Багато хто при склеюванні дерев'яних деталей стикалися з такою проблемою, як велика витрата клею і не дуже втішні результати. Але цього могло і не статися, якби ви знали, як і чим склеїти дерево. Щоб відкрита поверхня деревини забезпечила гарне проникнення клею, після механічної обробки не слід її залишати на довгий час.
- Вибір клею. У домашніх умовах дерево можна склеїти полівінілацетатними клеями. До них відносяться клей ПВА, Дубок, Момент, Унікум, БФ-2. Можна скористатися епоксидним клеєм або столярним. Столярний клей буває у вигляді плиток або гранул.
- Підготовка деревини. Деревина повинна бути сухою для склеювання. Тому що склеювані частини добре висушіть. При склеюванні температура повітря повинна бути від дванадцяти до двадцяти градусів тепла. Якщо температура буде вищою, то клеючий засіб стане рідким і при стисканні видавиться з склеювані деталі. Поверхню деталей попередньо обробіть рубанком або напилком, а потім пройдіться наждачним папером. Клейовий розчин підігрійте до 50 градусів, так як в гарячому стані він краще проникне в пори деревини.
- Технологія склеювання. Змастіть рівномірним шаром клею обидві склеювані поверхні. Якщо будете клеїти їх уздовж волокна, то намажте клеєм один раз, а при склеюванні встик - два рази. Другий шар наносьте після висихання першого. Дайте плівці трохи охолодитися і підсохнути, потім дерев'яні деталі сполучіть, при цьому трохи їх притирайте. Тоді клейовий шар буде однакової товщини по всій поверхні. Потім склеєні деталі стисніть в лещатах або стягніть бинтом. Вони повинні бути стислими три години і якщо потрібна подальша обробка, то їх потрібно витримати два дні.
|