Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Понеділок, 23.12.2024, 17:54

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Психологічні тести

Рисунковий тест "Людина під дощем"
«Пізнай себе, і ти пізнаєш весь світ!» - говорили древні. Психологам давно відомо, що в захоплюючій справі психодіагностики самого себе та інших неоціненну роль відіграють рисункові тести. Вони дозволяють розгледіти зашифровані в малюнку наші несвідомі імпульси і переживання, допомагають зазирнути в потаємні куточки власної душі. Адже зображуючи що-небудь на листку паперу, ми, так чи інакше, малюємо самих себе.

Що приховував Карлсон

Пам'ятаєте, як похвалявся своїми видатними художніми досягненнями Карлсон? І як був здивований Малюк, коли виявив у квартирі «самого кращого в світі художника» єдиний, що самотньо висить на стіні, аркуш паперу, в нижньому кутку якого сиротливо причаївся крихітний півник? «Дуже самотній півень» - так називався твір.

Що можна сказати про автора цієї картини - Карлсона? На жаль, що б там не віщав про себе «найкращий малювальник півнів», «товариш по іграх», «винищувач булочок» і, здавалося б, дуже впевнений у собі чоловік у самому розквіті сил, - насправді він самотній нітрохи не менше, ніж створена ним перната пташка. Крім того, судячи з малюнка, він має вкрай низьку самооцінку і, ймовірно, перебуває в депресії.

Рисунковий тест "Людина під дощем"

Зрозуміти, як людина реагує на стрес, чи здатна вона успішно долати життєві труднощі, якими особистими ресурсами він володіє, щоб впоратися з ударами долі, можна дізнатися, запропонувавши їй намалювати людину під дощем. Цей рисунковий тест досить інформативний і досить часто використовується в психодіагностиці.

Нам знадобиться:

Аркуш паперу формату А4, простий олівець (бажано м'який) і гумка.

Намалюйте на аркуші паперу людину під дощем

Намалювали? Читайте інтерпретацію малюнка...

Рисунковий тест "Людина під дощем"


Перш ніж приступити до інтерпретації малюнка, постарайтеся «увійти» в нього, відчути, який настрій у зображеного на нім героя. Яке враження справляє побачена вами картина? Які емоції вона викликає?

Це важливо зрозуміти, адже перед нами не що інше, як автопортрет художника на тлі стресової ситуації. В якості символічного стресу в даному випадку виступає дощ. Як поведеться наздогнаний стихією чоловічок на малюнку? Спробує сховатися чи втекти? Зуміє захиститися від негоди, одягнувши непромокальний плащ? Розкриє парасольку? Надіне гумові чоботи? Або буде безпорадно стояти на місці, коли дощик поливає його струменями дощу? Втім, може, він якраз любить дощик, і не має нічого проти того, щоб іноді побігати по калюжах...

Інтерпретація малюнка:

Важкі грозові хмари, спалахи блискавок, темне небо, щільна стіна проливного дощу на малюнку можуть свідчити про те, що і в реальному житті того, хто малював, в даний момент спостерігається «погана погода». Можливо, він перебуває в пригніченому стані або депресії.

Ураган або сильний вітер, що змітає все на своєму шляху і утруднює рух намальованої людини, символізують його почуття безпорадності перед зовнішніми обставинами.

Калюжі або бруд на малюнку (особливо якщо сам герой стоїть в калюжі) часто зображують люди чутливі, що не володіють «товстою шкірою», довго переживають власні невдачі і удари долі.

Веселка або сонце, що визирає з-за хмар - символи надії на сприятливе вирішення важкої ситуації, щасливий порятунок від проблем, який прийде ззовні.

Парасолька, капюшон, плащ, головний убір або інші засоби захисту від дощу говорять про вміння того, хто малював, захищатися від життєвих бур, прийняти, в разі необхідності, виклик долі і постояти за себе.

Зображення людини поміщено в кут листа - можливо, депресивний стан, людина як би «загнана в кут» сформованими життєвими обставинами або забилася туди, усвідомлюючи власну безпорадність.

Занадто маленька фігура - свідчення низької самооцінки, потреба в підтримці.

Фігура знаходиться в русі - схильність до активних дій. При цьому важливо зрозуміти, який характер ці дії носять. Наприклад, людина може рятуватися від стихії втечею, може метатися в паніці, перебуваючи під струменями дощу, а може і безтурботно скакати по калюжах, не відчуваючи зовсім ніякого дискомфорту. В останньому випадку можна говорити про те, що художник має достатню кількість творчих ресурсів для протистояння життєвим негараздам.


Стать зображеної людини теж служить показником того, який тип реакції на стрес притаманний випробуваному.

Чоловіча постать на малюнку говорить про «чоловічий» типі реагування, про те, що автор, зіткнувшись з важкими життєвими обставинами, проявляє активність, шукає вихід з положення, здатний брати на себе відповідальність за події.

Жіноча фігура - навпаки: пасивність, вразливість, бажання спертися на чиєсь міцне плече, делегувати повноваження розбиратися з власними проблемами комусь ще.


Вік людини на малюнку іноді не відповідає віку того, хто його малював. 

Збільшення віку намальованого чоловічка щодо власного може говорити про високу відповідальність та особистісну зрілість того, хто малював, його прагненні проявляти мудрість в будь-яких обставинах.

Значне зменшення віку, зображення дорослою людиною дитячої фігурки вказує на сильно виражений в авторі дитячий початок.

При цьому якщо намальована дитина виглядає покинутою, розгубленою і безпорадною, - велика ймовірність того, що й у випадку реальних життєвих випробувань художник може повестися інфантильно, очікуючи, що хтось сильніший про нього подбає: «візьме під своє крило» або «хмари розведе руками».

Зображення щасливої і безтурботної дитини, що веселиться під проливним дощем, може наштовхнути на думку про неабиякий оптимізм автора (на жаль, не завжди виправданий).


Руки символізують активність і товариськість.

Руки, широко розставлені в сторони, - ознака високої контактності, відкритості та екстраверсії.

Щільно притиснуті до тіла або заховані за спиною - інтровертність, замкнутість.

Відсутність рук - безпорадність, непристосованість до життя.


Ноги - символ опори, практичності і стійкості.

Великі, подовжені ступні, намальовані в профіль - впевненість у собі.

Занадто малі - можуть говорити про пасивність, залежність від інших, несамостійність, слабке орієнтування в побуті, - людина як би «не стоїть на ногах».


Шия - символ контролю, що показує зв'язок сфери контролю (голови) зі сферою потягів (тілом).

Занадто довга або підкреслена шия - потреба контролювати власні імпульси.

Занадто коротка шия або її відсутність - регулярні поступки своїм бажанням і слабкостям.


Додаткові образи і деталі на малюнку: будинки, дерева, автомобілі, тварини, а також сумочки, квіти, тростини та інші предмети, що знаходяться в руках у намальованої людини, можуть говорити про прагнення піти від проблем, перемикаючись на щось ззовні.

Категорія: Психологічні тести | Додав: Vik (25.11.2015)
Переглядів: 9388 | Теги: діагностика стресу, проективні методики, стрес, дощ, людина під дощем, людина дощу, кокологічний тест, рисунковий тест, тест, цікаві тести | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Щоб добратися до витоків, треба плисти проти течії.

Наше опитування

Ви віддаєте перевагу - жити в селі чи в місті?
Всього відповідей: 267

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика