1. Щеплення не дає гарантії, що дитина захищена. Є безліч прикладів, коли люди захворювали тими хворобами, від яких було зроблено щеплення, і захворювали ще у важчій формі, ніж нещеплені. Крім того, щеплення послаблюють загальний імунітет, і людина легше захворює іншими хворобами.
2. Те, що тільки щеплення допомогло людству перемогти багато інфекційних хвороб - міф. Зниження захворюваності - заслуга не стільки щеплень, скільки поліпшення санітарно-гігієнічних і соціальних умов і розвитку медицини. З цієї ж причини були практично переможені в розвинених країнах чума, холера, малярія і багато інших хвороб, проти яких щеплень не придумали.
3. До складу вакцин входять такі високотоксичні речовини, як сполуки ртуті й алюмінію, фенол, формальдегід (формалін - його водна форма). Отруєння ними викликає порушення в центральній нервовій системі, мозкової діяльності, м'язах, можуть викликати шок, слабкість, недоумство, конвульсії, ураження нирок, серцеву недостатність, запаморочення, кому і смерть.
У процесі приготування вакцин в них проникають віруси, бактерії, грибки. Багато з них можуть бути безпечні для людини при надходженні через рот або з повітрям. Але, потрапивши в організм з уколом, в обхід існуючих природних бар'єрів, вони можуть завдати чимало шкоди. Навіть у теорії не існує можливості створення гарантовано чистою і нешкідливою вакцини.
4. Кожна окрема вакцина має свої особливості впливу на організм, а значить, і свої ускладнення (часто трагічні) з тією чи іншою мірою вірогідності. І найчастіше, якщо немає епідемії, вірогідність отримати ускладнення від щеплення набагато перевищує ймовірність захворіти тією хворобою, від якої робиться щеплення.
5. Не всі захворювання небезпечні в дитячому віці. Такі, як вітрянка, краснуха, кір, свинка при грамотному лікуванні практично не викликають серйозних ускладнень у дітей і відіграють важливу роль у розвитку міцної, здорової імунної системи. А вакцина, якщо вона виявилася ефективною, відсуває ймовірність захворіти цими хворобами у дорослий вік, коли ці хвороби протікають набагато важче, ніж у дитинстві, і більш вірогідні серйозні ускладнення.
6. Вакцинація дитини на першому році життя перешкоджає розвитку природної імунної системи і є для немовляти сильним стресом, який може стати причиною СРДС - синдрому раптової дитячої смерті.
7. Вакцина проти краснухи, гепатиту А і деякі інші виробляються з тканин абортованих людських плодів.
8. Виробництво вакцин - найприбутковіший фармацевтичний бізнес завдяки державним гарантіям реалізації продукції і фактичної відсутності відповідальності виробника.
|