Жовч є фізіологічною середовищем організму, яке бере участь у травному процесі. Нормальним станом вважається її потрапляння в жовчний міхур, а не в шлунок. У ньому вона зберігається і, підготувавшись, бере участь у травленні. У нормі її викид повинен відбутися в харчову грудку в той момент, коли остання виходить зі шлунка і надходить у дванадцятипалу кишку. Якщо у фізіологічних процесах існують порушення, то жовч потрапить в шлунок. Це призводить до сильного опіку жовчними кислотами слизової оболонки. А коли це речовина вступає в концентрацію з соляною кислотою, то виникає загроза цілісності шлункової оболонки.
На жаль, її потрапляння в шлунок може статися навіть у здорової людини при: - порушенні режиму харчування;
- струсу після їжі;
- різких нахилах тулуба або фізичних навантаженнях відразу після їжі;
- сні на лівому боці з переповненим шлунком;
- одночасному вживанні великої кількості їжі та рідини.
Наслідки застою жовчіСтавитися недбало до питання, що стосується лікування жовчного міхура і виведення жовчі з організму, не варто, оскільки не до кінця ліквідувавши застій жовчі, можна отримати серйозні ускладнення, які часто виливаються в: - порушення в травній системі;
- утворення каменів;
- виникнення вогнищ запалення;
- гострий холецистит.
При запаленні жовчного міхура і застої існує ризик перетворення гострого холециститу у форму хронічного.
Що допоможе вивести жовчСлід відразу зазначити, що для лікування застою не можна ігнорувати призначення лікуючого лікаря. Народні методи виведення даної речовини з організму, за допомогою яких процес лікування стає цілеспрямованим, є лише ефективним доповненням до медикаментозної терапії, але, наприклад, промивання жовчних шляхів (тюбаж) можна здійснити в домашніх умовах. Для цього знадобиться напередодні ввечері розвести десертну ложку порошку магнезії в склянці з гарячою водою. Вранці випити цей настій і, підклавши під правий бік в області печінки гарячу грілку, залишитися в такому лежачому положенні півтори години. Положення лежачи на правому боці і грілка спровокують виведення жовчі.
З продуктів, які можуть спровокувати відтік жовчі, насамперед варто виділити фрукти, що містять вітамін С: апельсини, лимони, мандарини. З овочів, які не тільки виводять цю речовину, але і захищають жовчний міхур від виникнення каменів, варто вживати білокачанну і цвітну капусту, помідори, шпинат, кукурудзу, кріп, селеру і листові овочі. Також для виведення жовчі і при хворобі жовчовивідних шляхів рекомендується натщесерце з'їдати 150 грам сирого буряка .
До ефективних жовчогінних засобів відносяться рослинні жири. Це оливкова, соняшникова, кукурудзяна олії і масло авокадо. За допомогою цих жирів можна приготувати велику кількість салатів і закусок, головне, щоб дані олії вживалися в сирому вигляді.
Ще один чудовий продукт, що володіє жовчогінною дією, це цикорій. У приготуванні їжі використовуються листя і корінь цієї рослини, дуже смачний і корисний виходить з цикорію чай. Для виведення цієї речовини лікарі настійно рекомендують пити фруктові та овочеві соки, наприклад, буряковий, капустяний, виноградний і брусничний. Здавна хорошими лікувальними властивостями відома пижмо і кукурудзяні рильця, а також петрушка в насінні. Порошок з петрушки, настій і сік з неї застосовуються при застоях в печінці, як жовчогінний засіб.
При захворюваннях жовчного міхура і скупчення даної речовини в організмі слід виключити зі свого раціону тваринні жири, смажені продукти, гострі приправи, гриби і рибні бульйони, ну і, звичайно, алкоголь і куріння.
Трави в боротьбі з жовчюТрав'яні збори допоможуть ефективно боротися з цією недугою. Наприклад, звіробій вважається м'яким жовчогінним засобом, який підходить як для хворих, так і для здорових людей, які проводять профілактичні заходи, запобігаючи порушення в жовчному міхурі. 10 грам цієї трави потрібно залити склянкою окропу і залишити настоятися півгодини. Після охолодити і додати півсклянки кип'яченої води. Відвар приймають перед їжею по 70 мл не більше трьох разів на день. Повний курс лікування становить 2 місяці.
Відмінно допоможуть вивести жовч хвощ польовий і полин. Потрібно змішати трави в однаковій пропорції, 1 чайну ложку суміші залити чашкою окропу. Відвар п'ють натщесерце по одній склянці. Відомий своїми лікувальними властивостями і безсмертник. 1 столову ложку трави заливають 1 склянкою окропу в емальованому посуді, настоюють, охолоджують, проціджують і доводять до 250 грам кип'яченою водою. Приймають такий відвар за півгодини до їжі пару разів на день по півсклянки.
|