У житті кожної людини хоча б раз виникала проблема, пов'язана з появою на одязі плям від фарби. Причин виникнення таких неприємностей величезна кількість: дитячі пустощі, сезонний ремонт квартири або дачної ділянки, свіжопофарбована лавки і багато іншого.
Якщо з'явилося пляма від фарби зовсім не говорить про те, що одяг остаточно зіпсований або його необхідно нести в хімчистку. Якщо докласти зусиль, то такі забруднення можна вивести і самостійно. Найголовніше - постаратися не дати фарбі висохнути на одязі. Також пам'ятайте про те, що чим швидше ви приступите до усунення плям, тим більше шансів не залишити й сліду від їх наявності.
Основні способи виведення фарбиВивести пляму на одязі від акварельної фарби або гуаші не складе великої праці: речі потрібно буде випрати господарським милом або пральним порошком. Але якщо пляма утворилася від контакту з масляною фарбою, то її усунення доставить чимало клопоту.
Насамперед, на звичайну ватку потрібно нанести невелику кількість скипидару, гасу, ацетону або спирту - залежно від матеріалу, з якого виготовлений одяг. Далі вологою ваткою потрібно акуратно протерти пляму, видаляючи надлишки фарби з одягу. Варто відзначити, що використання в таких цілях ацетону не підійде для виробів з шкіри, а також синтетики. Якщо матеріал має властивість сильно линяти, то не рекомендовано використовувати нашатирний спирт.
Не менш ефективним способом вивести плями від масляної фарби є очищений бензин. Придбати цей диво-засіб можна в одному з магазинів, які спеціалізується на господарських товарах. Ця речовина легка у використанні, як і інші засоби, що виводять плями, досить змочити в ньому шматочок ватки і обробити забруднення. Що стосується бензину, яким заправляється бак автомобіля, то він з поставленим завданням не впорається. Можливо, основне пляма з його допомогою ви зможете вивести, але поруч на одязі виникнуть ще кілька плям, і тоді цю річ можна вважати остаточно зіпсованою.
Видалення фарби з вовняного одягуНайважчим і клопіткою справою вважається виведення плям від фарби, що з'явилися на виробі з кашеміру і шерсті. Тут при виборі ефективного засобу потрібно бути вкрай обережним - спирт, бензин і ацетон не підійдуть. Наприклад, якщо пляма від масляної фарби з'явилося на пальто або вовняний кофті, то необхідно скористатися звичайним соняшниковою олією.
Якщо момент упущений, і фарба вже встигла в'їстися в одяг, то знадобиться докласти зусиль більше, та й ефект може бути далекий від бажаного. Спочатку за допомогою ножа або бритви акуратно, щоб не пошкодити річ, потрібно спробувати зчистити корочку засохлої фарби. Далі спиртом або ацетоном протерти місце з плямою. Таким чином, ви зможете досягти того, що фарба почне поступово розчинятися, і стане можливим видалити її надлишки. Потім залишиться тільки завдання позбутися від сліду плями, що залишився. Оскільки така процедура може бути досить тривалою, щоб не втерти фарбу ще глибше в тканину, варто кілька разів поміняти ватку . Для закріплення результату потрібно обробити місце, де ще недавно була пляма, міцним розчином соди.
Якщо вам вдалося позбавиться від забруднень, очищений одяг окремо від інших ваших речей необхідно прополоскати в теплій воді, оскільки запах, наприклад, бензину або скипидару може передатися їм. Після полоскання потрібно обов'язково оброблену річ винести на свіже повітря для усунення залишків неприємного запаху.
|