Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

П`ятниця, 24.01.2025, 00:42

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Здоров'я

Отруйні кімнатні рослини

Отруйні кімнатні рослини

Отруйні кімнатні рослини
Отруйні кімнатні рослини можуть ховатися в наших оселях. Важко уявити собі будинок без квітів. Кімнатні рослини відіграють особливу роль в ньому - живі прикраси, в оточенні яких ми відчуваємо себе комфортно і безпечно.

Вони заповнюють простір своїм запахом, радують нас своїми формами та кольором. Крім того, вони створюють приємний мікроклімат, підвищують вологість повітря і збагачують киснем наше житло, а деякі з них навіть виводять токсини з повітря. У будинках у нас з'являється все більше і більше різних декоративних рослин. Наші знання про них, однак, невеликі. Як правило, ми занурюємося в секрети вирощування, забуваючи про те, що серед них зустрічаються отруйні кімнатні рослини, які негативно впливають на наш організм.

Більшість красивих рослин, що живуть в наших будинках, мають негативний вплив на наше здоров'я. Деякі таять небезпечні для людини речовини. Серед них є рослини, які дуже популярні і можуть перебувати майже в кожному будинку.

Отруйні кімнатні рослини, які найбільш поширені в наших будинках:
  1. диффенбахія;
  2. молочай;
  3. кротон;
  4. азалія;
  5. алоказія;
  6. алое;
  7. герань;
  8. гортензія;
  9. драцена;
  10. дурман;
  11. кактус;
  12. олеандр;
  13. пеперомія;
  14. плющ;
  15. пуансеттія;
  16. самшит;
  17. спатіфіллум;
  18. філодендрон;
  19. цикламен;
  20. юка.

Що робити якщо все-таки виникли отруєння або подразнення?

Як тільки ви помітили, що щось недобре, негайно викликайте швидку або зверніться до лікарні.

Переконайтеся, що в роті у дитини немає залишків рослини. В очікуванні швидкої допомоги можете викликати блювоту, дати воду для полоскання рота і активоване вугілля.

Не викликайте блювоту, якщо дитина знаходиться без свідомості.

Принесіть на огляд рослину, яка з'їла дитина, лікарям буде простіше ідентифікувати токсин, і вибрати відповідний метод лікування.

У разі подразнення шкіри або очей молочним соком обережно промийте почервоніле місце під струменем теплої води.

Будьте обережні, щоб діти не терли очі руками й не тягнули їх в рот, тому, що, таким чином, можна втерти дратівливий сік на велику площу.


Коротко опишемо найбільш поширені отруйні кімнатні рослини:

Диффенбахія - привертає увагу в основному гарними різьбленими листям. Виростає в тропічному регіоні, в умовах нашого клімату, може вирощуватися як домашнє. В ньому, а точніше в його соку містяться - щавлева кислота і оксалати кальцію.

Диффенбахія

Сік диффенбахії схильний викликати дерматит та інші проблеми шкірних покривів. Якщо він потрапляє в очі, людина переживає приступ гострого болю, сльозотечі та спазм повік. Вживання будь-якої частини рослини всередину може бути причиною нудоти, діареї, аритмії, паралічу.

Чинить подразнюючу дію на голосові зв'язки, що може призвести до втрати голосу на тривалий час.


Філодендрон є представником роду рослин з Південної і Центральної Америки. Містить алергенні речовини. Потрапляючи на шкіру сік викликає роздратування, а при проникненні всередину - напад болю і печіння у роті та горлі, набрякають слизові оболонки, виникає слинотеча.

Філодендрон


Кротон. Відноситься до сімейства молочаєвих. Всі його надземні і підземні частини (стебло, листя і коріння) містять рідину, що викликає подразнення шкіри і очей. При пероральному вживанні можливі напади діареї і блювоти.

Кротон


Спатіфіллум. Нас захоплюють його красиві листя, але це досить сильно отруйна рослина. Містить оксалат кальцію, який викликає подразнення шкіри і очей. При вживанні всередину є сильним подразником слизових оболонок рота і шлунково-кишкового тракту, а також провокує набряк дихальних шляхів.

Спатіфіллум

Що необхідно зробити, коли кішка отруїлася отруйними кімнатними рослинами?

Якщо у вашого вихованця спостерігається один або декілька зазначених вище симптомів, то швидше за все він з'їв рослину, що містить отруйні речовини. Таке отруєння дуже небезпечне, і ви повинні негайно звернутися за допомогою до ветеринара. Постарайтеся визначити джерело, яке стало причиною отруєння кота і при візиті до ветеринара візьміть зразок рослини, з'їденого вихованцем. Ця інформація дозволить швидше діагностувати і призначити адекватне лікування для вашого улюбленця.

Що необхідно зробити, коли кішка отруїлася отруйними кімнатними рослинами?

Заходи безпеки

У цій статті описані лише деякі отруйні кімнатні рослини, які можуть нести загрозу вашому здоров'ю та оточенню. Але вона ні в якій мірі не закликає повністю позбутися декоративних отруйних кімнатних рослин або не купувати їх через те, що вони можуть бути небезпечними. Необхідно дотримуватися правила догляду за ними і розміщення. Насправді, кожен день ми маємо справу з хімічними речовинами, які є набагато більш шкідливими, ніж описані зразки. Під час догляду за такими рослинами краще використовувати рукавиці. Ретельно мити руки з милом після контакту з рідиною, що виділяється рослиною. Якщо в будинку є маленькі діти і тварини, то можна поставити горщики у важкодоступних місцях. Діти старшого віку мають знати, що не можна жувати кімнатні рослини, їх плоди та квіти, які ростуть у контейнерах або горщиках. Фрукти краще брати на кухні з холодильника або спеціальної вазочки, що стоїть на столі. Дотримуючись простих правил, ваші улюблені кімнатні рослини будуть довго радувати око без шкоди для здоров'я.

Отруйні кімнатні рослини для людини

Це горшкові рослини, які часто називають "токсичними". Поняття досить розпливчасте, тому що дуже багато хто (і, можливо, майже всі) побутові горшкові рослини є більш або менш потенційно небезпечними для здоров'я, якщо вживати їх у великих кількостях! Але хто ж буде їсти з десяток гіркого листя?


Ми не можемо нехтувати безпекою, особливо якщо поряд з нами знаходяться діти і тварини. В першу чергу, ми дбаємо про здоров'я наших дітей. Чим швидше ви визначите рослини, що містять справжні отрути (наприклад, деякі алкалоїди, сапоніни і глікозиди), що подразнюють шкіру і в очі (молочний сік), тим швидше ви зможете зробити своє життя і життя оточуючих більш упорядкованим та захищеним.

Вживання в їжу частини листя або пелюсток квітки можуть викликати нудоту або розлад шлунку. На щастя, рідко трапляється, що діти з'їдають багато листя або квітів, тому що рослини дуже гіркі на смак (таким способом в умовах природного середовища рослини, можуть захистити себе від знищення травоїдними тваринами).

У людей, які мають алергію на токсини, це призводить до набряку дихальних шляхів і сильно утруднює дихання! Інші стають причиною судом, прискореного серцебиття і коми.

Молочко (виходить з пошкоджених частин рослини) викликає подразнення (почервоніння, печіння, набряк) шкіри, очей, при проковтуванні подразнення ротової порожнини і шлунково-кишкового тракту.

Цікаво, що деякі з отрут в невеликих дозах використовуються для виготовлення лікарських засобів.


Більш докладно зупинимося на безпеці дітей. Діти цікаві, вони хочуть все помацати і спробувати, більшість з них будуть раді пізнати навколишній світ у відповідності з висловом "все спробувати на зуб" - це цілком природно. Звичайно ж, батьки повинні забезпечити безпеку своїм малюкам!

Безпека дітей. Діти і отруйні рослини

Необхідно поставити отруйні кімнатні рослини високо, далеко від дитячих рук і цікавих поглядів. Коли прийде час, розведення живого саду на підвіконні може бути дуже захоплюючим заняттям. До тих пір, поки діти не підростуть, нехай рослини знаходяться високо на шафі або на спеціальних підвісках. По-можливості, знайдіть їм новий будинок - напевно ви знайдете хтось, кому сподобається такий подарунок.

Зверніть увагу на гострі шипи юки, алое, агави або кактуса. Ці рослини також слід розмістити так, щоб діти до них не дісталися.

Поясніть дитині, що рослини можуть бути небезпечними, навчіть їх не гратися поруч з ними.

Піклуючись про особисту безпеку, при роботі з отруйними кімнатними рослинами, надягайте рукавички. Обережно поводьтеся з рослинами, щоб уникнути пошкодження їх стебел і листя. Під час пересадки, лікування таких рослин не бажані дотики до очей, носа або рота. Після закінчення догляду за ними слід добре помити руки з милом і водою.

Найбільш отруйні кімнатні рослини

Плющ - виходець з Латинської Америки. Він росте дуже швидко і не вимагає великих витрат часу по догляду, і крім того, високо цінуються його декоративні якості і тривалий термін життя. Листя плюща можуть бути у формі зірки, великі, маленькі, строкаті (зелені і білі або кремові). Він може рости вгору або вільно звисати. Сік плюща містить токсичні сапоніни, які подразнюють шкіру і кон'юнктиву очей. Якщо випадково проковтнути шматочок рослини, то це може негативно відбитися на дихальній системі, з'явитися лихоманка, висип, галюцинації, млявість і блювота.

Плющ

Незважаючи на те, що плющ це одна з найбільш отруйних кімнатних рослин, з його листя виготовляють сиропи, що використовуються в якості допоміжного засобу при боротьбі з інфекцій верхніх дихальних шляхів

Медицині відомі різноманітні корисні властивості стебел і листя, які надають антибактеріальну, протизапальну, кровоспинну, ранозагоювальну, протигрибкову, відхаркувальну, спазмолітичну та сечогінну дію.

Існує кілька лікарських форм плюща: свіжовичавлений сік, спиртова настоянка. Свіжі листя, оброблені спеціальним способом використовуються в мазях, бальзами.


Цикламен перський. Відноситься до сімейства первоцвітних. Існує близько 16 видів цикламенів. Батьківщина - середземномор'я. Цикламен в горщику зазвичай зростає від 15 до 40 см в ширину і висоту, разом з квітами. Цикламен цвіте з осені до весни. Більшість сортів в літній час переживає період спокою, так що, коли рослина зів'яне, не поспішайте її викидати. Цикламен - багаторічна рослина, і після короткого відпочинку відновлює рясне цвітіння. Відтінки кольорів різноманітні – білий, рожевий, фіолетовий, червоний, двоколірні. Листя цикламена темно-зелені, у формі серця, часто покриті сріблястим малюнком або прожилками.

Цикламен перський

У рослини є підземні бульби, які містять токсичні цикламіни. Кімнатна рослина отруйна після проковтування, викликає приступ нудоти, блювоти і діареї, запаморочення, судом. Бульби цикламіну приховує земля, і завдяки цьому, ми з ними не контактуємо. Необхідно дотримуватися обережності при пересадці або поділ бульб. При роботі з цією квіткою необхідно обов'язково надягати рукавички і не торкатися до обличчя і роті.

Бульби цикламіну вже давно використовуються при лікуванні синуситу. В рівній мірі допомагає боротися з шлунково-кишковими захворюваннями, а також різними невралгіями.


Пуансеттія (Вифлеємська зірка). Представник роду молочаєвих, які, як відомо, отруйні. Це пов'язано з тим, що в них знаходиться сік містить еуфорбінової кислоти, і ціаногенні сполуки, які обпалюють шкіру, викликають дерматит. Не допускати потрапляння в очі, тому що вони можуть тимчасово засліпити людину. Отруйний сік рослини в коренях, листках і стеблах.

Пуансеттія (Вифлеємська зірка)

Вам необхідно знати, що люди щодня контактують з рослинами, які відносяться до отруйних, часто не знаючи про це. Багато лікарських і декоративних рослин широко використовуються в кулінарії як приправа і є найбільш отруйними рослинами. Наприклад, мак. Але рідко ви чуєте, що хтось насправді отруївся ними.

Все тому, що токсичні речовини, які знаходяться в їстівних частинах, наприклад, стеблах, коренях або листі, або втрачають свої шкідливі властивості після сушки або приготування їжі.

Насправді, пуансеттія токсична тільки при пошкодженні, тому що з пошкоджених частин рослини починає виділятися сік, який викликає побічні реакції, такі як подразнення або дерматит. Ось чому ви повинні бути особливо обережними стосовно своїх дітей, які можуть ненароком надкусувати рослину. Не варто побоюватися, що прості дотики до листя або квіток пуансеттії, будуть мати наслідки. Тим не менш, відомі випадки отруєння цією прекрасним рослиною. Найбільш сприйнятливими можуть бути люди з алергією, діти і тварини, у яких можуть виникнути небажані наслідки.

Шкіра людей, схильних до алергічних реакцій відразу реагує на контакт з отруйним соком. Тому завжди руки, після догляду за пуансеттією необхідно ретельно промити великою кількістю води. Якщо хтось із вашого оточення з'їв молочай, вам необхідно дати йому блювотне, шлункові краплі, а краще піти до лікаря, щоб переконатися, що все в порядку.

Типові симптоми отруєння - почервоніння шкіри, виразки шкіри, дерматит, алергія, напад астми. У разі вживання всередину - болі в області живота, блювота, лихоманка, нездужання.

Смертельно отруйні рослини

Аденіум - різновид рослин з сімейства кутрових. Багато видів є отруйними. Стебла, листя і коріння містять дуже отруйний молочний сік. Його використовують для виготовлення отруйних стріл. Необхідно бути дуже обережним при догляді за цією смертельно отруйною рослиною, особливо, якщо у вас є порізи або подряпини на руках.

Аденіум


Олеандр. Краса квітучих олеандрів заворожує. Дуже популярна рослина в наших будинках. Досягає значних розмірів і рясного цвітіння. Незважаючи на те, що виростає в Південній Європі, може бути вирощено без особливих проблем в домашніх умовах. Його квіти різноманітних відтінків - білого, рожевого, червоного, жовтого, бежевого.

Олеандр

Це смертельно отруйна рослина. На смак листя дуже гіркі. Доросла людина може померти після того, як з'їсть 4 г листя олеандра, але для дитини, навіть один листок може бути смертельним. Перші симптоми отруєння олеандром з'являються досить швидко. До них відносяться - блювання, кривава діарея, озноб всього тіла, втрата свідомості та кома. Отрута впливає безпосередньо на серце, викликаючи аритмію, інфаркт і параліч серця.

Існує повір'я, що на початку дев'ятнадцятого століття війська Наполеона проходили через Іспанію, щоб взяти Мадрид. На одному з привалів вони зловили ягнят, і хотіли приготувати на вогнищі. Солдати розпалили вогнище і поклали кілька гілок з низкою зростаючого куща, не знаючи, що це олеандр. Після обіду у них раптом з'явилися судоми, гостра діарея і озноб. Багато з них загинули, а ті, що вижили довго страждали від отруєння. Наполеон після цього випадку заборонив своїм солдатам торкатися до олеандру.


Дурман. Трав'яниста рослина родини пасльонових. Він цінується за красиві квіти у формі труб. Часто його культивують в домашніх умовах. Протягом літа ці рослини прикрашають балкони і тераси, а взимку вони зберігаються у приміщеннях, захищених від морозу.
Дурман

Він дуже токсичний і галлюциногенний. Висушені листя дурману мають темно-зелений колір і характерний, п'янкий, неприємний запах.

Галюциногенні і отруйні властивості цієї рослини були відомі вже в далекій давнині, на які вказують записи ще з часів Римської імперії. Важкі і смертельні отруєння, пов'язані з його вживанням. Насіння і трава дурману також використовувалися для підступного вбивства небажаних претендентів на владу, багатство і славу, а також політичних супротивників.

Склад цієї смертельно отруйної рослини:
  • алкалоїди, такі як скополамін, атропін, глюкозид скополетин;
  • дубильні речовини;
  • флавоноїди;
  • сліди олії з запахом схожою на тютюновий;
  • метелоидин і кускохигрин.
В середньому 1 грам насіння дурману містить близько 2-4 мг алкалоїдів.

Галюциногенні і отруйні ефекти, пов'язані з наявністю алкалоїдів в його складі. Вони блокують певні парасимпатичні рецептори.

Високотоксичний ефект стосується, зокрема, дихального центру, заспокійливо діє на периферичну нервову систему, викликаючи сонливість і амнезію.

Середня смертельна доза, що міститься в скополаміні рослини, становить 0,1-0,2 грама. Але були випадки виживання після перорального прийому навіть 0,3-0,5 грам дози. Це пов'язано з індивідуальною чутливістю до скополаміну.

Похідна речовини - бутилбромид гіосцин використовується в медицині для зменшення скорочення гладких м'язів шлунково-кишкового тракту і скорочень воротаря, жовчних і сечовивідних шляхів; спастичних запорах, для перевірки непрохідності маткових труб та радіологічної діагностики стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки і сечовивідних шляхів; в приготуванні препаратів для наркозу.

Дурман може використовуватися у складі препаратів від конвульсій, невралгій, ревматизму і як засіб від кашлю і ниркової кольки. Експерти не рекомендують використовувати смертельно отруйну рослину і препарати з неї у зв'язку з недостатньо доведеною ефективністю.

Таким чином, препарати дурману були вилучені з використання.

Отруєння смертельно отруйними рослинами є дуже поширеною проблемою. Від отрути інших рослин, що містять алкалоїди, відрізняє те, що він може викликати напади люті, божевілля або гострого психозу, які є результатом сильного психомоторного збудження.

Після фази збудження настає стан летаргічного сну, розслаблення і підвищення сонливості, яка може бути дуже глибокою.

У разі лікування інтоксикації від дурману проводять промивання шлунку, вводять препарати сульфату натрію, активоване вугілля. Крім того, необхідно заповнити дефіцит рідини і електролітів. Через тенденцію до затримки сечі, як правило, пацієнту ставлять катетер.

У кожному разі необхідно, крім того, лікування ліками. Як протиотруту вводять пілокарпін, який стимулює парасимпатичну нервову систему. У тяжких випадках пригнічення дихання, пацієнту проводять маніпуляції по інтубації.

Отруєння дурманом це результат як умисного, так і випадкового вживання. Найбільшою проблемою є те, що молоді люди навмисне використовують дурман для психоделічних експериментів, не усвідомлюючи того, що вони можуть закінчитися трагічно.

Кімнатні рослини, що отруйні для кішок

Часто власники домашніх вихованців не розуміють, що така невинна річ, як кімнатна рослина в горщику, а також квітка у вазі може бути смертельно небезпечною для їхніх улюбленців. Кішки люблять жувати всі доступні частини рослин. Деякі з них роблять це дуже рідко, непомітно для господаря. Підступність рослинних токсинів в тому, що вони часто не викликають ніяких симптомів. Все виглядає як зазвичай, кішка почуває себе добре, але раптом її стан починає різко погіршуватися і при візиті до лікаря виявляється, що нещасна тварина незворотно пошкодила нирки або печінку. Інші рослини можуть бути причиною серйозних опіків рота і шлунково-кишкового тракту.

Найбільш часто від отруєння отруйними кімнатними рослинами для кішок страждають молоді особини, які цікавляться всім, що їх оточує. Багато хто з домашніх вихованців взагалі не проявляють ніякого інтересу до рослин і протягом багатьох років мирно живуть в зимових садах або квартирах, які наповнені квітами та кущами.

Тим не менш, ми можемо зменшити ймовірність отруєння до мінімуму, відмовившись тримати вдома деякі декоративні рослини, що як правило, ростуть в горщиках, і найбільш спокусливі для кішки.

Кімнатні рослини, отруйні для кішок

Тому вирішивши взяти під свою опіку нового члена сім'ї - ми повинні зробити все необхідне, щоб позбавити будинок від отруйних кімнатних рослин для кішок. Нам також необхідно стежити за зрізаними квітами у вазах, у них також можуть бути токсини. Ви не можете з повною упевненістю стверджувати, що кіт, який ніколи в присутності господаря, не цікавився рослинами, не захоче їх надкусити. Це йому може дорого обійтися - коштувати життя.

Найбільш часті симптоми отруєння отруйними кімнатними рослинами для кішок:

  • нестримне блювання;
  • діарея;
  • відсутність апетиту;
  • більш яскраві, ніж зазвичай колір ясен і язика;
  • опухлий язик;
  • болі в животі;
  • конвульсії.

Отруйні кімнатні рослини для кішок наступні:

  1. Alocasia sp. - алоказія. Отруйний сік рослини. Може бути причиною набряку рота і горла, а при попаданні в очі розвивається кон'юнктивіт та ураження рогівки.
  2. Aloe vera – алое. Сік викликає діарею, якщо його прийняти всередину.
  3. Azalea sp. – азалія. Токсична рослина. При прийомі внутрішньо може з'явитися кардіо-пульмональная недостатність; блювання; діарея.
  4. Diffenbachia sp. – диффенбахія. У соку рослини міститься щавлева кислота. Викликає набряки слизової рота і гортані у тварини.
  5. Dracaena – драцена. Викликає набряк гортані.
  6. Geranium – герань. Викликає розлад травлення. Особливо токсична червона герань.
  7. Hydragea sp. – гортензія. Листя рослини містять ціаніди, які активуються при взаємодії з водою і слиною. Викликає блювоту, діарею, тремтіння, проблемами з серцем, легенями і нирками.
  8. Hedera helix sp. – плющ. У ньому міститься речовина, яка порушує кровотворення. Викликає блювоту, діарею, судоми. Плющ Бостонський може бути причиною набряку гортані.
  9. Peperomia – пеперомія. Вона небезпечна набряком гортані. Викликає порушення координації і гостру серцеву недостатність.
  10. Bukus - самшит вічнозелений. Викликає важку інтоксикацію організму, навіть з летальним результатом.
Категорія: Здоров'я | Додав: Vik (11.10.2017)
Переглядів: 2849 | Теги: кішки, діти, кімнатні рослини, коти, безпека дітей, кіт, отрута, отруєння, рослини, отруйні рослини | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Між Небом і Землею - війна.
Віктор Цой

Наше опитування

Спілкуючись з російськомовною людиною, яка володіє українсьою мовою, Ви:
Всього відповідей: 387

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика