Поради прихожанам. Поведінка в храмі
* Заходь в храм з духовною радістю.
* Завжди заходь зі смиренням, щоб вийти виправданим, як євангельський митар.
* Коли бачиш святі ікони, думай про те, що Сам Господь і святі дивляться на тебе, будь благоговійним.
* Увійшовши в храм, зроби три поясних поклони з молитвою: "Боже, очисти мене грішного і помилуй мене", "Боже, милостивий будь мені грішному", "Пресвята Богородиця, спаси мене грішного", "Всі святі, моліть Бога за мене, грішного".
* Православні християни подають під час Божественної літургії записки за здоров'я живих своїх родичів (хрещених, православних) та, окремо, за упокій покійних. Записки подають в храмі перед початком служби. Імена вказують в родовому відмінку (відповідають на питання «кого?»). Щоб не бентежитися, слід пам'ятати, що різниця ціни записок означає лише різницю у сумі твоєї пожертви на храмові потреби. Те ж можна сказати і про ціну свічок.
* Благоговійно ставилися до церковної свічки: це – символ нашого молитовного стояння перед Господом. Якщо у день великого свята служитель загасить твою свічку, щоб поставити свічку іншого, не обурюйся духом: твоя жертва вже прийнята всевидячим Господом.
* Проходячи повз Царських воріт, зупинися і перехрестися.
* У храм завжди приходь до початку Богослужіння.
* Під час служби намагайся не ходити по храму навіть для того, щоб поставити свічки. Прикладатися до ікон теж слід перед початком Богослужіння та після нього, на всенічній – після єлеопомазання.
* У храмі слід стояти. Втім, як сказав митрополит Московський Філарет (Дроздов): "Краще сидячи думати про Бога, ніж стоячи – про ноги". Але під час читання Євангелія потрібно стояти.
* Стеж за службою, щоб молитися саме про те, про що молиться вся Церква.
* Якщо приходиш з дітьми, стеж, щоб вони поводилися скромно і не шуміли, привчай їх до молитви. Якщо дітям потрібно піти, скажи, щоб перехрестилися і тихо вийшли. Якщо мале дитя розплачеться – виведи його.
* Не засуджуй мимовільних помилок тих, хто служить та присутніх – корисніше вникати у власні недоліки. Не гарячкуй, нікого не критикуй і не смикай.
* До кінця Богослужіння ніколи, без крайньої необхідності, не йди з храму, бо це – гріх перед Богом.
* За звичаєм, чоловіки повинні ставати в правій частині храму, жінки – в лівій. Проходу від головних дверей до Царських воріт ніхто не повинен займати.
* Жінки повинні входити скромно одягнені. Неприпустимо причащатися Святих Таїн і прикладатися до святинь з нафарбованими губами.
* Головне – це взаємна любов парафіян і розуміння змісту служби. Якщо ми будемо входити в храм Божий з благоговінням, якщо, стоячи в церкві, будемо думати, що знаходимося на небесах, то Господь почує всі наші прохання.
|