Всі знають, що підвищена температура тіла - це захисна реакція організму. Так він реагує на атаку чужорідних білків. Найпоширеніша ситуація, коли температура є симптомом якого-небудь захворювання, найчастіше застуди. Однак бувають випадки, коли температура підвищується без ознак застуди. Подібний факт повинен викликати побоювання у осіб з вродженим пороком серця, так як для них висока температура і відсутність при цьому інших симптомів може свідчити про наявність серйозного захворювання.
Причини підвищення температури тілаПерегрів. У більшості випадків спостерігається у грудних дітей, так як у них система терморегуляції розвинена слабо. Часто це трапляється, якщо дитина занадто тепло одягнена і харчується тільки молоком, а в раціоні відсутня вода. Крім цього, причиною підвищення температури може стати тривале знаходження в задушливому приміщенні або на сонці.
Алергічна реакція. Велика частина алергенів, крім своїх звичайних проявів у вигляді висипу, викликає підвищення температури. Це ознака найсильнішої алергії, і таку реакцію не можна ігнорувати. Слід терміново вжити заходів, щоб виключити вплив алергенів. Також алергію можуть викликати лікарські препарати.
Неврологічні причини, зміна нормальних показників викликана порушенням механізмів терморегуляції. Висока температура може супроводжуватися синдромом вегето-судинної дистонії, що обумовлено порушеннями в периферичному кровообігу. Але в таких випадках проявляються й інші симптоми неврологічного порушення, в цьому випадку проводиться лікування основного захворювання.
Пірогенні реакції виникають після введення в організм сторонніх тіл. У більшості випадків температура підвищується після щеплення.
Запальні процеси в організміХарчове отруєння. Звичні симптоми - нудота, блювота, понос супроводжуються високою температурою. Після виведення з організму токсину вона знижується сама по собі. Прийом лікарських препаратів не доцільний і навіть шкідливий, тому що це може погіршити ситуацію і привести до повторного отруєння.
Ревматизм, застуджені нирки. Температура підвищується до 38-39 градусів, при цьому можуть з'являтися болі в області попереку, озноб, піт. Ці симптоми свідчать про патологічний стан в нирках. Підвищення температури можливе і при хворобах суглобів.
Захворювання щитовидної залози. При відсутності ознак ГРВІ температура підвищується до 37-38 градусів. Підозри на захворювання щитовидної залози повинні викликати супутні скарги на схуднення, плаксивість, швидку стомлюваність, відчуття тривоги.
Причиною підвищення температури можуть стати важкі і небезпечні для життя захворювання - інсульт, тиреотоксикоз криз, пухлинні хвороби.
Якщо у вас підвищилася температура тіла і відсутні ознаки застуди, слід негайно звернутися до лікаря. Причину цього явища можна визначити за допомогою аналізу крові.
|