При наявності ушкоджень пластмасових виробів у вигляді сколів або тріщин немає необхідності викидати даний виріб, так його можна склеїти, але як і чим склеїти пластмасу мало хто знає. Разом з тим, зробити це цілком можливо, але для цього слід правильно підібрати склеювальний склад і знати певний порядок склеювання цього матеріалу.
1. Перед склеюванням слід вивчити склад ремонтованої пластмаси, оскільки для кожного виду даного матеріалу існує спеціальний клей. Так, наприклад, поліетилен можна склеїти тільки спеціальним складом, який здатний змінювати його структуру s підвищувати зчіплювані властивості. Для інших видів пластмаси підійдуть розчинники або епоксидні смоли. У будь-якому випадку клей повинен мати адгезію, тобто мати хороше зчеплення і бути стійким до вологості і зміни температури.
2. Перед склеюванням необхідно в обов'язковому порядку підготувати пластмасові деталі, для чого слід всі склеювані поверхні ретельно очистити від забруднення, пилу і обробити дрібнозернистим наждачним папером. Після цього треба підігнати склеювані частини і подивитися щільність підгонки пальцем, щоб не допустити шорсткостей і горбків. Крім цього необхідно знежирити ці поверхні спеціальним очищувачем для пластмаси або ацетоном.
3. Потім слід дати якийсь час висохнути очищеній та вирівняній пластмасі, після чого можна наносити клей. Його слід наносити, залежно від виду, або маленьким пензликом, або розпилювачем. Якщо є занадто вузька щілина, то можна за допомогою одноразового шприца її наповнити і склеїти.
4. Великі відколи і розломи на пластмасі можна склеїти за допомогою скловолокна або приплавленням смужками. Пластмасу, яка легко піддається тепловій обробці, слід спочатку розм'якшити, наприклад, будівельним феном або паяльником. Після чого можна нанести шар дуже дрібної металевої тирси.
5. Після цього за допомогою преса або струбцин необхідно сильно стиснути пластмасові деталі, причому робити це треба не менше години, хоча час стиснення залежить від температурних умов і матеріалу. Так, якщо пластмасу нагрівати, то досить утримувати для склеювання її протягом півгодини, а якщо пластмасовий виріб клеїться при кімнатній температурі і без термічної обробки, то її можна використовувати приблизно через дванадцять, а краще через добу.
|