Оформлення та отримання закордонного паспорта дитині в Україні
З 1.04.2015 року в Україні набрав чинності законопроект, що регламентує, що кожна неповнолітня дитина, яка є громадянином України, для в'їзду в іноземну державу повинна володіти власним закордонним паспортом.
Ці правила продовжують діяти і в 2017 році. Нагадаємо, що до цього часу, багато батьків воліли не робити окремі проїзні документи, а лише вписували дітей в свої закордонні паспорти.
Тепер вписування не є підставою для перетину дитиною кордону України. Інформація, яка вписується в закордонний паспорт батьків, необхідна лише для підтвердження родинного зв'язку між власником документа і дитиною. Тому уряд рекомендує всім батькам, які мають намір подорожувати зі своїми дітьми, оформляти дитячий проїзний документ.
Різновиди паспортівВ 2017 році у громадян України існує можливість оформити своїм дітям один з видів паспортів: - Старого зразка.
- Нового зразка.
З квітня 2015 року оформити новий закордонний паспорт в Україні мають право навіть новонароджені діти. Даний законопроект передбачає також той факт, що оформлення біометричного паспорта стає обов'язковою умовою для бажаючих виїхати за межі України. Але згідно із законом, у новий паспорт з чіпом інформація про дітей, віком до 12 років вноситися не буде.
Але незважаючи на обов'язкову умову оформлення лише біометричного проїзного документа, громадяни України самі обирають паспорт якого типу вони бажають оформити. Як показує практика, новий законопроект не зупинив випуск паспортів старого зразка.
Де оформитиДля оформлення в 2017 році батькам варто звернутися в будь-який підрозділ Державної міграційної служби незалежно від місця реєстрації.
ДокументаціяСпершу варто зазначити, що перелік документів для оформлення закордонного паспорта не сильно відрізняється в залежності від віку дитини, на яку він оформляється. При цьому тип документа (звичайний або біометричний) значення не мають.
Якщо паспорт оформлюється дитині, вік якої не перевищує 12 років, то її батьки зобов'язані подати наступний пакет документів:
1. Одне фото.
Вимоги до знімку: - фото повинно бути глянцевим;
- обличчя повинно займати 80 % знімка;
- фон білий;
- розмір 10 на 15 см
2. Два фотознімки розміром 35 на 45 мм. Дві фото потрібно, якщо дитина старше двох років. Для дітей молодшого віку достатньо одного фото. 3. Свідоцтво про народження. 4. ІПН (за наявності). 5. Внутрішні паспорти батьків. Потрібні оригінали та копії всіх заповнених сторінок. 6. Заяву на закордонний паспорт. Якщо паспорт робиться дитині до 16 років, то заява заповнюється одним з її батьків. За бажанням заповнити анкету можуть і працівники ДМС під наглядом батьків.
Якщо біометричний паспорт оформляється дитині до 12 років, то її присутність не обов'язкова в міграційній службі. Але при подачі документів повинні бути присутніми обидва батьки. Якщо з якихось причин один із батьків не може відвідати відділення міграційної служби, то він зобов'язаний скласти заяву і завірити її у нотаріуса. В заяві потрібно вказати, що батько не заперечує проти оформлення закордонного паспорта для своєї дитини.
Приклад заявиГоловному Управлінню ДМС України в Одеській області Громадянина України Іванова Івана Івановича, 21.08.1967 року народження зареєстрованого за адресою: м. Одеса, вул. М. Говорова 31, кв. 56
Заява
Прошу вас надати послуги щодо оформлення дитячого паспорта громадянина Україна для виїзду за кордон, що містить електронний носій, у звичайному порядку моїй неповнолітній дитині: Івановій Орисі Іванівні, громадянці України, 12.09. 2001 року народження, яка зареєстрована за адресою р. Одеса, вул. М. Говорова 31, кв. 56. Контактний номер телефону: +38099732357.
Даю згоду (не даю) на отримання цифрових відбитків пальців з рук моєї дитини, і внесення їх в безконтактний електронний носій відповідно до порядку отримання, взяття з Єдиного державного демографічного реєстру пальців з руки особи.
Сповіщаю, що підстав згідно ст. № 6 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», які обмежують право Іванової Орисі Іванівни на виїзд за кордон, немає.
Підпис.
Посвідчення нотаріуса.
Якщо закордонний паспорт оформляється для дитини, якій більше 12 років, то батьки зобов'язані приносити такий же перелік документів за винятком фотографій. Варто пам'ятати, що присутність дитини і батьків є обов'язковою у територіальному підрозділі УГМС.
Особиста присутність дитини необхідно для: - фотографування в біометричній кабіні;
- проходження дактилоскопії (зняття відбитків пальців з рук);
- зняття зразка електронного підпису.
Варто зауважити, що проходити процедуру дактилоскопії діти у віці до 12 років можуть лише за дозволу батьків.
Інші документиБагатьох людей цікавить, які ж документи потрібні для оформлення в нестандартних ситуаціях: - Якщо один з батьків є іноземним громадянином, то додатково приноситься паспорт іноземного резидента або вид на проживання в іншій країні.
- Якщо батьки перебувають у розлученні, то додатковими документом на закордонний паспорт стають:
1) Свідоцтво про розірвання шлюбу;
2) Довідка № 3 з ЖЕКу про склад сім'ї.
- Якщо у дитини відсутній батько, мати є матір'ю-одиначкою, то їй для оформлення дитячого закордонного паспорта на Україні потрібно принести довідку з РАГСу, що підтверджує відсутність батька.
- Якщо у дитини помер батько або мати, то додатково приноситься свідоцтво про смерть.
- Якщо один з батьків позбавлений батьківських прав, то варто принести рішення суду.
- Якщо дитина є сиротою, то оформленням дитячого закордонного паспорта повинен займатися директор інтернату, опікун.
В залежності від ситуації додатково приносяться такі документи: - Довідка, що підтверджує повноваження директора інтернату.
- Договір про влаштування малюка в прийомну сім'ю.
- Рішення суду про встановлення опіки.
Терміни дії документівЯкщо закордонний паспорт на Україну оформляється на особу, яка старша 16 років, то його термін придатності дорівнює 10 рокам.
Якщо заявником виступає особа до 16 років, то він отримує паспорт всього на 4 роки.
Продовження паспорта неможливо. Після закінчення терміну дії треба робити новий проїзний документ.
|