Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Понеділок, 23.12.2024, 14:36

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Здоров'я

Що робити після видалення зуба
З необхідністю видаляти зуб стикався кожен з нас. Процедура досить неприємна, але уникнути її мало кому вдається. Крім того, після неї бувають ускладнення. Якщо ви не хочете проблем, слід знати, що робити, якщо зуб видалений.
На місці будь-якого вирваного зуба залишається лунка. Вона заповнюється кров'ю, яка згортається, в результаті чого з'являється згусток. Він повинен повністю закривати кісткe, яка після видалення зуба відкрита. Через пару місяців цей згусток розсмоктується, а замість нього з'являється здорова кісткова тканина. Якщо рана заживає без ускладнень, пацієнт не відчуває дискомфорту і болю. В іншому випадку можливі ниючий біль, висока температура і інші неприємні відчуття. Доведеться систематично відвідувати стоматолога, щоб він вирішив проблему.

Рекомендації після видалення зуба

Якщо вам довелося вирвати зуб, після процедури дотримуйтесь порад стоматолога:

  • Через двадцять хвилин не забудьте виплюнути марлеві кульки, які лікар залишає, якщо кровотеча зупинилася не до кінця.
  • Прикладіть до щоки холод. Візьміть з морозилки будь-який продукт і загорніть у рушник . Він не допустить появи набряку, якому піддаються м'які тканини обличчя. Лід потрібно тримати три-чотири рази по п'ять хвилин з перервами такої ж тривалості, причому робити це потрібно відразу після втручання. Прикладати тепло і гріти пошкоджену ділянку не можна - в цьому випадку обов'язково почнеться нагноєння.
  • Протягом двох годин відмовтеся від прийому їжі. Шматочки їжі можуть травмувати згусток, що викличе кровотечу і біль.
  • Якщо вам видалили зуб, не варто ходити в сауну або гартуватися холодом, є дуже холодні або гарячі страви. Перепади температур викликають звуження і розширення судин. У результаті з'являються неприємні відчуття. Виключіть і алкоголь, він також розширює судини.
  • Намагайтеся не травмувати згусток в лунці. При його витяганні або пошкодженні почнеться запалення. Щоб цього не допустити, не використовуйте зубочистки, зубну щітку, не чіпайте безперестанку ранку язиком.  Зуби почистити треба, щоб інфекція не поширювалася по ротовій порожнині, але робіть це дуже обережно.
  • Якщо зазвичай ви користуєтеся агресивними обполіскувачами, тимчасово відмовтеся від них - вони можуть пошкодити згусток, що призведе до ускладнень.
  • При підвищенні температури, болях та інших неприємних відчуттях зателефонуйте до стоматолога. Видалення зуба - це операція, після якої можуть виникати найрізноманітніші наслідки. Чим раніше їх вдасться виявити, тим простіше від них позбутися.

Ліки після видалення зуба

Що робити після видалення зуба
Коли видалення було простим, можна обійтися і без знеболюючих засобів. Але якщо є бажання попередити появу болю, таблетку потрібно прийняти до того, як пройде анестезія. Якщо з'явилися сильні больові відчуття, можна прийняти Кетанов. Як правило, інтенсивний біль відзначається після складного видалення, коли виконувалося висвердлювання кістки близько зуба, або якщо видалення було проведено неякісно або занадто травматично.

Якщо у вас часто підвищується тиск, після виривання зуба регулярно вимірюйте його. При будь-яких змінах показників прийміть відповідний препарат, інакше може початися кровотеча або утворюється гематома. Перше призводить до запаморочення і слабкості, а друга загрожує нагноєнням і подальшим її розкриттям.

При цукровому діабеті постарайтеся визначити рівень цукру в крові. Стрес від видалення зуба сприяє виробленню адреналіну. Саме від нього залежать показники цукру. При наявності проблем ви зможете вжити заходів і уникнути поганого самопочуття.

Антибіотики може призначати тільки стоматолог. Це необхідно, якщо операція проводилася при гострому запальному процесі, була складною або можливий розвиток ускладнень.

Полоскання після видалення зуба

Якщо вам видалили зуб, кілька днів потрібно регулярно полоскати рот. Це не допустить поширення інфекції. Рецепти для полоскання:
  • У склянці води розчиніть ложечку кухонної солі.
  • Слабкий розчин марганцівки.
  • Відвари лікувальних трав, які надають антисептичну дію.
  • Звичайна харчова сіль і сода.

Полощіть рот кожні п'ятнадцять хвилин. Робити це дуже просто: наберіть у рот трохи рідини, потримайте кілька секунд і виплюньте. Повторіть три -чотири рази. Але не перестарайтеся: надто активні рухи можуть погано вплинути на стан ранки. Регулярні полоскання забезпечать безболісне і швидке загоєння .

Харчування після видалення зуба

Видаливши зуб, стоматолог розповість вам про особливості харчування після операції. Якщо ви не хочете проблем, дотримуйтесь його рекомендацій. Насамперед, відмовтеся від занадто твердої їжі, особливо в період оніміння щелепи. Коли анестезія пройде, можна їсти. Віддайте перевагу м'яким і рідким стравам - супам, йогуртам, пюре та іншим продуктам легкої консистенції. Уникайте гарячої, холодної їжі, гострих страв, газованих напоїв.

Що не можна робити після видалення зуба

  • Після видалення зуба дві доби не куріть. У сигаретах містяться хімічні речовини, які можуть зруйнувати згусток.
  • Не плюйте. Коли перед плювком ви збираєте слину, в роті відзначається підвищений тиск, який призводить до зміщення згустку. Можливо хворобливий стан - "суха лунка". Для виправлення ситуації потрібно лікування і додаткове полоскання.
  • Не ігноруйте призначення лікаря, особливо якщо він прописав вам ліки.
  • Уникайте жорстких овочів.

Що робити при болю після видалення зуба

Безболісно видалити зуб неможливо. Якщо вас чекає ця процедура, будьте готові до того, що годин шість після неї ви будете відчувати біль. Але її можна послабити за допомогою сольових ванночок, тампонів, змочених у відварі ромашки і шавлії, кубиків льоду, але тут важливо не допустити переохолодження.

Якщо біль зберігається або посилюється, терміново йдіть до лікаря. Видалення зуба може спричинити самі різні ускладнення.

Кровотеча після видалення зуба

Іноді після хірургічного втручання виникає кровотеча. Що робити? Головне, не панікуйте, зупинити її можна і без допомоги лікаря. Насамперед, зробіть з марлі тугий тампон, покладіть на рану і міцно стисніть щелепи. Через деякий час витягніть: якщо тампон не весь просочився кров'ю, все нормально - в лунці утворився тромб. Пару годин намагайтеся його не турбувати. При необхідності повторіть процедуру, просочивши тампон трипроцентним розчином перекису.

Якщо результату немає, звертайтеся до лікаря. В умовах клініки вам накладуть шви або проведуть електрокоагуляцію. Можна прийняти ліки, що покращують згортання крові. Якщо кровотеча спостерігається кілька діб, потрібна термінова госпіталізація.

Догляд порожниною рота після видалення зуба

Якщо в ході операції накладали шви, знімають їх на сьомий-восьмий день. Але ця процедура не потрібна, якщо для накладання швів застосовувався кетгут - він розсмоктується самостійно протягом десяти днів.

Лікувати інші зуби після видалення рекомендується не раніше ніж через сім днів, а якщо при операції були проблеми, то й довше. Це обумовлено тим, в зубах, уражених карієсом, багато інфекції, яка може потрапити на згусток і викликати запальний процес.

Після видалення зуба гігієнічні процедури все також обов'язкові. Чистіть зуби як зазвичай, але з боку віддаленого - більш акуратно. Відсутність гігієни призводить до утворення м'якого зубного нальоту, що знову ж загрожує нагноєнням згустку.

Чим замінити видалений зуб

Якщо вам видалили зуб з верхнього ряду, порожнеча на його місці буде псувати посмішку. Стоматологи рекомендують ставити протез. Але іноді відсутність зуба не бентежить людину і не заважає їй жити, тому вона не поспішає на протезування. Лікарі в один голос стверджують, що надалі подібна повільність відіб'ється на якості протеза або зовсім не залишить можливості встановити його. На пусте місце обов'язково просунуться інші зуби, і поставити протез буде неможливо. Крім того, сусідні зуби піддаються більшому навантаженню, що прискорює процес їх зношування. Тому замість видаленого зуба обов'язково потрібно ставити протез.

Один із способів сучасного протезування - дентальний імплантат, на який встановлюється металокерамічний або керамічний протез. Якщо ви видаляєте зуб в плановому порядку, в цей же день можна поставити імплантат.

Інший варіант протезування - нейлоновий протез. Його перевага в тому, що він може бути і основною, і тимчасовою конструкцією, тому що його легко зняти. Найпопулярнішими вважаються мостовидні протези з кількома керамічними одиницями. Якщо у вас немає кількох зубів поруч, така корона просто незамінна. Сусідні зуби при цьому піддаються механічному впливу, аж до видалення нерва. Можна встановити пластиковий протез - цей варіант підійде, якщо необхідної суми на протезування немає, а дефект дуже хочеться приховати. У будь-якому випадку питання, що робити після видалення зуба і який протез ставити, потрібно вирішувати з лікуючим лікарем.

Важливо знати, що будь-яке хірургічне втручання на тлі гострого запального процесу переноситься гірше, ніж в стані відносного спокою. А саме видалення, і післяопераційний період набагато складніше. Тому якщо ви точно знаєте, який зуб вам потрібно видалити, зробіть це в плановому порядку, не чекаючи, поки він заболить. А після процедури дотримуйтесь рекомендацій лікаря. Практика показує, що більшість ускладнень і проблем виникають при самолікуванні або невиконанні призначень доктора.
Категорія: Здоров'я | Додав: Vik (16.05.2014)
Переглядів: 4082 | Теги: біль, зуб, що робити, що робити після видалення зуба, зубний, дантист, стоматолог, видалення зуба, рана, болить зуб | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Щоб добратися до витоків, треба плисти проти течії.

Наше опитування

Ви віддаєте перевагу - жити в селі чи в місті?
Всього відповідей: 267

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика