Як і чим склеїти оргсклоОрганічне скло – це прекрасний матеріал, який легко піддається обробці, його можна видувати, стругати і пиляти. Але багато людей хочуть дізнатися, як і чим склеїти оргскло. Деталі з цього матеріалу склеїти досить просто, з'єднання виходить міцним, а шви склеювання – майже непомітні і прозорі.
Для склеювання органічного скла використовується дихлоретан. Можна його використовувати і в чистому вигляді, а можна в ньому розчинити стружку. Але при роботі з такою речовиною потрібно знати, що це справжня отрута. Тому працюйте в приміщеннях з хорошою вентиляцією і продуктів харчування там бути не повинно.
1. В основному для склеювання такого виду скла застосовується дихлоретан, який є отрутою, а тому при роботі з ним слід дотримуватися обережності. У зв'язку з чим, працювати з такою речовиною бажано в добре провітрюваному приміщенні і подалі від продуктів харчування.
2. При склеюванні можна застосовувати наступні види з'єднань оргскла: внапуск, встик, шпунт і на вус. Головне, правильно вибрати метод з'єднання, від якого залежить не тільки зовнішній вигляд оргскла, але і наскільки склеєний виріб буде міцним. Так, якщо буде обрано метод склеювання на вус, то слід пам'ятати, що ширина вуса повинна бути, як мінімум, триразової ширини матеріалу. При склеюванні внапуск слід дивитися, щоб сам напуск був не менше чотирикратної товщини оргскла.
3. Після того, як буде нанесений клей на поверхні оргскла, які потрібно склеїти, рекомендується виріб затиснути струбцинами і потримати близько трьох годин.
4. Для приготування клею для оргскла слід взяти сто грам дихлоретану і розчинити в ньому близько п'яти грамів стружки такого скла, після чого протягом півгодини, клей необхідно помішувати, щоб розчинилася стружка. Потім клей необхідно залишити набухати і використовувати його можна буде через три дні.
5. Технологія склеювання. Клей на поверхню слід наносити рівномірно і необхідно стежити, щоб на поверхні не було бульбашок або необроблених ділянок. Перед тим, як наносити клей на поверхню склеюваних ділянок, рекомендується змазати їх дихлоретаном. Стискати поверхні необхідно до тих пір, поки не з'являться бульбашки повітря, зазвичай, протягом декількох хвилин.
|