Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

П`ятниця, 24.01.2025, 00:36

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Здоров'я

Чим корисна журавлина
Журавлина, нарівні з такими плодами, як шипшина і обліпиха, є дуже корисною для здоров'я людини ягодою. Ще з часів 16 століття її використовували цілителі при простудних захворюваннях, лихоманці і головних болях. Речовини, що містяться в журавлині, наділяють її цілющими властивостями, завдяки яким можна вживати відвар або цілі ягоди журавлини як лікувальний засіб при різних недугах. З журавлини готують компоти, морси, а також додають її у м'ясні та солодкі страви. Журавлина надає готовій їжі оригінальний смак і легку кислинку. Сьогодні поговоримо про користь цієї чарівної ягоди для людського організму.

Склад журавлини

Відомо, що за вмістом аскорбінової кислоти (вітаміну С) журавлина не поступається цитрусовим (лимони, грейпфрути), а також суниці. Це дозволяє використовувати ягоду в якості протизастудного і імуномодулюючого засобу. Крім цього важливого вітаміну журавлина містить вітаміни групи В - рибофлавін, тіамін, фолієву кислоту і піридоксин. Також слід відзначити наявність великої кількості нікотинової кислоти (вітаміну РР) і філлохіноніна (вітаміну К1) в плодах журавлини. Такий багатий склад журавлини здатний відновлювати дисбаланс вітамінів в організмі і сприяти підвищенню тонусу організму і працездатності в демісезонний період, коли багато хто страждає від авітамінозу.

Не тільки ягоди, але і зелена частина рослини містить масу цілющих речовин. Так, в листі і пагонах журавлини були виявлені важливі представники трітерпіноідов - урсолова і олеїнова кислота. Остання за своїми властивостями схожа з гормоном, який виділяють надниркові залози. Завдяки даним характеристикам відвар плодів і листя журавлини можна використовувати як протизапальний і ранозагоювальний засіб. Що стосується інших органічних кислот, тут варто виділити великий вміст яблучної, лимонної, бензойної, хінної, бурштинової, щавлевої, кетоглугарової, кетомаслянної і хлорогенової кислот. Різноманітність цих речовин дозволяє плодам журавлини довго зберігатися і протягом тривалого часу і запобігає їх гниттю, бродінню і розвитку цвілі.

Окремо варто зупинитися на цукрі, що міститься в журавлині. У великих кількостях до складу журавлини входять фруктоза і глюкоза, також є невелика кількість сахарози. Журавлина багата такими полісахаридами, як міцеллюлоза, клітковина і пектинові речовини. Останні мають властивість утворювати нерозчинні сполуки з такими речовинами, як стронцій, свинець, кобальт і кальцій. Завдяки цьому журавлина особливо рекомендована для людей, що знаходяться в умовах підвищеної радіації, оскільки володіє антирадарними властивостями, виводячи шкідливі сполуки з організму.

Чим корисні ягоди журавлини

Чим корисна журавлина
Найбільш відомі багатьом властивості плодів журавлини - жарознижувальні та протизапальні. Крім того, журавлина є відмінним імуномодулятором, зміцнює і тонізує організм і використовується як сечогінний засіб. До речі, медиками виявлено здатність плодів журавлини посилювати дію антибіотиків. Регулярне вживання журавлини підвищує працездатність організму, покращує пам'ять, регулює секрецію шлункового соку.

Журавлина поліпшує обмін речовин в організмі і є відмінним профілактичним засобом розвитку таких захворювань, як:
  • запалення сечового міхура;
  • захворювання нирок;
  • захворювання сечовивідних шляхів;
  • запалення слизової шлунка;
  • серцево-судинні захворювання.

Журавлину рекомендується вживати при печії і головних болях. Ягода має болезаспокійливі властивості і знижує неприємні відчуття від печії. Журавлина є унікальним продуктом, в якій містяться проантіціаніди, що уповільнюють розвиток ракових клітин. Це дуже важлива і корисна властивість в даний час, коли ризик розвитку онкологічних захворювань досить високий.

Наступна інформація корисна для людей, що страждають зайвою вагою, а особливо ожирінням. Журавлина містить корисний холестерин, який є важливий для нашого здоров'я і дозволяє уникнути проблем від попадання в організм шкідливого холестерину.

Відвари ягід, листя і молодих пагонів журавлини ефективні при захворюваннях носоглотки. Під час ангіни рекомендується приймати відвар журавлини, а також полоскати ним горло. Це надає не тільки протизапальну дію, але і підсилює захисні сили організму при боротьбі з простудними захворюваннями.

Варто відзначити цілющі властивості відвару журавлини для судинної системи. Його можна застосовувати як ванночки для ніг при набряках і втоми ніг. А в старовину часто використовували настій з плодів і листя журавлини для ширяння в лазні. Такі процедури допомагали виводити солі з організму і лікувати хворі суглоби.

Чим корисний сік журавлини

Журавлинний сік рекомендується вживати при дисбактеріозі і захворюваннях шлунка, викликаних шкідливою бактерією - хелікобактер. Проте варто з обережністю підходити до такого методу лікування, так як за наявності гастриту з підвищеним рівнем кислотності, а також печінкових недугах, вживання журавлинного соку може тільки погіршити ситуацію. І, навпаки, при гастриті зі зниженою кислотністю сік журавлини дуже корисний.

Журавлинний сік має руйнівну дію на шкідливі мікроорганізми, які провокують розвиток процесів гниття і запалення. Тому сік рекомендують застосовувати при гострих дерматологічних захворюваннях, що супроводжуються сильною сверблячкою. Ранозагоювальні, протизапальні та антимікробні властивості свіжого соку журавлини дозволяють використовувати його при лікуванні фурункулів, опіків, ран виразкового характеру, абсцесів і маститів. Відомо застосування журавлинного соку для прискорення одужання хірургічних хворих.

При шкірних захворюваннях рекомендується використовувати спеціально приготовлену журавлинну мазь, яка знімає запалення, знеболює і запобігає процесам гноїння. Даний засіб також підсушує мокнучі рани. Рецепт мазі простий - свіжовичавлений сік журавлини в кількості 2 столових ложок необхідно змішати з вазеліном. Останнього знадобиться 100 гр. Уражені ділянки шкірних покривів змащуються щодня. Мазь зберігається в холодильнику не більше 3 діб, потім необхідно приготувати свіжу порцію.

Давно встановлено, що журавлина є натуральним природним антиоксидантом. Вважається, що якщо випивати щодня по одній склянці соку журавлини, можна вберегти себе від розвитку захворювань серцево-судинної системи. Також сік цієї ягоди корисний при післяінфарктних стані.

Всім відомо, що журавлинний морс є традиційними старовинними напоєм. Він не менш корисний, ніж свіжовичавлений сік, а заготовлювати його можна про запас. Ось простий рецепт морсу з плодів журавлини. Свіжу ягоду необхідно промити в проточній прохолодній воді, скласти в емальовану каструлю і залити чистою водою. Довести склад до кипіння і прибрати з плити. Потім трохи остудити морс і розтовкти зварені ягоди. Цю суміш пропустити через сито, щоб шкурка від ягід залишилася на решітці. Тепер морс готовий до вживання. Зберігати цей цілющий напій потрібно в холодильнику або погребі.

Морс і сік дуже ефективний при запальних захворюваннях сечостатевої системи. Цілюща рідина, проходячи через сечовивідні шляхи, надає протизапальну і антибактеріальну дію на слизову оболонку органів. Тому при подібних недугах рекомендується частіше вживати даний напій.

Протипоказання і застереження до застосування журавлини

Що стосується шкідливого впливу журавлинного соку і плодів рослини, вже зазначалося, що журавлина подразнює стінки шлунка за наявності гастриту, а також здатна підвищувати кислотність, що робить її застосування шкідливим для людей з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки і гастриту з високою кислотністю.

Крім того, є ще одна суперечлива особливість вживання свіжого журавлинного соку і ягід - з одного боку журавлина зміцнює ясна і запобігає розвитку карієсу, але з іншого боку вона здатна руйнувати емаль зубів. Тому після вживання журавлини рекомендується полоскати порожнину рота чистою водою. При наявності каменів у сечовому міхурі вживання журавлини необхідно погоджувати з лікарем, так як ця ягода сприяє підвищенню рівня кислотності сечі.
Категорія: Здоров'я | Додав: Vik (25.04.2014)
Переглядів: 2795 | Теги: що лікує журавлина, лікування, народна медицина, журавлина, чим корисна журавлина, протипоказання журавлини, трави, клюква, лікування травами, рослини | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Щоб добратися до витоків, треба плисти проти течії.

Наше опитування

Спілкуючись з російськомовною людиною, яка володіє українсьою мовою, Ви:
Всього відповідей: 387

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика