Багато жінок відзначають больові відчуття, які з'являються в куприку під час вагітності. Ця проблема є дуже поширеною при виношуванні дитини, а причини різні: кокцигодинія, аноректальні болі, анальна невралгія, прокталгія та ін Подібні болі в куприку не можна залишати без уваги, обов'язковим є втручання лікаря.
Причини болю в куприку- Болі в куприку з'являються в результаті отриманих раніше травм. До цього вони можуть себе ніяк не проявляти.
- Одна з причин болю пов'язана з тим, що кістки під час вагітності піддаються істотним змінам, таз розширюється, при цьому куприк відхиляється назад, щоб не заважати народженню дитини.
- Зростаюча під час вагітності матка може тиснути на кістки тазу. В результаті виникає напруга, в куприку з'являються болі.
- Внаслідок зсуву кісток на виході з куприка відбувається утиск нерва.
- Брак кальцію або магнію.
- Болі в куприку часто виникають через запальні процеси. Це може бути запалення придатків, маткових труб, яєчників.
- Захворювання хребта невралгічного характеру.
- Певні захворювання прямої кишки: анальні тріщини, геморой.
- Опущення промежини.
- Запори, діарея, довге проведення часу в туалеті.
- Стреси, емоційна напруга й інші причини.
Часто пацієнти скаржаться на болі, що з'являються в куприку при сидінні. Пріоритетне значення в даному випадку має спосіб життя: болі виникають після тривалого і неправильного сидіння, гіподинамії. Якщо у вашому житті немає фізичного навантаження, це може призвести до атрофії м'язів, недостатнього живлення органів.
Куприк болить при застої кровообігу, після важких пологів, травм, деформації і т. д.
Як усунути біль в куприкуЯкщо під час вагітності почав хворіти куприк, потрібно звернутися до лікаря, який визначить точну причину і призначить схему лікування. Якщо важких захворювань не виявлено, можна спробувати зняти біль самостійно.
Виберіть для себе комплекс вправ, які допоможуть зняти навантаження. Жінкам рекомендується займатися з гімнастичними м'ячами. Всі заняття повинні бути регулярними.
Для заспокоєння можна використовувати сухе тепло. При вагітності слід порадитися з лікарем, тому що теплові процедури не завжди корисні для дитини. З дозволу гінеколога може пройти сеанс голковколювання, а також скористатися різними прогріваю мазями і компресами.
Не носіть тяжкості, не сидіть довгий час на м'якому, жорсткому або холодному сидінні. Обов'язково носіть бандаж, який спеціально створений для вагітних жінок. Це відмінна профілактика виникнення багатьох ускладнень, до того ж він допоможе полегшити біль в куприку. Бажано рухатися якомога більше - підійдуть прогулянки на свіжому повітрі, які дуже корисні при вагітності.
Під час вагітності небезпеку можуть представляти навіть незначні на перший погляд явища. Тому завжди консультуйтеся зі своїм гінекологом. Він допоможе уникнути неприємних наслідків.
|