Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Понеділок, 23.12.2024, 14:18

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Здоров'я

Від чого з'являється лупа
Лупа є досить серйозною проблемою, особливо коли її кількість зростає. Крім загального неестетичного вигляду волосся лупа сприяє розвитку комплексів у людини, що страждає цією недугою. Лупа можна вважати хворобою та її запущена стадія вимагає уваги дерматолога. Як визначити у себе лупу? Які профілактичні заходи можна застосувати?

Ознаки лупи

Ознаками лупи є пластівці відмерлої шкіри білого кольору або жовтуватого відтінку, які з'являються на поверхні голови. Волосиста область голови покривається шкірними лусочками, які постійно присутні на волоссі і опадають на плечі.

Лупа провокує ламкість волосся, волосся стає надмірно сухими або навпаки надто жирним. Через лупу на шкірі голови з'являється почервоніння, починається свербіння. Якщо подібні ознаки з'являються особливо в період похолодання при перепаді температур і носінні головного убору - це цілком ймовірно може бути лупа. Зазвичай влітку ситуація трохи поліпшується, лупи стає менше, і вигляд волосся більш-менш приходить в норму. Лупа не з'являється просто так, на те є певні причини.

Причини появи лупи

Основною причиною лупи є грибок дріжджеподібний (Pityrosparum Ovale). Потрапляючи на поверхню голови, цей мікроорганізм починає активно розмножуватися. Він вражає сальні залози, продуктами виділення яких живиться грибок, і сприяє відмирання клітин епітелію завчасно, від чого і з'являється лупа.

Зазвичай епітелій функціонує близько 30 днів, але через грибкове ураження він відмирає з великою швидкістю набагато раніше, і виникає лупа. Не встигаючи висохнути, частинки шкіри злипаються в пластівці лупи, через що коріння волосся стають надмірно жирними, а саме волосся з лупою виглядають немитими і навіть починає випадати.

Крім грибка причиною виникнення лупи може бути збій в роботі сальних залоз. При порушенні видільної функції цих залоз, починає активно вироблятися шкірний жир, покриваючи поверхню голови і провокуючи виникнення жирної лупи. Слабка функціональність сальних залоз призводить до недостатнього виділення шкірного жиру, і поверхню голови пересихає, що сприяє виникненню сухої лупи .

Порушення в роботі сальних залоз і поява лупи може статися з наступних причин:
  • занадто жорстка вода ;
  • шампунь, бальзам і кондиціонер, що не підходить типу волосся;
  • занадто часте фарбування волосся;
  • волосся часто піддається процедурі хімічної завивки;
  • постійна сушка волосся, схильного до сухості, феном;
  • часте використання стайлера, термобигудів, які піддають шкіру голови впливу високої температури;
  • нестача вітамінів А, Е, Д, В. Нестача мінералів, неповноцінне харчування, зловживання жирною і гострою їжею;
  • зайва нервозність, схильність до стресів і депресій;
  • спадкові імунні захворювання.

Гормональні зміни в організмі теж можуть бути причиною утворення лупи. Вікові перебудови особливо впливають на секреторну функцію сальних залоз. Тому у підлітків під час статевого дозрівання разом з висипом вугрів часто з'являється лупа. Для вагітних і жінок, що переживають клімакс, лупа теж може стати звичайним явищем. Але поява лупи може бути також пов'язана з низкою шкірних захворювань.

Лупа при шкірних захворюваннях

Крім описаних вище проблем з функцією виділення шкірного сала, є ще ряд факторів, через які з'являється лупа.

Хоча екзема і не є прямою причиною виникнення лупи, якщо ця хвороба торкнулася частину голови, покриту волоссям, то цілком можливо швидке утворення відмерлих лусочок лупи на цій ділянці.

Псоріаз - це захворювання, що вражає шкіру, при якому відбувається формування тонких лускатих частинок висохлої шкіри, в тому числі і лупи. Псоріаз не часто з'являється на голові, але він може стати додатковим чинником утворення лупи.

Контактний дерматит, спровокований гіперчутливістю шкіри голови до шампунів, гелів, масок, лосьйонів та іншої косметики для волосся, сприяє появі лупи. Контактний дерматит і лупа часто з'являються від зловживання засобами для укладання і фарбуючими засобами.

Окремої уваги заслуговує таке захворювання як себорея, воно часто супроводжується появою лупи.

Лупа при себореї

Утворення лупи може бути тісно пов'язане з розвитком себореї - порушенням регуляції функції виділення жиру на шкірі обличчя і голови. Для густої жирної себореї характерно погіршення еластичності шкіри і збільшення розмірів проток сальних залоз. Канал сальної залози при цьому блокується відмерлими частинками жирного епітелію - лупою, через що на поверхні шкіри голови виникають комедони. Волосся стає жорстким і тьмяним, і в ньому постійно знаходяться жирні лусочки лупи.

Від чого з'являється лупа
Жирна рідка себорея провокує утворення пористої кірки на голові. Пори при цьому розширюються, стають помітними, а шкірне сало виділяється особливо рясно. Вид волосся значно погіршується, пасма злипаються, а поверхня голови виглядає дуже сальною, неакуратною, з'являється неприродний жирний блиск і луска лупи жовтуватого відтінку.

Себорея може також стати причиною випадання волосся, тому що сальний секрет змінює свій склад і втрачає свої захисні можливості. На шкірі голови виникають гнійники, розмножуються бактерії, що вражають волосяні фолікули.

При сухій себореї вихід шкірного сала на поверхню значно знижується. Сухі луска лупи покривають рясно поверхню голови. Людям з хорошим імунітетом, які харчуються збалансовано, не варто побоюватися появи сухої лупи. Тому що грибок, що провокує появу лупи, не може протистояти сильній імунній системі  він веде себе спокійно, інтенсивно не поширюючись.

Перешкоджати появі лупи можна, ретельно доглядаючи за шкірою і реагуючи на всі негативні зміни в її стані.

Профілактика появи лупи

Виконуючи нескладні рекомендації, можна запобігти появі лупи і супутніх їй ускладнень.
  • не носіть чужі головні убори і свої нікому не давайте, особливо тим, у кого є лупа;
  • не користуйтеся чужими гребінцями, шпильками, фенами з насадками, які контактують з шкірою. Не давайте свої гребінці тим, у кого є лупа;
  • користуйтеся шампунем від лупи, а свої гребінці регулярно мийте, щоб попередити виникнення лупи знову;
  • дотримуйтеся здорового харчування, якщо ви вже страждаєте від себореї, то кидайте курити, уникайте солодкого і жирного в їжі;
  • придбайте густу щітку з натуральної сировини і розчісуйтеся ретельно вранці і ввечері, одночасно злегка масажуючи зубцями шкіру голови;
  • Не мийте занадто часто голову, якщо у вас сухе волосся і мийте голову частіше, якщо ваше волосся жирне;
  • якщо є можливість, то дозволяйте волоссю висохнути самостійно, щоб не піддавати шкіру голови впливу гарячого повітря з фена;
  • не носіть шапку в опалювальному приміщенні, давайте шкірі на голові дихати;
  • раз на тиждень мийте голову яєчною сумішшю. Для цього просто розмішайте в ємності з водою 2 яйця і цією масою обробіть волосся і шкіру голови. Через 5 хвилин змийте;
  • додавайте в свої засоби для волосся олійку чайного дерева, яка дієво бореться з лупою і будь-яким роздратуванням на шкірі голови;
  • лупа часто з'являється через нервове перенапруження. Спробуйте натуральні трав'яні заспокійливі, які можливо вирішать проблему лупи теж.

Щоб вилікуватися від лупи, пийте риб'ячий жир або лляну олію, постійно вживайте вітаміни і додайте в своє звичайне меню якомога більше зелені і зелених овочів.
Категорія: Здоров'я | Додав: Vik (27.04.2014)
Переглядів: 11392 | Теги: волосся, лупа, дерматолог, лікування, причини перхоті, перхоть, причини лупи, від чого з'являється лупа, шкіра голови, ознаки лупи | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Життя - це те, що з вами стається саме тоді, коли у вас зовсім інші плани.
Джон Леннон

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика