Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Неділя, 24.11.2024, 08:33

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Немовлята

Як позбутися від гикавки у новонародженого

Як позбутися від гикавки у новонародженого


Чому у новонародженої дитини після годування починається гикавка? Зазвичай гикавка є цілком повсякденною реакцією немовляти на зовнішні і внутрішні подразники. У кожного батька перші місяці життя малюка з найменшого приводу з'являється неспокій «що з дитиною?», «Чи нормально розвивається?», «Як їй допомогти»?

Як позбутися від гикавки у новонародженого

Молодим батькам необхідно поцікавитися у фахівця, як зупинити гикавку у новонародженого і чому дитині так часто доводиться відчувати дискомфорт.
У маленької дитини при скороченні діафрагми з'являються такі ж симптоми, що у дорослої людини. Приступ гикавки характеризується характерними звуками, а також помітними скороченнями поверхні грудної клітки і живота. Коли новонароджений гикає, інших симптомів не спостерігається.

Якщо дитину часто мучить гикавка, лікар може призначити лікування і розповість, що робити при відрижці великих обсягів з'їденої їжі.

Причини

Якщо новонароджений гикає, причини можуть бути різні. Перебуваючи ще в утробі матері, дитина часто відчуває напади гикавки, бо діафрагма плода готується до умов майбутнього середовища проживання. З'явившись на світ дитина, все ще має нерозвинену травну і нервову систему. Організму важко адаптуватися, тому у малюків до двох місяців буває гикавка і рідкий стул, мучать кольки або гази.

У деяких малюків гикавка буває рідко, інші ж страждають від неї досить часто. Подібний симптом у одних дітей може тривати від п'яти і до п'ятнадцяти хвилин, після чого безслідно проходить. Але деякі малюки гикають і до 30 хвилин, що теж вважається нормою.

Якщо ви переживаєте з приводу причини і не знаєте, чому ваша дитина дуже довго гикає, то кращим виходом буде консультація педіатра чи невропатолога і лікування провокуючих симптомів.

Розглянемо деякі найбільш можливі причини появи гикавки у дитини.

Хвороби

Не виключено, що гикавку спровокувала якась хвороба. Не потрібно лякатися і робити поспішних висновків, адже впоратися з будь-якою проблемою допоможе материнська любов і турбота.

Дитина може гикати і з причини наявності таких хвороб, як:
  • неможливість всмоктування глютену;
  • запалення легенів;
  • будь-які спадкові ферментопатії;
  • дитячий панкреатит;
  • виразкова хвороба.

Переїдання

Деякі педіатри пояснюють гикавку дитини звичайним переїданням. У такому випадку матерям дається одна порада, яка полягає у вимірюванні об'єму їжі, яку немовля поглинає під час годування, і контроль за ним.

Заковтування повітря

Причиною гикавки у немовляти може стати заковтування зайвого повітря. Повітря потрапляє в стравохід немовляти під час годування малюка або довгого плачу. Поряд з цим у дитини часто може відбуватися здуття живота і зригування.

Низька температура

Найчастішою причиною гикавки у вашої дитини, вважається низька температура в кімнаті. При зниженні температури тіла новонароджений гикає. Тому не забувайте добре одягати і вкривати його, але не перестарайтеся, адже дитині може бути і жарко. Висока температура може прискорити втрату рідини організмом.

Переляк

Причиною гикавки у немовляти може стати переляк. Маленька дитина ще не вивчила навколишній світ, і навіть дитяча кімната для неї є загадкою. Не дивно, що немовля може часто лякатися, наприклад, від гучного звуку або спалаху світла. Незнайомець також може стати причиною переляку, як в принципі і незвична обстановка.

Гіпоксія

Однією з причин виникнення гикавки у немовлят вважається слаборозвинений зв'язок між головним мозком і діафрагмою. Періодична гикавка часто буває через гіпоксію, яка виникла при внутрішньоутробному розвитку або в процесі пологів. Гіпоксія негативно позначається на формуванні рухових центрів в мозку.

У більшості випадків гикавка - безпечний симптом, тобто цілком природне явище. Часто подібна симптоматика породжує більше переживань у родичів, ніж у самого малюка.

Мамі не завжди вдається заспокоїти тривалий плач, що виникає під час гикавки. Зригування і нервозність дитини ще більше вводять матерів в стан післяпологової депресії. А поганий настрій у мами завжди позначається на стані здоров'я дитини. Тому поговоримо про те, якими способами можна впоратися з гикавкою і допомогти немовляті.

Що робити?

Батьки цікавляться, як допомогти дитині впоратися з гикавкою? Можливо існують якісь унікальні способи боротьби з частими приступами гикавки у новонароджених? Насправді, позбавити малюка від гикавки не складно.

Контролюйте годування
Для того щоб зупинити гикавку у новонародженого, яка відбувається в результаті переїдання, батькам потрібно вести контроль за кількістю їжі, що споживається. Гикавка і зригування можуть сигналізувати про перегодовування. Поділіть годування на більш дрібні порції і зробіть його частим.

Відригуйте повітря
Якщо малюк ковтає під час годування велику кількість повітря, допоможіть позбутися від надлишків повітря в стравоході за допомогою носіння «стовпчиком». Живіт немовляти потрібно притискати до себе. Від зайвого повітря дитина позбавиться після відрижки.

У разі штучного годування повітря також може потрапляти в шлунок немовляти. Допомогти позбутися проблеми зможе зміна соски на ту, у якої буде більш маленька дірочка і клапан для повітря. Зазвичай такі насадки називають антиколькові.

Гикавка після природного годування свідчить про неправильне захоплення дитиною соска. Змінивши позу при годуванні, ви зможете попередити неприємні наслідки.

Напоїть водою
Є народний засіб, який застосовувалося нашими мамами та бабусями, який може допомогти заспокоїти гикавку у малюка. Дайте новонародженому кілька ковтків води і запропонуйте поспати на грудях. Якщо при гикавці ви будете так робити, то малюк обов'язково заспокоїться і засне. Чому цей метод допомагає, можна тільки припускати, але результат очевидний.

Зігрійте
Чому дитина гикає при перемерзанні і що робити щоб, такі симптоми припинилися? Все дуже просто, лікування тут звичайно не буде потрібно. Всього-навсього потрібно надіти малюкові теплий одяг, взяти його на руки і зігріти теплом свого тіла.


Гикавка в більшості своїй вважається нормальним явищем після прийому їжі, чого не скажеш про раптові її напади. У разі частих, необгрунтованих нападів гикавки вам обов'язково призначать лікування в кабінеті педіатра. Але не думайте, що лікування медикаментозними методами таке невинне, як здається. Щоб хімічні препарати не мали негативного впливу на здоров'я новонародженого, від медикаментозного лікування радять відмовитися.

Іноді, для того щоб гикавка припинилася, вам потрібно просто трохи почекати. З кожним новим днем ​​життя вашого малюка травний тракт буде все більш і більш пристосованим до нової їжі, і робити якісь кроки для позбавлення від гикавки вам незабаром зовсім не доведеться.
Категорія: Немовлята | Додав: Vik (02.01.2016)
Переглядів: 2900 | Теги: гикає, немовлята, що робити, причини, що робити при гикавці, гикавка у немовлят, гикавка, причини гикавки | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Щоб добратися до витоків, треба плисти проти течії.

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика