Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Вівторок, 19.03.2024, 08:59

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Здоров'я

Протипоказання до насіння льону
Людина почала обробляти безцінну рослину під назвою "льон" кілька тисячоліть тому, ще до початку сучасного літочислення. Як у нас, так і в Єгипті на Стародавньому Сході високо цінувалася його функціональність і унікальні природні властивості. З льону ткали чудесну міцну і довговічну тканину, його олію використовували у всіх можливих сферах від кулінарії до косметології, а лляне насіння вважалося одним з найбільш поживних і корисних продуктів, які тільки можна собі уявити. Особливо можна відзначити той факт, що цей чарівний продукт має вкрай мало протипоказань.

Корисні властивості льону

Льон і, отже, його олійка і лляне насіння - воістину неповторні за складом і властивостями. По-перше, вони неймовірно багаті усіма видами амінокисло: поліненасичених, мононенасичених і насичених. Далі необхідно згадати, що в лляному насінні міститься велика кількість унікальних білків, найцінніших харчових волокон, вуглеводів і споріднених їм глікозидів, ефірних масел, фитостеринов, стеролів, слизових речовин, природних цукрів і крохмалю. Льон надзвичайно багатий і вітамінами, в його складі в досить значних обсягах можна виявити ретинол (вітамін А), бета-каротин, вітаміни D, E, K і C, майже всіх представників групи B, PP (нікотинова кислота) і H (біотин). Чимало в лляних продуктах і всіляких необхідних людському організму мінералів: кальцію, калію, кремнію, магнію, фосфору, хлору, бору, сірки, натрію, йоду, заліза, міді, марганцю, селену, нікелю, фтору, цинку.

Давно і широко відомо, що лляні продукти здатні налагодити порушене травлення, їх прописують навіть при виразках і гастритах. Просто в'язка обволікаюча консистенція цього компонента захищає стінки шлунка від агресивного середовища, одночасно впливаючи на процес загоєння ушкоджень. Також він сприяє зміцненню і нормалізації роботи судинної системи, має яскраво виражену протигрибкову, антивірусну та антибактеріальну дію, одночасно позитивно впливаючи на збереження свіжості і еластичності шкіри. Є навіть окрема думка про чудодійний вплив лляного насіння на зцілення хворих з онкологічними захворюваннями, особливо відзначають його позитивний вплив при ракові пухлини молочних залоз, хоча і вважають протипоказаним при деяких гормональних видах захворювання.

Таким чином, стає ясно, що часто людині фактично не потрібні дорогі вітамінізовані та лікарські препарати для підтримки працездатності свого організму - майже все, що тільки може їй знадобитися, вже міститься в тих чи інших рослинах та інших природних компонентах.

Використання лляного насіння

Льон і його продукти, як вже було сказано вище, широко використовуються в косметології, кулінарії і різноманітних медичних цілях.

Протипоказання до насіння льону
Приготувати цілющий настій з льняного зерна, який здатний налагодити травлення і зміцнити серцевий м'яз, зовсім нескладно. Достатньо взяти дві столові ложки заздалегідь подрібненого насіння і залити їх склянкою окропу. Настій витримати до охолодження і вживати по половині склянки перед їдою.

На кухні лляне насіння можна додавати в найрізноманітніші страви - ​​від перших до десертів. Дуже часто цільними або подрібненими зернами льону присмачують випічку або урізноманітнюють смак домашніх каш або навіть котлет. Льон здатний допомогти вам і в питаннях схуднення: будучи дуже поживним продуктом, він надовго подарує вам відчуття ситості, знижуючи позиви організму до булочок і відбивних.

Щоб омолодити, зволожити і підтягти шкіру як обличчя, так і тіла, з льоном роблять найрізноманітніші маски. Його можна змішувати з медом, молоком, яєчним жовтком або просто заварювати окропом і наносити отриману суміш на шкіру. Відвар льону також здатний з успіхом замінити вам лак або пінку для волосся - зачіска на такій основі тримається куди краще, а стан і зовнішній вигляд вашого волосся помітно поліпшуються.

Протипоказання до застосування лляного насіння

При всій своїй очевидній корисності і багатстві складу, як і практично будь-які продукти, лляне насіння має свій ряд протипоказань і обмежень до застосування.

Почнемо з того, що у лляних продуктах, як і в багатьох інших рослинних, нехай у невеликих кількостях, але все-таки містяться глікозиди Ціаногенного ряду. Значить, при щоденному вживанні у відчутних кількостях (починаючи від 50 грамів на день), рано чи пізно ви почнете відчувати на собі ознаки отруєння ціанідом. Зважаючи на це вважається протипоказанням вживати більше двох столових ложок лляного насіння в день.

Також у медиків є певні побоювання стосовно вживання лляних продуктів вагітними і постійно годуючим жінкам. Правда, на людях експерименти для уточнення цієї гіпотези ще не проводилися, проте експерименти на лабораторних мишах переконливо дають зрозуміти, що не всі продукти можна їсти без обмежень. Протипоказано лляне насіння і дамам, у яких були виявлені фіброма матки, ендометрит або полікістоз яєчників.

Завдяки істотному жовчогінній ефекту продукти переробки льону також протипоказані тим, хто має труднощі з жовчовивідними протоками і сечовим міхуром, а також страждає від колітів, панкреатиту або холециститу. А багатий зміст альфа-лінолевої кислоти в продукті створює протипоказання для чоловіків, схильних до ризику захворювання на рак простати. Протипоказано лляне насіння і при запаленнях в кишечнику зважаючи на його проносні властивості.
Категорія: Здоров'я | Додав: Vik (23.04.2014)
Переглядів: 13713 | Теги: лікування, народна медицина, насіння льону, народні методи, льон, протипоказання, трави, корисні властивості льону, протипоказання до насіння льону | Рейтинг: 2.7/3

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Завжди обирайте найважчий шлях - на ньому ви не зустрінете конкурентів.
Ш. Де Голь

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика