Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Субота, 30.11.2024, 15:06

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Цікавинки

Маловідомі факти про Благодатний вогонь біля Гробу Господнього

Маловідомі факти про Благодатний вогонь біля Гробу Господнього

Маловідомі факти про Благодатний вогонь біля Гробу Господнього

Одним з небагатьох чудес Православної Церкви, яке відбувається щорічно в певний час і в певному місці, є Благодатний вогонь. За кількістю очевидців (до 20 тис. осіб щорічно) і історичній тривалості (як мінімум з IV ст. Р.Х.) ця подія не має аналогів не тільки в нашій Церкві, а й в усьому світі.

Відео - Чудо сходження Благодатного вогню

_

Багато хто знає, що під час сходження відбувається самозаймання свічок як у Патріарха в Кувуклії, так і у простих прочан; широко відомо і багато разів зафіксовано, що саме сходження супроводжується блискавко-подібними спалахами, а полум'я Благодатного вогню протягом декількох хвилин не обпікає.

Однак за майже двотисячоліття згадуване явище супроводжувалося або випереджалося великою кількістю інших чудесних подій, які часто впливали на християнську громаду, а часом і на дії церковних ієрархів, представників влади. Деякі з таких подій траплялися неодноразово, інші повторюються іноді, а інші відбуваються часто. Хотілося б розповісти про чудесні події подібного роду, невідомі широкому колу читачів.

Куля, що світиться

Блискавки при сходженні Благодатного вогню. Кадр відеозйомки НТВ у 2003 році
Серед найбільш часто згадуваних, але маловідомих подій - поява в храмі і куль, що світяться.

Цікавий випадок був засвідчений і знятий на камеру грецьким паломником в 1994 році. Незабаром після сходження Благодатного вогню праворуч від входу в Кувуклію, в декількох метрах від неї, з'явилася куля, що яскраво світилася, діаметром близько 50 сантиметрів у формі чітко окресленої сфери. Вона почала швидко (зі швидкістю близько 3,5 метрів за секунду) рухатися через щільний натовп приблизно на рівні плечей людей. При цьому, за словами свідка, люди не відчували її, а сама куля не дробилася і не розмивалася. Пройшовши близько 10-15 метрів, вона запалила в кінці шляху, за словами свідка, свічку у літнього чоловіка, який перебував між колонами на шляху до вівтаря Марії Магдалини. Іншому свідку вдалося зняти кулі невеликого розміру блакитного кольору, що витають в повітрі.

Найчастіше подібні явища відбуваються близько Кувуклії і над нею. Православний дослідник Володимир Губанов наводить такі свідчення: "Сестри розповідають, що благодать ще проявляється після першого сходження, після Вогню. "Я бачу, виблискує знову над Кувуклією, навколо Кувуклії блискавки такими зигзагами, то там блискне, то на самому куполі Кувуклії... Раптом з'явилася куля (як кульова блискавка). У якийсь момент вона раптом розпалася, блиснувши зигзагом. Тут же ми всі схопилися: благодать! Яке диво!.." "Ми стоїмо всі в очікуванні. Раптом засвистали все, дивлюся, прямо на образ Воскреслого блакитна куля зійшла. І виходить Патріарх, вже отримавши Благодатний вогонь".

Люди вмиваються Благодатним вогнем Зазвичай поява куль супроводжується блискавко-подібним сяйвом: «По храму блиснули блискавки, короткі, довгі, білі, світяться, але миттєві. Радість! Удар дзвону, раз, другий, третій. Через три хвилини з'явилася поруч з Кувуклією куля, що світиться, яка грає всіма кольорами веселки, і полетіла по храму. Ті, хто стоїть поруч зі мною черниці теж нічого не зрозуміли». При цьому кульки часто порівнюються з хмарою: «У мене було в руках багато свічок. Раптом над Кувуклією утворилася ніби куля або як ніби маленьке хмара. А потім воно збільшувалося і рухалося весь час. Тільки я здивувався, дивлюся - що таке? Тріск, грім, і відразу утворився сліпуче світло, як блискавка. І все виповнилося морем Вогню».

В.Губанов відзначає також, що від подібних світних куль запалюються свічки і лампади. Наприклад, на Великдень 1997 року відбувалося наступне: «Інша жінка, Ніна, була в цей час на Голгофі і дивилася вниз на вівтар. Вона бачила, як на свічки грецького священика зійшли три вогненних кульки, розміром з апельсин. Кульки крутилися і як би грали один з одним. Потім свічки у священика загорілися». Про те ж розповідають письменник Олександр Сегень і інші свідки. «В цю мить весь храм наповнився радісним і захопленим криком, зірниці тривали, але вже народилося бузкове заграва - його виніс з Кувуклії Патріарх Іриней, його вже розносили на всі боки, і вона вже сама відскакувало на всі боки, подібно ялинковим кулькам, і у багатьох самі запалювалися пучки свічок, як самі загорілися лампади над входом в Кувуклію. Один кулька злетів вгору і запалив свічки у ченців, що розмістилися на другому ярусі ротонди». «У одній сивий літньої жінки з нашої групи при сходженні Вогню свічки самі возжглісь в руці ... Вона бачила сходження Вогню не як інші, а у вигляді вогненних куль, які сходять на Кувуклію. Коли від цих куль спалахнули її свічки, вона тричі гасила їх, але ті знову возжигались ».

Ці світні кулі зустрічаються і в інших місцях храму. Ось як це описує журналіст Микола Кокухін:

«- У минулому році я був на Голгофі, - каже моя співрозмовниця, - і бачила, як по стіні котився Благодатний вогонь.

- Що значить «котився»?

- Ну, така світла вогненна куля повільно сповзала по стіні, і не було сил відірвати від неї очей».

Очікування сходження Благодатного вогню

Звукові явища

Зрідка зустрічаються згадки про звукові явища, що передують сходженню Благодатного вогню, при цьому вони зустрічаються як в історичних, так і в сучасних свідченнях. Свідки в більшості випадків спеціально зазначають, що грім з'являється при ясній погоді.

Згадка про грім є, зокрема, в свідоцтві про події XVI століття в «Оповіді про мандрівці постріжніка Святої Гори афонських ченця Парфенія»: «...День був чистий і гарний. Патріарх сидів з правої сторони. Раптом вдарив грім, і на лівій стороні середня колона мармурова тріснула, і з тріщини вийшов Вогонь полум'ям».

Трапляється подібне і в наш час. Настоятель Спасо-Преображенської церкви села Бронниця і духівник Новгородської єпархії архімандрит Іларіон пише: «Разом зі священнослужителями з Росії (в кількості 16 чоловік) я перебував всю решту ночі... біля вівтаря храму Воскресіння Христового... І ось вранці Великої суботи, о 9 годині за місцевим часом, почали з'являтися перші ознаки Божественної сили: почулися перші гуркіт грому, між тим як на вулиці було ясно і сонячно. Тривали вони протягом трьох годин (до дванадцятої)».

Відновлення предметів

Рідше зустрічаються свідоцтва про самовідновлення предметів, обпалені Вогнем. Так, духівник Новгородської єпархії архімандрит Іларіон розповідає: «Зі мною стався такий випадок: загорівся клобук. Думаю: ось-тобі на - зовсім згорів. "Валентино, - кажу послушниці своїй, - дивись швидше сюди: що тут у мене на голові зробилося?" "А нічого, отче, - відповідає, - клобук Ваш цілий, жодної на ньому дірочки немає". А матушки горненські потім благодушно заспокоїли: "З нами таке часто буває"».

Подібні випадки мали місце і в інших паломників. В.Губанов наводить свідчення: «Храм миттєво наповнився Вогнем. Я запалила два пучки свічок. Спершу вогонь Благодатний не спалює - одна грекиня загасила мені ці пучки просто рукою. Стільки Вогню і ніколи ніякої пожежі. На мені гасили апостольник, але не залишилося і сліду».

Мироточення напередодні сходження Благодатного вогню

Православне духовенство часто вказує на витікання сліз, крові або мира з ікон як на ознаку майбутніх випробувань. Крово- і мироточення неодноразово відбувалися перед сходженням Благодатного вогню.

Вперше це було зафіксовано в 1572 році, коли по фресці «Покладання тернового вінця» потекли краплі рідини, схожої на кров. Копія свідоцтва одного з паломників-французів, першими побачили, що сталося, і понині зберігається в архіві Центральної паризькій бібліотеки.

У середині XIX століття фреска була замінена іконою з тим же сюжетом. У 1939 році, напередодні Великодня, у ніч з Великої п'ятниці на Велику суботу, вона знову замироточила. «Миро, стікаючи по червоному плащі Христа, потрапляло на руки Спасителя - і на них з'являлися рани, що кровоточать. Це тривало недовго: на Великдень ікона набула колишнього вигляду. Патріарх Єрусалимський написав Папі Римському про те, що на Великдень було знамення».

У 2001 році ікона замироточила знову. Ось що про це розповідають свідки. «В минулому році храм Гробу Господнього в ніч з Великої п'ятниці на Велику суботу був наповнений вщерть, - розповідає керівник Руської духовної місії в Єрусалимі ієромонах Феофан. - Були присутні практично всі монахи Свято-гробского братства - в Єрусалимі їх 50 чоловік - і тисячі туристів з усього світу. У храмі був і сам Патріарх Єрусалимський Іриней...». За свідченням ієромонаха Феофана, першим побачив знамення Патріарх. «Іриней давав благословення паломникам, стоячи боком до "Покладання тернового вінця". Потім йому простягли свічку. Він повернувся обличчям до ікони, підняв очі - і ахнув! Тисячі паломників, як по команді, повернули голови туди ж, куди дивився Іриней. По храму пройшов стогін. На ногах Спасителя з'явилися криваво-червоні плями. Миро з'явилося спочатку на плащі Христа, а звідти стікало червоної цівкою на ноги. Мироточення тривало рівно день. Як і в попередні два рази, перед самою Пасхою воно припинилося, причому на іконі не залишилося ніяких слідів».

А ось свідчення про те ж паломника з США Маріо Пейчева (Mario Peichev): «Ми, маленька паломницька група з Російської Зарубіжної Церкви, були в храмі Господньому в очікуванні сходження Благодатного вогню, читали акафісти і намагалися підготуватися до цього великого чуда. Приблизно о 23 годині настало велике пожвавлення. Румуни і греки, які сиділи поруч, почали розмовляти дуже емоційно про якусь ікону. Гречанка, що сиділа поруч зі мною, пояснила англійською, що ікона Господа нашого Ісуса Христа замироточила... Я пішов до каменя бичування і побачив безліч людей - ченців, прочан, які стояли перед іконою Господа з благоговінням і зі страхом Божим. З гомілки Господа витікало миро, яке стікало на напис під самою іконою. Внизу, на ногах Спасителя, а також під ними, на буквах грецького тексту, видно численні патьоки мира».

Сльоза на іконі "Втеча в Єгипет" Маріо Пейчев: «Милістю Божою ми зняли в монастирі Св. Герасима Йорданського, як напередодні Великої суботи 2001 року на лику Богородиці на іконі "Втеча в Єгипет" з'явилася сльоза...»

Той же Маріо Пейчев повідомляв: «Паломники з Самари сподобилися побачити в храмі Воскресіння Христового на місці бичування Спасителя на іконі Ісуса Христа нижче колін темні плями, які все збільшувалися в розмірах на очах у здивованих віруючих. Коли до цих плям приклали марлю, то виявилося, що на іконі виступило святе миро, таке ж, яким, на думку священика Іллі (Куликова), здійснюється Таїнство миропомазання в православних храмах».

Самарська паломниця також свідчила: «А в минулому році, коли ми були в Єрусалимі, в ніч на сходження Благодатного вогню - з Великої п'ятниці на Велику суботу - закровоточила ікона "Христос в кайданах". Взагалі в Гробі Господньому не пам'ятають таких випадків, як мироточення або кровоточення ікон. І раптом в минулому році відбулося це чудо. Ми всі ходили, дивилися, я сама бачила, як по іконі стікала кров. Ченці були в жаху, вони говорили, що це грізний провісник, щось трапиться. І ви бачите - який рік був важкий для Ізраїлю, для Святої Землі. У монастирі Герасима Йорданського не просто мироточили ікони, там по стінах текло миро. Ми зняли це на плівку. Ченці не могли пригадати чогось подібного і говорили, що чекають найтривожніших подій...»

Як свідчить історія, всі три випадки мироточення супроводжувалися великими історичними подіями, в результаті яких гинуло значна кількість людей. У 1572 році, через п'ять місяців після мироточення, сталася сумнозвісна Варфоломіївська ніч, коли були вирізані тисячі гугенотів. Також через п'ять місяців після мироточення 1939 року розпочалася Друга світова війна, яка забрала життя десятків мільйонів людей. Нарешті, всі ми були свідками жахливого теракту, зробленого ісламськими терористами через п'ять місяців після Пасхи - 11 вересня 2001 р. - що забрав життя багатьох людей.

* * *

На закінчення хотілося б відзначити, що в цьому огляді відзначені не всі рідкісні і незвичайні події, зафіксовані свідками. Деякі з описів незвичайних феноменів зустрічалися один раз і потребують подальшого вивчення і підтвердження.

http://www.pravoslavie.ru/30102.html
Категорія: Цікавинки | Додав: Vik (30.04.2016)
Переглядів: 2597 | Теги: чуда, місця паломництва, маловідомі факти, маловідомі, вогонь, Благодатний вогонь, Великдень, Гріб Господній, цікаві факти | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Смерть вартує того, щоб жити, а любов вартує того, щоб чекати.
Віктор Цой

Наше опитування

Спілкуючись з російськомовною людиною, яка володіє українсьою мовою, Ви:
Всього відповідей: 387

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика