Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Понеділок, 23.12.2024, 18:05

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Корисні поради

Як кинути курити раз і назавжди
Залежність від тютюну є одночасно і фізіологічною, і психологічною. Всі курці знають, як важко кинути курити або хоча б скоротити споживання тютюну. Звичайно, зменшити кількість викурених сигарет - краще, ніж нічого, однак фінальною метою має бути повна відмова від шкідливої ​​звички. І багато колишніх курців можуть підтвердити, що це дійсно можливо!

Фізична залежність від куріння виникає через нікотин та інших речовин, що містяться в сигаретах, які викликають звикання. Коли ці речовини перестають потрапляти в організм, виникає абстинентний синдром.

Причина виникнення психологічної залежності - куріння стає частиною повсякденного життя людини, і курець не хоче відмовлятися від задоволення, яке йому приносить цей процес.

Якщо ви дійсно бажаєте скоротити споживання сигарет або кинути курити взагалі, необхідно прийняти чітке рішення і змінити свої звички.

Боротьба з фізичною залежністю від нікотину за допомогою замінників нікотину.

Досвід показує, що використання нікотинових пластирів або жувальної гумки дійсно допомагає курцям знизити споживання сигарет. Існує, однак, невеликий ризик, що організм звикає до цієї нової форми споживання нікотину, тому дуже важливо ретельно контролювати цей процес.

Боротьба з психологічною залежністю методом зміни звичок

Є кілька прийомів, які можуть допомогти курцям подолати психологічну залежність:

1. Вирішіть, яким способом ви хочете кинути палити: поступово скорочуючи кількість викурених сигарет або ж повністю відмовитися від звички відразу ж.

2. Запишіть всі причини, через які ви хочете кинути курити і завжди носіть цей список з собою. Дістаньте і перечитайте його, коли виникне бажання викурити сигарету, це допоможе подолати спокусу і зміцнити ваше рішення.

3. Виберіть точну дату, коли ви кинете курити, і твердо пообіцяйте собі зробити це. Розкажіть про це своїй сім'ї і друзям, вони повинні допомогти вам стримати обіцянку.

4. Знайдіть когось, хто буде вас підтримувати в процесі відмови від куріння. Це може бути, наприклад, член сім'ї, друг або ваш лікар.

Коли прийде призначений день, рішуче переходьте від слів до дій: викиньте всі свої сигарети, позбудьтеся попільничок, запальничок та сірників.

5. Відволікайте себе від думок про тютюн, виконавши якийсь свій невеликий каприз: сходіть в кіно або пройдіться по магазинах.
Знайдіть чим зайняти себе в тих випадках, коли зазвичай ви викурювали сигарету.

Медикаментозне лікування від паління

На даний момент існують спеціальні лікарські препарати, які можуть допомогти при відмові від куріння.

Це, наприклад, Чампікс, основним діючим компонентом якого є варенікліна тартрат. Дана речовина блокує специфічні рецептори, що взаємодіють з нікотином, і, в результаті, куріння не приносить людині очікуваного задоволення або стає навіть неприємним. Цей препарат можна придбати за рецептом лікаря.

Інший препарат - антидепресант Бупропіон. Його основний ефект полягає в придушенні тяги до тютюну і полегшенні негативних проявів, які з'являються в процесі відвикання від куріння. Однак, отримати рецепт і купити його в аптеках не можна. Він продається тільки в інтернет - аптеках, відповідно, всю відповідальність за його вживання бере на себе покупець.

В цілому, до медикаментозного лікування нікотинової залежності слід ставитися з великою обережністю, і, якщо є можливість, краще не вдаватися до використання лікарських препаратів. Консультація лікаря обов'язкова в кожному разі.

Вже пробували кинути, і не вийшло?

Ви не єдиний, з ким це сталося. Проте, шанси на успіх збільшуються кожного разу, як ви намагаєтеся відмовитися від шкідливої ​​звички. Більшості людей, що пристрастилися до тютюну, потрібні три або чотири спроби, щоб, нарешті, досягти мети. У разі невдачі , вважайте це черговою спробою, яка, хай і не стала успішною, але зате наблизила вас на один крок до можливості назавжди кинути палити.

Що робити, коли дуже хочеться курити?

1. Зателефонувати другу
2. Пожувати жувальну гумку без цукру або з'їсти що-небудь корисне для здоров'я
3. Прогулятися
4. Почистити зуби
5. Прийняти душ
6. Зробити глибокий вдих і постаратися розслабитися
7. Написати листа
8. Зайняти руки: змайструвати що-небудь, полагодити, зшити...

Скільки часу буде потрібно, щоб зникло наполегливе бажання палити?

Після кількох днів тяга до сигарет зменшиться, а через два-чотири тижні, можливо, зникне зовсім.

Боїтеся поправитися?

Може бути, що  ви наберете пару зайвих кілограмів, а, може бути, і ні. Але нехай це вас не зупиняє. У деяких людей дійсно відзначається деяке збільшення ваги після відмови від куріння, але, як правило, з часом вага стабілізується і тіло повертається до колишніх обсягів. Крім того, це невелике утруднення незрівнянно з перевагами для вашого здоров'я, які дає відмова від шкідливої ​​звички.

Навіть якщо ви дуже боїтеся поправитися, все ж не варто сідати на дієту в день, коли ви кидаєте палити - це тільки збільшить тягу до сигарет, яку і без того непросто подолати. Просто намагайтеся віддавати перевагу здоровій їжі з низьким вмістом жиру. Будьте активніші, регулярно робіть фізичні вправи і спалюйте додаткові калорії.

І, головне, пам'ятайте про незліченні плюси відмови від куріння.

Як не почати знову курити?

Як кинути курити раз і назавжди
1. Не забувайте періодично перечитувати складений вами список причин, через які ви вирішили кинути курити

2. Додавайте до списку нові причини, які спадуть вам на думка

3. Уникайте проводити занадто багато часу в компанії курців і намагайтеся не піддаватися спокусі

4. Пишайтеся собою і відзначайте кожен тиждень, місяць і рік з моменту відмови від куріння

5. Намагайтеся хоча б перший час уникати напоїв, які провокують бажання палити - алкоголь і каву

6. Не допускайте жодного найменшого зриву, тому що він точно зруйнує весь ваш план

Хіба це не досить просто перейти на більш "легкі" сигарети?

Незважаючи на офіційно введену заборону, деякі бренди ще випускають сигарети з позначкою "light". Насправді, було доведено, що курці "легких" сигарет, вдихають практично таку ж кількістьі диму, і, отже, в їх організм потрапляє стільки ж шкідливих речовин.

Смола і нікотин - це тільки два з більш ніж 400 токсичних речовин, що містяться в сигаретах. Смола служить скріплюючим елементом для інших речовин і є основною причиною виникнення раку легенів. Чим менше смол вдихає курець, тим менше ризик розвитку цього та інших захворювань. Порівнюючи сигарети різних марок, ви можете дізнатися кількість смол і нікотину, що містяться в них.

Тому навіть якщо курець перемикається на сигарети "лайт", він як і раніше ризикує набути величезну кількість хвороб, що викликаються тютюнопалінням.
Категорія: Корисні поради | Додав: Vik (15.05.2014)
Переглядів: 3379 | Теги: нікотин, засоби, цигарки, як кинути палити, залежність, курцям, як кинути курити, Способи, як кинути курити раз і назавжди, поради | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Щоб добратися до витоків, треба плисти проти течії.

Наше опитування

Спілкуючись з російськомовною людиною, яка володіє українсьою мовою, Ви:
Всього відповідей: 387

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика