Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Понеділок, 23.12.2024, 18:17

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Виховання

Дитячі істерики

Дитячі істерики

Майже у всіх малюків старших півтора років бувають істерики. Часто дитячі істерики спрямовані на те, щоб домагатися чого-небудь забороненого дорослими. У 2 роки дитина ще не може зрозуміти, чого вона сам хоче, тому дитячі капризи й істерики вважаються нормальним явищем в ранньому періоді життя дітей. Як правило, батькам складно зрозуміти, як боротися з дитячими істериками, адже вони супроводжуються гучним плачем та іншими проявами невдоволення (биття батьків, кусання, дряпання і т.д.).

Зазвичай дитячі капризи й істерики закінчуються так само несподівано, як і починаються. І це пов'язано, насамперед, з "грою на публіку". Дитині простіше домогтися свого, коли на неї звертають увагу оточуючі. Коли увага пропадає, плач припиняється.

Якщо дитячі капризи й істерики непостійні, то нічого страшного з дитиною не відбувається. При вихованні дитини неможливо бути безвідмовним, іноді є об'єктивні причини в чомусь не погодитися з малюком.

Буває, що дитячі істерики пов'язані з сторонніми причинами, такими як втома дитини, дискомфортний одяг або взуття, хвороба. Це саме прості причини, при усуненні яких, істерика закінчується.

Дитячі істерики
Однак, іноді дитячі капризи й істерики носять систематичний і затяжний характер, виникають без підстав і проходять дуже загострено. У таких випадках дитина надривно кричить і ридає, катається по підлозі, не реагує на дії дорослих. Якщо такі прояви виникають у віці 2 років і тривають тривалий час - варто звернути на це увагу і проконсультуватися з фахівцями: психологом, невропатологом, педіатром. У такій ситуації можливі відхилення від нормального розвитку, що вимагають лікування.

Отже, як боротися з дитячими істериками? Дитячі капризи й істерики можна попередити, якщо уважно спостерігати за дитиною. Але якщо істерика вже почалася, потрібно набратися терпіння і не виконувати негайно всі забаганки дитини. У 2 роки дитина починає маніпулювати діями дорослих на свою користь і потурання призводить до того, що дитина починає систематично влаштовувати істерики з метою домогтися бажаного.

Кілька порад як боротися з дитячими істериками:

  • Коли істерика почалася, постарайтеся заспокоїтися і не дратуватися. Ваш спокій показує дитині, що такий спосіб впливу на вас не дасть бажаного результату.
  • Не піддавайтеся бажанням заспокоїти дитину, виконавши її забаганку. Так ви зможете уникнути систематичності появи істерик з метою домогтися бажаного.
  • Постарайтеся відволікти дитину, спрямуйте її увагу на інший предмет, спробуйте погратися з нею улюбленою іграшкою. В крайньому випадку, можете теж "поплакати" з нею, такою поведінкою ви відволічете його й істерика припиниться.
  • Якщо ви самі винні в причині істерики - вибачтеся перед дитиною і усуньте свою помилку. Неувага дорослих часто викликає дитячі капризи й істерики.
  • Поговоріть з дитиною, спробуйте зрозуміти причини її неадекватної поведінки. Поясніть їй, що такою поведінкою вона все одно нічого не доб'ється.
  • Ніколи не кричіть на дитину, не шльопайте її. Це тільки посилить ситуацію і дитина стане ще більш дратівливою, замкнеться в собі.

Пам'ятайте, дитячі істерики є в будь-якій сім'ї, починаються з 2 років і тривають до 5 років. На питання, як боротися з дитячими істериками, немає однозначної відповіді. Любіть свою дитину, приділяйте їй якомога більше уваги, контролюйте свою поведінку і емоції. Допоможіть дитині впоратися з її проблемами, і тоді вона відповість вам взаємністю.
Категорія: Виховання | Додав: Vik (19.04.2014)
Переглядів: 4566 | Теги: капризи, дитячі істерики, істерика, вередування, вереск, дитячі, Плач, причини істерик у дітей, поради, верещить | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Нащо бути душею товариства, якщо душі в ньому зовсім нема.
Володимир Висоцький

Наше опитування

Ви віддаєте перевагу - жити в селі чи в місті?
Всього відповідей: 267

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика