи злоякісних пухлин.

Крім згубних для здоров'я наслідків вживання пива, існують і інші наслідки - моральні. Дітям алкоголіків тяга передається на генному рівні, і, по-хорошому, люди повинні б були це усвідомлювати. Атмосфера в таких сім'ях залишає бажати кращого. Найбільше від пристрасті батьків до згубного спиртного напою страждають діти. Хіба щоденна пляшка спиртного варто того, щоб проміняти повагу і любов своїх дітей на презирливе ставлення?

Послідовні дії на шляху до позбавлення від пивної залежності

Як кинути пити пиво
Коли людина починає розуміти, що стала рабом звички регулярно пити, вона починає шукати вихід з цієї ситуації. А її рішучість і впевненість стануть запорукою успіху.

Нижче наведено приблизний алгоритм дій для тих, хто усвідомив свою проблему і прагне остаточно кинути пити цей напій.

Дія 1. Усвідомлення необхідності боротьби із залежністю

Поки йде заперечення проблеми, вона пускає коріння все глибше. Переважна більшість алкоголіків вважають, що можуть, якщо захочуть, кинути пити в будь-який момент. Але тільки велика сила волі, бажання кинути і віра в себе допоможуть подолати цю шкідливу звичку. Тому думку про те, що пивний алкоголізм - шкідлива звичка, з якою треба боротися, тримайте весь час голові (до тих пір, поки не вийде від цієї звички позбутися).

Дія 2. Визначення конкретних завдань

Різка відмова від споживання спиртного викличе стрес всього організму. Таке рішення можна порівняти з раптовим ударом по голові пляшкою. Не дуже приємно, чи не так?

Від залежності слід позбавлятися поступово. Поставте ряд завдань, кінцевою метою яких є кинути пити, і крок за кроком домагайтеся проміжних результатів. Зрештою, ви знову станете здоровою людиною без шкідливих звичок.

Що конкретно можна зробити? Наприклад, зменшити пивну дозу. Поставте собі за мету протягом тижня пити по 1 пляшці пива в день. Потім зменшіть кількість до 1 пляшки в 2 дні, потім в 3 дні і т.д. Будьте сильні і наполегливі у своєму бажанні. У вас все вийде.

Дія 3. Пошук прихованих причин

Робота над тим, щоб кинути пити спиртний напій, кипить, впевненість в успіху є, але без уточнення справжніх причин процес може затягнутися. Запитайте себе - що вас штовхає пити пиво? Як варіант, це може притупляти стрес або давати більш високий соціальний статус в чиїхось очах. А багато п'ють просто від нудьги. Ви - один з таких невдах?

Спробуйте якомога чіткіше встановити причини і почніть працювати над їх усуненням. Ви ж розумієте, що ковток хмільного напою несе тільки тимчасове полегшення, а проблеми самі собою не вирішаться. Почніть діяти рішуче! Кинути пити ніколи не пізно.

Дія 4. Активна робота

Все дуже просто. Рука так і тягнеться до пляшки? Займіть їх чим-небудь! Прибиранням, улюбленим заняттям - судномоделюванням або колекціонуванням марок. У всіх нас в дитинстві було улюблене заняття, згадайте! Поверніться в минуле, в той час, коли ви не були залежні від згубної пристрасті, порівняйте своє життя тоді і зараз і працюйте над собою! Отримання задоволення від нового заняття відверне від думок про пиво та скрасить дозвілля.

До речі, порахуйте, скільки грошей вийде заощадити. Їх можна використовувати на подарунок для коханої людини, на благодійність або на себе. Бережіть своє здоров'я!

Потрібно враховувати, що якщо ви задалися метою вилікуватися від пивного алкоголізму і відмовитися від вживання пива, відновити "культурну випивку" ви не зможете вже ніколи. Це наслідок того, що обмінні процеси в мозку безповоротно порушені і адекватну реакцію на пиво або інший алкоголь вже не відновити. За келихом пива послідує зрив, або через деякий час виникнуть порушення в обміні речовин. І навіть стриманість протягом багатьох років не дасть імунітету до алкоголізму.

Боротьба з тягою до легкого спиртного напою, як це не дивно, забирає більше сил, ніж боротьба з тягою до горілки. Пивний алкоголізм - найнебезпечніша хвороба, яка ненав'язливо обплутує людину своїми путам і вкрай неохоче випускає. Повністю абстрагуватися складно - воно переслідує з екранів телевізорів, з вітрин магазинів, на вулицях безліч людей з пляшками "смачного прохолодного напою". А ці почуття розслаблення, спокою і впевненості в собі, що додаються хмільним напоєм любителю легкого градусів? Від цього складно відмовитися, але можливо. І якщо ви прийняли тверде рішення кинути пити, треба йти до кінця.

Тепер ви знаєте, як кинути пити пиво. Неодмінно розкажіть про цей алгоритм тим, хто потребує допомоги!
Категорія: Корисні поради | Додав: Vik (05.05.2014)
Переглядів: 2566 | Теги: алкоголізм, як боротися з шкідливими звичками, шкідливі звички, поради, спиртне, алкоголь, Пиво, як кинути пити пиво | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

У кожній великій справі завжди доводиться якусь частину залишити на долю випадку.

Наполеон Бонапарт

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика