Ваш дошкільник останнім часом став некерованим? Він не слухає вас і кривдить братика або сестричку? Погано поводиться в дитячому садку? Зрозуміти, в чому справа, допоможе його малюнок!
Чи відчуває ваша дитина себе комфортно? Чи не відчуває страхів, чи не переживає про щось надміру? Щоб це зрозуміти, дайте їй аркуш паперу, кольорові олівці і попросіть намалювати родину!
Аналіз дитячого малюнка- Розмір. Хтось із домочадців намальований набагато більші, ніж інші? Це означає, що для вашого малюка ця людина найбільш значуща, вона є незаперечним авторитетом. Розмір зображення говорить про те, яке місце займає ця людина в житті сім'ї. Наприклад, якщо молодшого за віком брата чи сестру дитина малює крупнішою себе, то можна припустити, що батьки занадто багато уваги приділяють малюкові і старший відчуває себе покинутим. Можливо, він ревнує.
- Розташування. Себе дитина як правило малює поряд з тим членом сім'ї, до якого найбільш прив'язана. Десь скраю, далеко від зображення самого художника, розташовується той член сім'ї, якого дитина недолюблює. Зверніть особливу увагу, якщо дитина зображує між членами сім'ї і собою перегородки або стіни. Це говорить про те, що ваша дитина відчуває серйозні проблеми в спілкуванні!
- Наявність всіх членів сім'ї. Малюк «пропустив» на малюнку когось із родичів? Найімовірніше, він відчуває образу чи злість на нього. Корективи до складу сім'ї (зменшення або збільшення її складу на малюнку) зазвичай вносять діти, яким потрібно більше доброзичливої уваги від дорослих, ігор з ними на рівних, розваг в компанії інших дітей.
- Відстань між членами сім'ї. Якщо себе дитина малює трохи в збоку від інших, це може говорити про те, що вона не відчуває емоційного зв'язку з родичами. Дуже щільне зображення фігур, як би перекривають один одного, говорить про тісні взаємини близьких малюкові людей або про його потреби в таких зв'язках.
- Чим займаються домочадці? Якщо на малюнку зображена сім'я, що займається однією справою, це говорить про те, що у вашій сім'ї все гаразд, малюк не відчуває нестачі в спілкуванні і любові. Кожен з родичів живе на малюнку своїм окремим життям? Можливо, вашій родині і в реальності не вистачає згуртованості, принаймні, дитина відчуває саме так.
Колір малюнка - характер малюкаЗверніть увагу, які кольори використовує дитина в малюнку найчастіше.
Темно-синій - малюк зосереджений на собі і своїх справах, потребує спокою і тиші.
Зелений - ваш малюк досить урівноважений, спокійний, йому властива впертість.
Червоний - можливо, підвищений рівень агресії, зайва збудливість, запальність.
Жовтий - дитина допитлива, відкрита всьому новому, вона випромінює оптимізм і життєрадісність.
Фіолетовий - ваша дитина занурена у світ своїх фантазій, можливо, занадто несамостійна для свого віку.
Коричневий - дитина повільна, відчуває себе некомфортно у своєму тілі.
Чорний - цей колір використовують діти, які відчувають пригнічення, невисловлений протест. Часто такі діти схильні до руйнування.
|