Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Вівторок, 05.11.2024, 10:17

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Місця паломництва » Паломництва закордоном

Мехіко (Мексика), місце з'явлень Богородиці (1531) - образ Діви Марії Гвадалупської

Відео з церкви.

Розповідається її історія.

 



Матір Божа Гвадалупська(ісп. Nuestra Señora de Guadalupe) — одна з найбільш відомих католицьких святинь Мексики. За легендою, образ Діви Марії з'явився одному з перших християн Мексики Хуану Дієго, після чого на його плащі чудом зобразився образ Богородиці. Цей плащ став відомий, як ікона Матері Божої Гваделупської. На місці зустрічі Хуана Дієго з Богородицею був збудований собор, що згодом став найбільшою святинею та місцем паломництва не тільки у Мексиці, а й у цілій Латинській Америці. Щорічно до Матері Божої Гваделупської приїздить більш ніж 14 мільйонів паломників. За переказами ікона має певні чудодійні властивості — за 500 років її колір не вицвів і ікона зберігає незмінну температуру — температуру людського тіла.
 
 
Історія
 
Одним із перших джерел, які розповіли про походження нерукотворного образу, були записи Луїса Лассо де ла Вега, що датуються 1649 роком. Згідно з ними, Богородиця 9-12грудня 1531 чотири рази являлася мексиканському селянинові Хуану Дієго Куаухтлатоатцін.

Згідно з цими записами, перше з'явлення відбулося 9 грудня, коли Хуан побачив Діву Марію на вершині пагорба Тепейак (на півночі сучасного Мехіко). Вона заговорила з ним і пояснила, що хоче побудувати на цьому місці храм. Богородиця веліла Дієго піти і повідомити про це єпископу Мехіко. Зовнішній вигляд Мадонни відображав уявлення місцевих індіанців про те, якою має бути молода дівчина дивовижної краси.

Бідний селянин послухався загадкової незнайомки і відправився до францисканського єпископа Хуана де Сумаррага. Той прийняв його, але не повірив розповіді і попросив прийти ще раз пізніше, після того, як обміркує розповідь. Повертаючись додому, Дієго знову побачив на пагорбі Мадонну. Він повідомив їй, що єпископ не повірив. Тоді Богородиця веліла селянинові на наступний день знову вирушити до єпископа і повторити прохання, підкресливши, що цього бажає Пресвята Діва Марія, Мати Господа.

У неділю Хуан Дієго відправився спочатку до церкви, а вже потім до єпископа. Того як і раніше мучили сумніви і він попросив Дієго передати Богородиці, що йому потрібен якийсь знак згори... На пагорбі знову стояла Богородиця, наче чекала Хуана, і попросила прийти сюди ж завтра, щоб отримати "знак" для єпископа.

У понеділок Дієго збирався відвідати важко хворого дядька Бернадіно і він, щоб не зустрічатися з Богородицею, відправився до нього спеціально мимо пагорба, але все одно зустрів Діву Марію. Вона заспокоїла селянина, сказавши, що не варто поспішати до хворого, оскільки він вже одужав, а краще піти на вершину пагорба і забрати звідти загадковий знак.

Відповідно до переказу, коли Дієго піднявся на пагорб, то побачив, що безплідна до цього часу вершина, незважаючи на зимовий час, була заповнена квітучими трояндами. Він зрізав кілька з них, а Богородиця допомогла загорнути їх у плащ. На прийомі у єпископа Дієго мовчки зняв плащ і висипав під ноги єпископа троянди. Усі присутні впали на коліна, оскільки побачили на плащі дивовижне зображення Богородиці.

На пагорбі був побудований храм на честь Богородиці Гваделупської, куди почали стікатися тисячі і мільйони паломників з усієї Америки. І лише після всіх цих подій язичники-ацтеки стали масово хреститися, причому абсолютно самостійно, без необхідності вдаватися до допомоги місіонерів. Так була хрещена Мексика.

В даний час до Богородиці Гваделупської щорічно здійснює паломництво 14 мільйонів людей - найбільший показник у світі.
 
 
Наукові дослідження
 
Образ Богородиці і матеріал плаща (тільма), на якому вона зображена, були піддані численним науковим дослідженням, в результаті яких вчені не дійшли до єдиної думки щодо природи образу на тканині. Ріхард Кун, лауреат Нобелівської премії в області хімії, встановив, що при створенні цього образу не використовувалися барвники ні природного, ні тваринного, ні мінерального походження. У 1979 році Філіп Келлахан і Джоді Б. Сміт після вивчення ікони в інфрачервоному світлі заявили, що частини обличчя, рук, одягу і мантії, образу створені одним кроком, без виправлень і очевидних видимих ​​мазків пензля.
 
За твердженнями перуанського інженера Хосе Асте Тонсманна з Мексиканського центру досліджень Гваделупи, цифрова обробка відсканованого лику показує, що в очах збережені зображення 13 фігур. Причому одне й те саме зображення присутнє в обох очах, але з різного ракурсу, точно так само, як у людських очах відбивається те, що відбувається перед людиною.
 
 
Про Хуана Дієго
 
 Більшість істориків погоджуються, що Хуан Діего (Juan Diego) народився 12 липня 1474 р., в районі Тлаякак (Tlayacac​​) в Cuauhtitlan, що було засноване у 1168 р., розташоване за 20 км на північ від Теночтітлан (Tenochtitlan) (місто в Мексиці). Початкове ім'я Діего було Куаухтлатоатсін (Cuauhtlatoatzin), що може означати "Хтось, хто говорить як орел" або "Орел, який говорить". В період 1524-1525 рр. він змінив віру і був хрещений, його дружина зробила теж саме. Індіанець отримав під час хрещення християнське ім'я: Хуан Діего, a його дружина імена Марія Люсія (Maria Lucia). Він був хрещений ймовірно через відомого і улюбленого місіонера, з Франчішканского ордена Фрея Торібіо де Бенавенте (Fray Toribio de Benavente), що характеризувався винятковою добротою та побожністю.
 
Хуан Дієго був визнаний церквою незабаром після об'явлень. Він виявив глибоку любов до Святої Євхаристії, а за спеціальним дозволом єпископа отримував Святе Причастя три рази на тиждень, дуже рідкісне явище в ті часи.
 
Хуан Дієго помер 30 травня 1548 року у віці 73 роки в м.Мехіко.
 
Канонізований 31 липня 2002 р. у базиліці Гвадалупської Богородиці Папою Іоаном Павлом ІІ.
Категорія: Паломництва закордоном | Додав: Vik (26.08.2011)
Переглядів: 4719 | Теги: церква, Мексика, Мехіко, паломництво, Mexico, La, Гвадалупська, Villa, D.F., Богородиця | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Завжди обирайте найважчий шлях - на ньому ви не зустрінете конкурентів.
Ш. Де Голь

Наше опитування

Ви віддаєте перевагу - жити в селі чи в місті?
Всього відповідей: 267

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика