Преп.Серафим Саровський, житіє у викладі для дітей, мультфільм (онлайн і завантажити, рос.)
Преподобний Серафим Саровський, мультфільм (російською), подивіться разом з дитиною, переказуючи сюжет і почуте.
Житіє преподобного Серафима Саровського у викладі для дітейДні вшанування: 19 липня 1759/1903 - дата народження / віднайдення мощей 2 січня 1833 - дата смерті
Серафим Саровський, в миру Прохор Мошнін, народився 19 липня 1759 року в місті Курськ в благочестивій сім'ї Ізидора і Агафії Мошніних. Його батьки будували церкву, і одного разу хлопчик впав з недобудованої дзвіниці Божого храму, але сталося чудо - він залишився цілий і непошкоджений.
Але невдовзі Прохор важко захворів. І одного дня йому з'вилася Божа Матір в невимовному сяянні, втішила і сказала, що треба потерпіти ще трішки і він буде здоровий. Наступного дня вулицями йшов Хресний Хід з святинею - Курською-Корінною іконою Божої Матері (день вшанування - 20 березня). Мати Прохора підхопила сина на руки, ікону пронесли над хворим - і з цього дня він почав швидко одужувати.
В юному віці мати благословила сина на монаший шлях.
Якось монах Серафим важко захворів і лежав хворий три роки. Раптом з благословення Пречиста Діва Марія з'вилася біля нього разом з апостолами, і сказала "Цей - з роду нашого", і чудесно зцілила його.
Прохору при постригу дали ім'я Серафим, що означає "вогненний", він ніс послушання у монастирі Сарова.
Одного разу в Великий Четвер під час Літургії преп.Серафиму було видіння явлення Самого Господа Ісуса Христа з ангелами, Він благословив всіх присутніх людей. Після цього монах Серафим довго не міг говорити. І поселився наодинці в лісі. Тепер він цілими ночами молився за весь світ. До нього приходили ведмеді, і монах Серафим їх годував.
Боровся з ворогом роду людського. Прийняв на себе важкий подвиг - мовчання і стовпництва. Три роки він ні з ким не розмовляв, молився 1000 днів і 1000 ночей, стоячи на камені. Набував смирення і терпіння.
Одного разу на нього напали селяни з метою обікрасти, монах, хоч був сильний і мав сокиру в руках - не оборонявся. Його сильно побили, і ледве живий преп.Серафим лежав важко хворий 8 днів. Його знов зцілила Пресвята Богородиця. Злодіїв впіймали, привели, вони покаялися, преподобний простив їм все без гніву.
Після цього випадку старець ходив згорблений, покалічений, але любив всіх людей і при зустрічі вітався "Христос Воскрес, радосте моя!". Люди приходили до нього за порадою, зціленням, і всім людям святий допомагав. Під час молитви святий над землею піднімався.
Заснував Дівеївський жіночий монастир. Одного разу під час молитви з дівеївською монахинею преп.Серафиму в 12-й раз з'вилася Пресвята Богородиця і сказала "Ти скоро, Мій сину, будеш з нами", і так преподобний зрозумів наближення кінця свого земного шляху. Так і сталося - преподобний Серафим Саровський упокоївся 2 січня 1833 року.
Його мощі були знайдені в день народження святого - 19 липня 1903 року і знаходяться зараз в Дівеєвському монастирі.
|