Досить часто виникає ситуація, коли для лагодження, наприклад, плафона або вази, що розбилася, необхідно склеїти два шматки скла. Тоді то й виникає у багатьох питання а, як і чим склеїти скло, щоб місце склеювання було якомога менш помітно? Відповідаючи на нього, слід зауважити, що виконати дану роботу досить просто, але необхідно знати правильну технологію склеювання скла і правильно підібрати клей.
1. На думку фахівців, одним з кращих клеїв для склеювання прозорого скла, є силікатний клей, а також рідке скло. При використанні цього клею шов виходить практично непомітним. Однак недолік його в тому, що після його застосування, скляний виріб можна використовувати тільки в декоративних цілях. Разом з тим міцність силікатного клею можна підвищити, додавши в нього казеїн. Для цього на сто грам силікатного клею необхідно взяти десять грам казеїнового клею.
2. Склеювальний склад для склеювання скла можна приготувати самостійно. Необхідно змішати п'ятдесят мілілітрів рідкого скла з п'ятьма мілілітрами гліцерину і 20 грамами цукру. Крім того можна придбати в спеціалізованому магазині для ювелірів діохромат калій, або по-іншому, хромпик, і на його основі зробити дуже хороший клей для скла. Для цього необхідно змішати десять частин желатину і дві частини хромпика, але робити це треба тільки в темному приміщенні, оскільки, якщо на отриманий клей буде впливати світло протягом шести годин, то він затвердіє, і не буде розчинятися у воді.
3. Із сучасних клеїв, які є у продажу, для скла найбільш підходять "Момент", але тільки такий, що випускається у вигляді прозорого гелю, "Марс" і "Унікум".
4. Незалежно від виду клею. При склеюванні двох поверхонь скла, їх слід спочатку підготувати. Для цього ці поверхні слід спочатку знежирити, потім нанести шар клею і дати йому висохнути близько п'яти хвилин, після чого необхідно нанести другий шар клею, знову дати висохнути протягом двох хвилин, і тільки потім слід поверхні щільно з'єднати між собою. Для більш щільного стиснення можна протягом двадцяти хвилин використовувати струбцини або джгути, а от повністю шов засохне тільки через добу.
|