Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Четвер, 25.04.2024, 04:33

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Духовні питання » Проповіді, науки

Хеллоуїн. Ставлення православної церкви до його святкування

Хеллоуїн. Ставлення православної церкви до його святкування

Що спільного у світла з темрявою?
Яка згода між Христом і Веліаром?»
(2 Кор. 6:14-15)

Що спільного у світла з темрявою? Яка згода між Христом і Веліаром?» (2 Кор. 6:14-15)
Як відомо, наближається це мерзенне свято, нав'язане нам заходом. Хочеться попередити всіх православних, щоб їх не затягнули випадково на це мракобісся. Адже Хелоуїн був заборонений Православною церквою ще в часи Російської імперії. Довгий час свято було під забороною, так як воно має язичницьке походження. Найжахливіше, що після розпаду СРСР це свято зараз все активніше культивується в Україні. Безсумнівно, що така тенденція свідчить про все зростаючу повсюдно пропаганду сатанізму. Подивимося, звідки йдуть корені цього «свята».
 
«Свято Хелловін» бере початок від кельтського ритуального свята Самхаїна, засвоєного вірменами в Британії германськими племенами (англи, сакси і юти) після VI століття нашої ери. Хелловін став одним з основних народних свят у Британській Ірландії. У XIX столітті хвилі ірландської еміграції принесли свято в США, де воно відзначається з 1846 року. У США свято отримало особливе поширення завдяки гей-спільноті. У 1970-х роках в Сан-Франциско стало популярним шоу трансвеститів у гей-кварталах міста. Вони носили яскраві театральні костюми і проводили парад по вулиці району. З часом подібні заходи стали проводитися повсюдно, за участю дітей або підлітків. Традиція костюмування була стилізована під існуючі образи монстрів і персонажів дитячих страшилок.

Хеллоуїн має дуже багату атрибутику, інтерес до якої активно експлуатується сучасними компаніями-виробниками товарів для дітей (костюми, маски, цукерки, прикраси тощо). Прагненням різних компаній (переважно американських) підвищити свою прибутковість багато в чому пояснюється поширення Хеллоуїна за межами США, оскільки в цій країні ринок товарів для Хеллоуїна вже перенасичений.

Хеллоуїн. Ставлення православної церкви до його святкуванняОдним з основних атрибутів свята є «світильник Джека» у вигляді голови з вирізаного з гарбуза з підсвічуванням. Карнизи, балкони і входи будинків зазвичай прикрашають штучною павутиною, павуками, кажанами, відьмами, совами, котами, ведьминими мітлами і т. д.

Костюми для Хеллоуїна базуються також на темах чаклунства і його образів в кінематографі та літературі. Діти, одягнені в костюми і маски, відправляються випрошувати солодощі у домовласників, вимовляючи при цьому традиційну фразу «Trick or Treat!» - «Цукерки або життя!». Особливо популярні костюми відьом, магів, чаклунів, вампірів, мерців, перевертнів, привидів, русалок, фей, ельфів, різних нічних тварин (кішка, летюча миша, вовк та ін.). Проводяться вечірки, карнавали, супроводжувані зловісною, цвинтарною музикою, завиваннями вовків, уханням сов та іншими звуками, записаними в аудіо або відеоформаті. Популярні розвішані плакати та розкладені книги із зображенням Дракули, відьом, вампірів і їх символікою (осиковий кілок, чорні чотки та ін).

Виходить, наступила нова ера пекельної пропаганди. Пропаганди соціального окультизму! Якщо раніше доторкнутися до таємниць магії могла лише невелика частина суспільства, то тепер дверна ручка у світ демонів зроблена досить низько, щоб навіть дитина, без особливих зусиль, могла її відчинити.

Окультизм починається з цукерок, яскравих маскарадних костюмів, помаранчевих вогнів і «невинних» касперів, що безпорадно бовтаються на деревах. Дитяча мрія обмазатися сажею і полякати кого-небудь стала надзвичайно доступною! Дитина вже не лякається зла! Кладовища, скелети, закривавлені зомбі вже не викликають природного почуття відторгнення. Все, що роками сприймалося, як породження пекла тепер викликає радість. Виявляється, зло може бути добрим, і навіть необхідним. Це називається, випустити адреналін в кров. Ви звернули увагу, що діти люблять гратися в хованки і при цьому лякати один одного вигуками? Більшість атракціонів пропонують «ризикнути здоров'ям». Вас скинуть головою вниз, перекрутять, спустять з крутих гірок, провезуть по темній печері з таємничими шерехами і раптовими вигуками єгипетських мумій, ви зазнаєте нападу цвинтарних мерців. Крик, вереск настільки природні при цьому, адже саме за таке «задоволення» ви і заплатили!

І лише підростаючи, ми розуміємо, що не існує Діда Мороза, і Кощій Безсмертний не такий вже безсмертний. Підлітку стає нудно! Пошук такого адреналіну ще більш посилюється і ось тут, як чарівна паличка-виручалочка приходить «добре свято» Хеллоуїн. Воно приносить легку ностальгію за дитинством і при цьому дає можливість провести цей час зовсім не по-дитячому.

Православна Церква не благословляє своїм чадам участь у язичницькому святі Хеллоуїн в будь-якій формі з ряду причин:

1. Походження, форма і сутність цього «свята смерті» - язичницькі і несумісні з вірою у Воскреслого Христа - Переможця пекла і смерті. Витоки його відносять до повір'ями древніх кельтів, які вважали, що цієї ночі відкривалися двері в потойбічний світ і мешканці пекла проникали на землю. Прославляючи язичницького бога Самхаїна (Повелителя Смерті), древні кельти приносили йому жертви, сподіваючись на те, що «задобрений» Самхаїн дозволить душам померлих відвідати в цей день свої будинки. Звідси і бере початок укорінений в язичницькому світі звичай бродити в ніч на Хеллоуїн розрядженими в костюми привидів, відьом та всіляких інших духів, що символізують спілкування з потойбічним світом і нечистою силою.

2. Хеллоуїн є блюзнірським знущанням над днем Всіх Святих і над самими святими: в день, коли згадують святих, християни одягають на себе костюми бісів, що у відповідності з церковними канонами є тяжким гріхом.

3. Крім того, саме святкування дня Всіх Святих 1 листопада для православних християн є неприйнятним, бо Православна Церква відзначає день Всіх Святих не 1 листопада (в цей день пам'ять всіх святих з 835 р. святкує Західна Церква), а в неділю, наступну після свята П'ятидесятниці, тобто на початку літа.

4. Вся символіка цього свята неприйнятна для православного християнина, бо являє собою підміну християнських цінностей та уявлень антихристиянськими: ворожіння, чаклунство, уособлення смерті і духів зла, язичницькі обряди принесення жертв злим духам, звичай виставляти гарбуз з вирізаою на ньому страшною пикою, що служить образом мертвих, а також розіграші сумнівного характеру. Асоціативний зв'язок між дикими «обрядами» Хеллоуїна і сатанинськими культами настільки очевидний, що навіть у самих США багато людей вважають Хеллоуїн святом сатаністів.

5. Хеллоуїн є засобом дегуманізації і демонізації дитячої свідомості, вводячи моду на атрибутику та одяг із зображенням смерті, руйнування, дисгармонії, поетизуючи жорстокість. Гра в демонічне світовідчуття, як і всяка гра для дитини, пов'язана з приміркою на себе образу героя. Діти копіюють людські жертвопринесення сатаністів, глумляться над людськими стражданнями та смертю - це не може пройти безслідно для їх психічного стану, ні для особистісного розвитку. Зняття природних для людської і особливо вразливої дитячої психіки табу і внутрішньої цензури на знущання над смертю і стражданнями людини, на використання навіть в ігровій формі крові жертв в якості ласощів, актів вандалізму тощо призводить до серйозних психічних і особистісних порушень дитини.


При цьому всі переконання в тому, що Хеллоуїн і йому подібні свята, незважаючи на свої явні язичницькі витоки і ідолопоклонницьку сутність, нешкідливі, невинні і не мають великого значення, підриває тим самим традиційні духовні основи. Якщо з якої-небудь причини православний християнин був втягнутий в блюзнірські обряди цього свята, йому необхідно принести перед Богом щире покаяння на сповіді.

Офіційно зареєстрована американська церква сатани відкрито проголосила Хеллоуїн своїм основним святом. Для них метою святкування, яке завершується найголовнішою чорною месою року, ставиться демонстрація свого поклоніння і відданості дияволу. Крім сатаністів, його обрали своїм головним святом і ті, хто в наші дні свідомо віддає себе на служіння злу - чаклуни, відьми, різноманітні реставратори давніх язичницьких культів. Ніч Хеллоуїна для них - час одного з чотирьох основних шабашів.

Не дивлячись на все це, Хеллоуїн потихеньку починає ставати всенародним святом. (Чому б це?) Соціологи вважають прийняття суспільством подібних свят найбільш тривожною прикметою нашого часу. На їхню думку, святкування Хеллоуїна і подібних йому заходів говорить про кризу культури. Люди просто перестають розрізняти добро і зло.

Традиції цього свята, які подаються як невинні веселощі, насправді є давніми обрядами імітації мертвих, принесенням жертв духам, безпосередньо пов'язаних з сатаною. В це "жартівливе свято" Вам представляється "рідкісна можливість" відчути себе демоном, діяти як демон...

Правда, цікава перспектива?

Хеллоуїн. Поцілунок Іуди
Для віруючих такі слова звучать як зрада. Це зрада Бога, зрада власної культури. Є вчинки, які навіть граючи робити не можна. Наприклад, грати у терористів, які захопили заручників... Також і гра в Хеллоуїн з обов'язковим демонів жертвопринесенням є духовною зрадою. Згадайте, чому дітям заборонено грати з сірниками - можна влаштувати пожежу, з електрикою - бо що може вдарити струмом, з ножем - щоб ненароком не порізатися.

"Будемо молитися про збереження в нас світла Христового і про відігнання темряви псевдовчень. Ласі ми на шкідливе; тому не дивно, що брехня і візьме верх. Вона і нині вже ходить по вулицях міста відкрито, тоді як раніше боязко ховалася від погляду віруючих християн."
Святитель Феофан Затворник (1893 р).
Категорія: Проповіді, науки | Додав: Vik (26.10.2017)
Переглядів: 1315 | Теги: науки, День Всіх Святих, світогляд, Свято, православний, православний погляд, діти, Хелоуїн, застереження | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Завжди обирайте найважчий шлях - на ньому ви не зустрінете конкурентів.
Ш. Де Голь

Наше опитування

Спілкуючись з російськомовною людиною, яка володіє українсьою мовою, Ви:
Всього відповідей: 384

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика