Материнське молоко в змозі забезпечити організм дитини всіма необхідними речовинами, без яких неможливе правильний розвиток і формування імунітету. У молоці містяться такі біологічно активні речовини, як гормони, ферменти, лейкоцити, імуноглобуліни. Тому годування груддю, якщо воно можливе, має бути обов'язково присутнім в житті матері і дитини.
Але якщо воно неможливе, доведеться вдатися до штучного вигодовування. Абсолютних замінників грудного молока не існує, компоненти його складно ввести в штучні суміші. Однак коли вибору немає, потрібно постаратися зробити штучне вигодовування якомога кориснішим для дитини.
Штучне вигодовування: показанняШтучне вигодовування є неможливим через медичні обставини. Наприклад, таких, як важке протікання пологів і вагітності, коли мамі потрібно відновлення сил, прийом медикаментів, які проникають у грудне молоко, захворювання матері, які передаються через молоко, недостатнє утворення грудного молока. Але перш, ніж зупинити своє рішення на штучному вигодовуванні, потрібно докласти всіх зусиль для того, щоб зберегти грудне вигодовування.
Штучне вигодовування: види сумішейСуміші для штучного вигодовування бувають повністю адаптованими (максимально наближені до грудного молока за складом) і частково адаптованими (імітують склад грудного молока). Деякі суміші виготовляються на основі коров'ячого молока, інші - на основі козячого.
Суміші для штучного вигодовування бувають сухими (у вигляді порошку) і рідкими (готовими до вживання). Сухі мають переваги в терміні зберігання і в ціні. Рідкі ж суміші не потрібно готувати.
Суміші також можна розділити на стандартні і спеціалізовані. Стандартні - це звичайні адаптовані суміші, виготовлені на основі коров'ячого молока. Спеціалізовані суміші для штучного вигодовування призначаються для особливих дітей ( недоношених , які страждають непереносимістю , малою вагою , алергією).
На що звернути увагу при виборі суміші для штучного вигодовуванняЗвичайно ж, на склад суміші. У ній обов'язково повинні міститися білки (суміші з сироваткової фракцією), жири, які забезпечать продукту калорійність, вуглеводи (головним чином, лактоза). Крім цього в сумішах обов'язково має бути присутнім залізо.
Це лише рекомендації, які допоможуть молодим мамам стати більш обізнаними в цьому питанні. Звичайно ж, суміші для штучного вигодовування має призначати педіатр, який зможе врахувати всі особливості організму вашої дитини. Але все ж потрібно уважно стежити за реакцією дитини. Якщо суміш йому не підходить, вона випльовує її, відвертається, плаче, її необхідно змінити.
Як правильно готувати суміші для штучного вигодовуванняСуміш потрібно готувати, повністю дотримуючись інструкції. Якщо перенаситити суміш, дитина може надмірно набирати у вазі, часто зригувати, мати нестійке випорожнення. При малій кількості взятого порошку для суміші, суміш буде низькокалорійною, а дитина залишиться голодною.
Для приготування суміші потрібно використовувати виключно кип'ячену воду. Ідеальною температурою суміші є температура 36-37 градусів. Якщо у вас залишається суміш, ніколи не використовуйте її для наступного годування .
|