Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Вівторок, 28.01.2025, 21:05

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Духовні питання » Проповіді, науки

Остання імператриця: 10 цитат про віру і Бога

Остання імператриця: 10 цитат про віру і Бога

Восени 1894 року німецька принцеса і лютеранка Аліса Вікторія Олена Луїза Беатриса Гессен-Дармштадтская прийняла православ'я з ім'ям Олександра. Життя, доля, а також щоденники і мемуари останньої російської Імператриці красномовно говорять про те, що вона стала справді православної жінкою, яка не забувала про Господа до останніх своїх днів. 

Тут підібрано кілька яскравих цитат з мемуарів Олександри Федорівни про віру і Бога.


1. Радість — це відмінна риса (ознака) християнина. Християнину ніколи не слід впадати у відчай, ніколи не слід сумніватися в тому, що добро переможе зло. Коли плаче, скаржиться, наляканий християнин, то він зраджує свого Бога. Непередбачуваними шляхами проявляється в життя слово Христа, що запало в серце. В біді вона приносить нам втіху, в хвилини слабкості силу. Воно змушує обличчя сяяти, робить чоловіків патріотами, а жінок терплячими і добрими. Воно приносить в доми благословення в життя красу.
Олександра Федорівна з сином, цісаревичем Олексієм
Олександра Федорівна з сином, цісаревичем Олексієм

2. У всьому, що ми маємо і що робимо, нам необхідно благословення Бога. Ніхто крім Бога не підтримає нас під час великого горя. Життя таке тендітне, що будь-яка розлука може виявитися вічною. Ми ніколи не можемо бути впевнені, що у нас ще буде можливість попросити вибачення за зле слово і бути прощеними. Наша любов один до одного може бути щирою і глибокою в сонячні дні, але вона ніколи не буває настільки сильною, як в дні страждань і горя, коли розкриваються всі її приховані до цього багатства.
Імператриця Олександра Федорівна з чоловіком Імператором Миколою II
Імператриця Олександра Федорівна з чоловіком Імператором Миколою II

3. Якщо в нас живе слово Христа, воно змусить нас допомагати іншим. Нам треба постійно молитися про те, щоб Бог дав нам вміння словами своїми підтримувати слабких. Майже безмежні можливості допомагати людям, просто розмовляючи з ними. Той, хто вміє говорити переконливо, вміє говорити мовою любові, може надихнути інших на добрі і прекрасні справи, втішити їх горе, підбадьорити тих, хто впали духом, просвітити тих, хто недосвідчений, — тисячами способами може допомогти ближнім.
Княжна Віра Гедройц (праворуч) і імператриця Олександра Федорівна в перев'язочній Царськосільського госпіталю. 1915
Княжна Віра Гедройц (праворуч) і імператриця Олександра Федорівна 
в перев'язочній Царськосільського госпіталю. 1915

4. Христос знає, що в серці людини. Коли Він дивиться на нас, Він бачить не тільки які ми, але і якими ми можемо стати. Христос дивиться на молоде життя, що стоїть перед Ним, і бачить у ньому — під зовнішньою непривабливістю чудову зрілість і закликає до її втілення. Ісус завжди бачить краще в людині. Він бачив можливість добра, яке приховувалося в митарі за всією жадібністю і безчесністью, і Він покликав його стати одним зі своїх друзів.

В грішній жінці, яка лежала біля Його ніг, Він бажав побачити непорочну душу і сказав їй слова милосердя та надії, які врятували її. В кожному, хто з'явився з Ним поруч, Він бачив можливість виявити щось хороше.

Потрібно бачити найкраще в людині, що в ній є, і вміти знаходити красу і добро в житті кожного, якщо ми хочемо надихати людей на розвиток кращих їх якостей.
Остання імператриця: 10 цитат про віру і Бога
Імператриця Олександра Федорівна у Лівадії

5. Те зміцнить нашу віру і допоможе нам вірити в часи страждань і випробувань, якщо ми зрозуміємо, що немає нічого безцільного, нічого випадкового, нічого, створеного нам на шкоду, а все задумано, щоб допомогти нам стати благороднішими і жити більш повним, більш щасливим життям.

Горе іноді боляче ранить нас. У цьому є якась загадка, яку ми не можемо розгадати. Ніхто не може точно відповісти на це запитання, сказати, чому саме цей добрий чоловік так гірко страждає, але все ж ми знаємо, що таке випробування обов'язково принесе якусь користь. Можливо, людина страждає, щоб її життя стало ще чистішим, ще світлішим. Можливо, страждання послані їй як свідчення Христові, що терпіння, довіра, радість людини  це плоди Святого Духа в ній.

Принаймні, ми розуміємо, що призначення болю — заслужити благословення для того, хто його приймає, або для тих, хто бачить і помічає, з якою мужністю біль переноситься. В одній речі ми завжди повинні бути впевнені  в тому, що Бог посилає нам скорботи, бо любить нас.
Імператриця Олександра Федорівна

6. Нам потрібно шукати свого порятунку в тому становищі, в яке помістило нас Провидіння, а не будувати повітряні замки, уявляючи, якими доброчесними ми були б в якомусь іншому становищі. І потім, нам треба по-справжньому вірити в Бога навіть у малому.

Більшість людей проводять життя, охаючи і нарікаючи з приводу своїх звичок, розмірковуючи про те, що їх треба змінити, складаючи правила свого життя в майбутньому, якого вони чекають, але якого, можливо, будуть позбавлені, і таким чином втрачають час, який слід було б витрачати на добрі справи на шляху до свого порятунку.

До порятунку потрібно прагнути кожен день і кожну годину. Немає часу, кращого для того, який Господь своєю милістю дає нам зараз, а що принесе нам завтрашній день, ми не знаємо. Спасіння досягається не одним нашим мріянням, а старанною ретельністю.
Імператриця Олександра Федорівна


7. Ми самі не знаємо, як ми можемо підтримати і вселити силу в інших людей мирним, спокійним виразом обличчя, коли проходимо серед людей. Обличчя, осяяне радістю, осяяне світлом віри, для всіх, хто його бачить, — свідчення любові, і миру, і сили Христа.
Імператриця Олександра Федорівна з дитиною
Імператриця Олександра Федорівна з дитиною

8. Не падайте духом, а спокійно прислуховуйся волі Божої, і що б вам не випало, сприймайте все на славу Господа, так як після зими настає літо, після ночі — день, а після бурі — тиша.
Імператриця Олександра Федорівна, 1916
Імператриця Олександра Федорівна, 1916

9. Ми повинні кріпитися і молити Бога, щоб Він дарував нам терпіння винести все, що Він нам пошле. Спокуси, попущені мудрим і люблячим Батьком, передують Його милостям.
Портрет Олександри Федорівни. Фото: архів ГАРФ
Портрет Олександри Федорівни. Фото: архів ГАРФ.

10. Куди б не вів нас Бог, скрізь ми Його знайдемо, і в найбільш виснажуючій справі, і в найбільш спокійному міркуванні... Те, що нас пригнічує і ранить нашу гордість приносить більше користі, ніж те, що хвилює і надихає.
Принцеса Аліса Гессенська (Імператриця Олександра Федорівна) 1887
Принцеса Аліса Гессенська (Імператриця Олександра Федорівна) 1887
Категорія: Проповіді, науки | Додав: Vik (02.11.2017)
Переглядів: 1287 | Теги: Про віру, імператриця, про Бога, 10, Олександра Федорівна, цитати, остання | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Посилання на авторитет не є аргументом.
Бенедикт Спіноза

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика