Кожен, хто, так чи інакше, захоплюється шиттям, хоча б раз у своєму житті стикався з питанням щодо того, як правильно шити шкіру. Для багатьох, і це досить дивно, шкіра представляється досить складним в обробці матеріалом. Це далеко не так. До речі, куди складніше поводитися з шовком.
Шкіра - один з кращих матеріалів для втілення тисяч творчих ідей. Крім стандартного застосування в легкій промисловості (одяг, меблі і так далі) з неї можна майструвати різноманітні вироби, корисні речі для побуту і просто естетично гарні речі. Найпопулярніше хобі в наш час - це прикраси, сувеніри та одяг своїми руками зі шкіри. Щоб їх змайструвати, потрібні і елементарні навички шиття саме цього матеріалу.
У даній статті ми розкриємо кілька професійних секретів шиття шкіри і розповімо, як правильно її шити.
Секрети ідеального шиття шкіриПерш ніж ви почнете щось шити, подбайте про викройки або про складання плану роботи, щоб максимально оптимізувати процес роботи зі шкірою. Вибираючи шкіру для тієї чи іншої мети, завжди враховуйте її походження. Так, наприклад, найбільше цінується шкіра молодого теляти, за свою м'якість.
Перед початком робіт також варто переконатися в тому , що під рукою є всі необхідні інструменти і тільки після цього приступати до шиття.
Якщо ви працюєте з великими викрійками шкіри, перш ніж зшивати їх, щоб шов ліг акуратніше, спочатку зметайте їх маленькими булавочками, не заходячи при цьому за край наміченого шва.
Якщо шкірматеріал зігнутий від довгого лежання, нерівності добре прибираються шляхом простукування дерев'яним молотком. М'яку шкіру, тільки в тому випадку, якщо її товщина не більше чотирьох міліметрів, що вважається тонким шкірматеріалів, можна пропрасувати звичайною праскою мінімального нагріву через однотонну трохи вологу тканину. Але, перш ніж ви приступите до прасування, бажано перевірити реакцію шкіри на окремому шматку. Підійде будь-який відхід після викрійки. Якщо шкіра "поводиться" нормально, дозволяється прасування і на основних шматках.
Дуже часто неякісні швейні машинки можуть зіпсувати ніжний матеріал, залишаючи на шкірі стібки від "лапки". Щоб цього уникнути, необов'язково купувати дороге швейне обладнання, просто змастіть "лапку" оливковою або соняшниковою олією. Тільки не забудьте потім її видалити розчином спирту, інакше при наступному шитті, якщо це буде не шкіра, тканинний матеріал забрудниться.
Якщо шкіра для виробу не в найкращому стані в плані чистоти, ніколи не використовуйте воду і хімічні речовини для її очищення. Шкіру взагалі не можна прати, ні за яких обставин. Альтернатива пранні - протирання шкіри спеціальними розчинами, що видаляють забруднення або, в крайньому випадку, віднесіть шкіру в хімчистку.
Шкіра - матеріал не з дешевих. Тому, якщо зважилися щось шити, щоб не зіпсувати шкіру, виконайте всі ходи на звичайній тканині. Так ви зможете виявити погані і хороші сторони процесу, можливо, побачивши приблизний результат майбутньої роботи, буде доречно в ньому щось змінити, додати або прибрати.
Також під час пошиття даного матеріалу ніколи не варто поспішати. Завжди будьте обачні зі стібками і швами - точно знайте, де їх проводити. Біда в тому, що шкіра - НЕ тканина. Пройшовшись по ній швом, розпороти, не зіпсувавши виріб, вже не вийде - на шкірі залишаться видні дірочки від шва, і їх вже не сховаєш.
Виходячи з цього, можна зробити невеликий висновок - "Сім разів відміряй - один раз відріж". Саме це прислів'я як ніколи буде до речі в делікатній роботі з таким матеріалом як шкіра.
|