Стрес у дітей — у чому причини і як допомогти?Стрес у дітей може з'явитися з різних причин – батьки, вулиця, суспільство в цілому, проблеми в школі, вчителі та інше, та інше. Причиною може стати навіть сама дитина.
Стреси у дітей трапляються нітрохи не рідше, ніж у дорослих. Завдання батьків — уважно стежити за психологічним комфортом свого малюка, і у разі потреби надати йому моральну підтримку.
Причини стресу у дітей
Незалежно від того, чи є причиною стресу у дітей що-небудь серйозне, наприклад, втрата коханої людини, або ж це незначна проблема, наприклад, невиконане домашнє завдання, стрес є частиною повсякденного життя дитини. Щоб краще справлятися зі стресом, в першу чергу батькам важливо зрозуміти, в чому причина дитячої емоційної напруги.
Іноді за причиною не потрібно далеко ходити. Скільки годин в день ваша дитина дивиться телевізор? Дитячий стрес можуть викликати тривожні образи на телеекрані, наприклад, обговорення проблем тероризму в світових новинах, або картинка зі стихійним лихом. Передачі такого типу можуть змусити дитину підсвідомо побоюватися за свою безпеку і безпеку своєї родини.
Ще одне джерело стресу у дітей – школа. Шкільне середовище є багатим постачальником тригерів стресу. Діти можуть хвилюватися або нервувати з приводу дружби, через тиск з боку однолітків, з-за отримання поганих оцінок або неотримання хороших. Крім того, незначні проблеми, на кшталт невиконаного домашнього завдання, також можуть стати причиною якщо не стресу у дітей, то невеликої емоційної напруги.
В результаті, у дитини можуть виникнути труднощі з мисленням, нудота, депресія, підвищений пульс.
Як впоратися з дитячим стресомПо-перше, визначте джерело стресу своєї дитини. Поговоріть з дитиною, запитайте її про те, коли вона відчуває себе найбільш напруженою. Підготуйте її до того, що стреси в її житті ще будуть, важливо, щоб стресова ситуація не заставала її зненацька. Якщо ви знаєте про будь-яку стресову ситуацію, через яку дитині належить пройти, наприклад, іспити в школі, обговоріть з нею різні варіанти поведінки. Не кажучи вже про те, щоб допомогти її розібратися з завданнями. Якщо ви знаєте, наприклад, що вона турбується про рівень своїх досягнень, наприклад, у грі в футбол, проведіть з нею кілька додаткових тренувань у дворі.
Змініть розклад своєї дитини так, щоб у неї було більше вільного часу. При цьому дозволяйте їй зробити, принаймні, один власний вибір дозвіллєвої діяльності. Якщо зайнятість є джерелом стресу вашої дитини, визначте, які види діяльності не є необхідними, щоб звільнити їй місце для відпочинку.
|