Влітку велика кількість кропу в магазинах і на грядках здається вже настільки звичною картиною, що зовсім забувається про те, що буквально через кілька місяців вся ця краса зникне. Однак потрібно пам'ятати, що зелень потрібна нашому організму протягом усього року і тому варто заздалегідь подбати про те, як зберегти кріп на зиму.
Адже кріп - це не тільки смачна пряна зелень, вона ще й неймовірно корисна. У кропі містяться вітаміни С, Р, РР, каротин, залізо, фолієва кислота, калій, кальцій і фосфор. До того ж кріп багатий вмістом клітковини і ефірних олій. Більше того, кріп має протизапальну, судинорозширювальну, антисептичну, проносну, відхаркувальну, протисудомну, заспокійливу і снодійну дію. Регулярне вживання кропу покращує апетит, підвищує опірність організму до різних захворювань, а також його корисні речовини благотворно впливають на діяльність молочних залоз. Тому, для того, щоб протягом осінньо-зимового періоду насолоджуватися оригінальним смаком кропу і одночасно насичувати організм необхідними вітамінами, його необхідно заготовити завчасно. Існує кілька способів заготівлі кропу на зиму, всі вони дуже прості і не вимагають багато сил і часу. Нижче ми вам про них розповімо.
Способи заготівлі кропуБеремо свіжозірваний кріп, промиваємо його, висушуємо за допомогою бавовняного рушника. Потім пропускаємо через м'ясорубку, солимо і отриману соковиту масу разом із соком розкладаємо по стерилізованих банках. Закочуємо кришками і зберігаємо в холодильнику. Кріп, заготовлений таким способом, ідеально підходить для додавання в супи.
Ще один спосіб заготівлі полягає в тому, що кріп слід засушити, причому стебла сушать як цілком, так і подрібнюють. Для сушіння необхідно розвісити кріп в добре провітрюваному, темному приміщенні. Щоб зберегти колір прянощі, слід уникати потрапляння прямих сонячних променів. Зберігати такий кріп можна в скляних банках або целофанових пакетах.
Якщо ви хочете довше зберегти свіжість кропу, то слід його скласти в суху, чисту банку, щільно закрити її кришкою і помістити в холодильник. При цьому траву намочувати або мити не слід, так молодий кріп на протязі двох тижнів не втратить свіжості, кольору і корисних властивостей.
Ну і останній і найпоширеніший спосіб заготівлі полягає в наступному: свіжий кріп слід промити під проточною водою, потім гілочки розкласти і трохи просушити. Тепер кріп дрібно нарізаємо і розкладаємо по маленьких целофанових пакетиках. Кожен пакетик щільно згортаємо в рулончик так, щоб все повітря вийшло, і тільки потім кладемо в морозилку. Таких пакетиків можна наготувати скільки завгодно, адже вони займають мало місця. Коли знадобитися свіжа зелень, то ви просто дістаєте один рулончик, виймаєте з пакета брикетик з замерзлим кропом і кидаєте його в суп або попередньо трохи розморожуєте і посипаєте страву.
|