Музична скринька: тест
В італійців є корисна традиція: в новорічну ніч викидати віджилі свій вік речі. Вважається, що позбувшись від усього непотрібного, людина звільняє місце для чогось нового і кращого, що в наступаючому році обов'язково увійде в її життя. На жаль, не всі з нас здатні з легкістю розлучатися зі своїм минулим, будь то стара робота, місце проживання, звички, а так само: зламані меблі, зношений одяг, тріснута чашка та інше барахло. Що вже говорити про людські відносини...
Часом саме у відносинах з людьми ми особливо міцно чіпляємося за те, що фактично давно скінчилося. І це зрозуміло, адже наше минуле - невід'ємна частина нашого життя, в яке вкладені сили, час і частинка душі. Іноді, навіть якщо почуття явно себе зжили, нам здається, що якщо ще трохи потерпіти, почекати, поговорити, пояснити, поступитися - все ще можна змінити, повернути «на круги свої». Але найчастіше невміння вчасно відпускати призводить до того, що один з партнерів так боїться розриву, що готовий піти на будь-які поступки, а другий - активно цим користується. Коли-небудь життя само поставить крапку в цьому «ходінні по муках», але чи не буде надто пізно?
Якщо ви відчуваєте глибоке внутрішнє незадоволення своїми відносинами, ваші численні спроби щось змінити ні до чого не приводять, і вам часом здається, що людина, яка знаходиться поруч з вами - присутній у вашому житті лише формально... а в душі своїй він вже далеко-далеко ... Може, пора вже перегорнути цю сторінку свого життя?
Задайте собі питання: «Що дав мені цей досвід? Чому я повинна була навчитися? Що зрозуміти?» Запитуйте себе знову і знову, поки з глибини душі не почуєте відповідь. Засвойте цей урок. І, ставши сильнішою і мудрішою, йдіть далі по життю без жалю про минуле, без злоби і образ.
Завдання:
Уявіть, що одного разу, зайшовши в сувенірну лавку, ви помічаєте на прилавку симпатичну музичну скриньку. Купивши її, ви приносите скриньку додому, і час від часу слухаєте улюблену мелодію. Але одного разу цій забаві приходить кінець - скринька перестає грати.
1) Як вам здається, скільки часу пройшло з дня покупки скриньки до того моменту, як вона зламалася?
2) Про що ви думаєте, тримаючи в руках несправний музичний сувенір? Що збираєтеся з ним робити?
Відповідайте якомога докладніше і обов'язково запишіть свої відповіді.
Ключ до тесту
Музична скринька - символ краси, задоволення і приємного проведення часу. З іншого боку, вона символізує одноманітність: нескінченно повторюваний один і той же, нехай і вже улюблений мотив, ця кумедна дрібниця може незабаром набриднути. Адже так буває: ми закохуємося, чудово проводимо час, але в якийсь момент ейфорія проходить, емоції згасають, почуття тьмяніють. І ось вже все, що відбувається починає здаватися буденним, нудним, починає обтяжувати... Знайома ситуація, чи не так?
Отже, в нашому тесті ваше ставлення до скриньки розповість про те, що ви чекаєте від... любовних стосунків. Чи готові день за днем, рік за роком, «слухати одну й ту ж мелодію»? Чи здатні «полагодити» свою «скриньку любові», якщо та перестала радувати вас своїм звучанням? Або ви з тих, хто без жалю розлучається як з речами, так і з людьми, якщо ті перестали приносити радість і викликати інтерес?
1) Час, протягом якого музична скринька радувати ваш слух, може розповісти про тривалість ваших романів. Так який же термін ви їй відвели: пару днів, кілька місяців або багато довгих щасливих років? А може, цілу вічність?
2) Почуття, які ви відчули, коли скринька зламалася - співзвучні з вашими переживаннями в момент «коли йде любов».
Ви знизали плечима і сказали собі: «Я так і знала, що це ненадовго, інакше й бути не могло...»?
Не роздумуючи, викинули несправну іграшку в сміттєвий бак: «Навіщо накопичувати в будинку мотлох? Знайду іншу - кращу за колишню!»?
Поскаржилися на недовговічність сучасних товарів: «Де зараз знайдеш щось якісне?»
Пошкодували витрачених даремно грошей: «Я стільки в неї вклала, а вона...»?
Зареклися купувати подібні речі: «Більше я ніколи не гляну на таку нісенітницю»?
Звинуватили себе: «Напевно, я погано за нею доглядала, треба було регулярно стирати зі скриньки пил і змащувати її шестерінки олійкою»?
А може, ви вирішили її полагодити? Бо часом для того, щоб зламаний механізм запрацював, потрібно його гарненько струснути або стукнути по ньому в потрібному місці. У крайньому випадку - віднести до фахівця, в ремонтну майстерню.
Ну, а вже якщо ніякі реанімаційні заходи не допомогли, залишається лише подякувати скриньці за ті радісні моменти, які вона вам принесла. Давайте пам'ятати хороше і не шкодувати про те, що пішло безповоротно. Адже коли одні стосунки закінчуються, життя дає нам шанс отримати новий досвід.
|