Цей тест - не є однозначною відповіддю стосовно характеристик водія, тому не треба сприймати його буквально. При аналізі стилю водіння слід звернути увагу на те, куди, з якою метою, з яким настроєм, з ким у авто і т.д. їде водій. Наприклад, якщо їде на важливу зустріч, то може тримати руки як напружена людина, а назад, коли вже все добре вирішено - розслаблено, як "самовпевнений спортсмен". Або, буває, хтось із пасажирів впливає на настрій, чи погода створює певні умови на те, як водій тримає руки на кермі.
Також, стиль водіння залежить і від об'єктивних обставин. Наприклад, у автобусах, що їдуть на далеку відстань, кермо буває великого розміру, тому водієві просто зручніше тримати руки так, як на малюнку (3) або (8), бо втомлюються руки. На подібні фактори теж слід зважати.
Так що цей тест може бути лише як доповнююча ланка загального спостереження про настрій того, хто сидить за кермом.
Схематичне зображення типів тримання рук на кермі
Інтерпретація:
1. Людина самовпевнена, дисциплінована, холоднокровна. 2. Водію бракує впевненості в собі, тривожить думка про можливу аварію. 3. Достатньо самовпевнений, веселий і ввічливий водій, який добре знає, чого хоче. 4. Відважна, вперта і смілива людина. 5. Водій не довіряє собі, схильний до песимізму. 6. Типовий спортсмен, надто самовпевнений. 7. Мрійлива людина, нездатна надовго сконцентруватися. 8. Нервова, легко збудлива людина.
Щекин Г. Визуальная психодиагностика: познание людей по их внешности и поведени: Учеб.-метод. пособие.- К: МАУП, 2001, - 616 с.
|