Як виховати патріотизм у дитини?Ми чітко усвідомлюємо, наскільки важливо - бути патріотом. Але патріотизм треба виховувати з самого дитинства!
Погодьтеся: в такій справі, як виховання патріотизму, ми з вами звикли покладатися на школу. Там все розкажуть, навчать, змусять відповісти біля дошки. Однак тільки недавно я дізналася, що історію нашої країни, зокрема, історію депортації кримсько-татарського народу, діти практично не знають. Багато питань залишилися за рамками шкільної програми.
Тому давайте переглядати своє ставлення до патріотичного виховання своїх власних чад. Не сподіваючись на школу або телевізор, давайте самі виховувати своїх дітей у любові до своєї Батьківщини. Адже, можливо, саме завтра їм доведеться здавати суворий життєвий іспит на патріотизм... Що таке патріотизм?Патріотизм - поняття ємне. Воно включає в себе любов до своєї землі і своєї країни, її традицій, історії та культури. Причому, незалежно від національності, віри і мови спілкування. Патріотизм - це прагнення своїми діями зміцнювати і прославляти свою Батьківщину. Незважаючи на такі гучні слова, патріотизм може проявлятися у дрібницях. Скажімо, на відпочинку за кордоном варто пам'ятати, що саме за вашою поведінкою судитимуть про українців і Україну. Виховуємо в дусі патріотизмуВелике починається з дрібниць. Розкажіть дитині про історію свого роду. Хай вона знає, яким чином ваші предки опинилися на цій землі. Сходіть в краєзнавчий музей, на екскурсію по місту. Важливо, щоб у дитини закріпилися ті знання, які вона отримає на екскурсії: поговоріть про неї, обговоріть, що їй сподобалося, а що - ні.
Але не концентруйте увагу тільки на «сивий старині», інакше образ України у малюка буде пов'язаний тільки з вишиванками та кобзарями. Розповідайте йому про те, що зараз відбувається в країні, підтримуйте його цікавість до актуальних подій. Запитуйте: що він думає з цього приводу? Як він вважає, чи правильно вчинив та чи інша людина?
Покажіть дитині, що і ви приймаєте участь у житті країни, і ваша участь не обмежується ходінням на вибори. Є маса способів проявити свою громадянську позицію, особливо зараз - скористайтеся ними, і не тільки в ім'я своїх переконань, а й для того, щоб показати малюкові, як народ, кожна людина, впливає на життя цілої країни. Ваша небайдужість до долі Батьківщини - найдієвіший спосіб виховати патріота. А як же з недоліками?Школяр, що вміє міркувати, може поставити вам провокаційне запитання: «Мам, от подивися: у нас розбиті дороги, а у сусідів не вистачає грошей навіть на молоко. Невже я повинен любити таку Батьківщину?» Можете відповісти щось на кшталт: «Ти ж часто зі мною не погоджуєшся, правда? Іноді ображаєшся і сердишся. Але я знаю, що ти мене все одно любиш. Так і з Вітчизною».
Автор: Олена Еловікова
|