Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Четвер, 28.03.2024, 15:04

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Дошкільнята

Дитячі ревнощі - що робити
Що таке дитяча ревнощі, від чого вони бувають і чи потрібно з ними боротися? В нападі ревнощів людина себе не контролює і може навіть злочин скоїти. Щоб не заглиблюватися в нетрі психології, скажімо так: ревнощі - породження незрілої, егоїстичної, власницькою любові. Саме таку любов відчуває людина в дитинстві до своїх батьків, в першу чергу - до матері.

Мама для дитини - це все: це і їжа, і тепло, і безпека, і відпочинок, і любов. Чим молодша дитина, тим більша в неї прихильність до матері, тим важче їй переносити відрив від неї. У цій любові більше біологічного, ніж високого. Якщо мати ЛЮБИТЬ, то дитина більшою мірою ПОТРЕБУЄ, її прихильність до матері обумовлена ​​закладеним на підсвідомому рівні прагненням вижити в оточуючому її невідомому, лякаючому і агресивному світі. І якщо цей навколишній світ сповнений всяких неприємних речей - холод, темрява, самотність, страх - то разом з матір'ю повертаються спокій, тепло, радість, можливість насититися.

Нам потрібно спробувати поглянути на навколишній очима дитини, і тоді стане ясно, чому будь відрив від матері сприймається ним як кінець світу.

Звідси цілком очевидно, що дитячі ревнощі - не щось надприродне, а цілком нормальне, передбачуване явище в ситуації, коли в сім'ї народжується друга дитина.

Ревнощі відчуває кожна старша дитини в сім'ї, тільки вираженість проявів ревнощів буде різною в залежності від віку малюка, його характеру, стійкості нервової системи, поведінки дорослих членів сім'ї, умов проживання, кола спілкування дитини і ще доброї сотні різних моментів.

Дитячі ревнощі - що робити
Саме тому неможливо ні в одному випадку дати якісь конкретні поради. Можна говорити лише про таке явище, як дитячі ревнощі взагалі, і обмежитися рекомендаціями загального характеру. Абсолютно зрозуміло, що прояви дитячих ревнощів будуть виражені більшою мірою:
  • у більш молодших дітей;
  • при невеликій (менше 2 років) різниці у віці дітей;
  • там, де дітей виховує одна мати;
  • в емоційних, збудливих, чутливих малюків.

Чим молодша дитина, тим у неї прояви ревнощів більш відверті, тим легше їх "розшифрувати" дорослим. Але зрозуміти, виявляється, мало. Потрібно ще знати, як можна швидше і з найменшими втратами залікувати цю страшну, незбагненну душевну рану, яку отримала дитина. Малюк не може повністю усвідомити, що відбувається - йому ще недоступно перспективне бачення, він живе тут і зараз, і саме сьогодні йому потрібно от так запросто раптом взяти й віддати маму - його і тільки його маму - якомусь осоружному, маленькому, який тільки і вміє, що кричати і какати.

Дитина ще і висловити свої почуття не може, вона не може в них розібратися, їй просто погано - і цим все сказано. Хаос і буря емоцій в її душі вихлюпуються у вигляді агресії - на батьків, від яких вона такої "свині" не очікувала, і на нового члена сім'ї, з появою якого все перевернулося з ніг на голову, закінчилося щасливе одноосібне володіння мамою і почалася незрозуміле життя, в якому, як їй здається, для неї немає місця.

ЧОГО НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ МОЖНА РОБИТИ батькам при дитячих ревнощах:

1. Не можна лаяти дитину за те, що вона, з вашої точки зору, робить "всякі дурниці" у новій життєвій ситуації. Можна поговорити з нею у такому, приблизно, руслі: "Спочатку я була у твоїх бабусі й дідусі одна і вони мене любили, ми жили всі разом. Потім я полюбила твого тата і він прийшов у наш дім. Нас стало у бабусі з дідусем вже двоє. Потім народився ти, і бабуся з дідусем стали любити і тебе, хоча нас в квартирі ставало все більше і більше, а місця все менше і менше. Тепер народилася сестричка, нас ще більше стало. Бачиш, як влаштовано в житті - бабуся і дідусь всіх люблять, і вони не ділять свою любов на частини - кожному по шматочку - а просто з кожною новою людиною приходить і нове кохання. Тепер у бабусі з дідусем цілий кошик любові - на всіх вистачить. І я любила спочатку тільки твого тата, потім стала любити ще й тебе, тепер у мене додалася ще одна любов - до твоєї сестрички. Виходить, що чим більше у нас в сім'ї людей, тим більше любові. І ти теж станеш мати більше любові, якщо будеш любити не тільки маму, тата, бабусю, дідуся, а й свою сестричку".

2. Намагайтеся не називати молодшу дитину тими ж ніжними словами, які вже були "подаровані" старшій. Знайдіть для малюка нові пестливі прізвиська і вирази.

3. Не зазіхати на власність старшої дитини. Якщо це можливо, намагайтеся хоча б на перших порах не використовувати її іграшки, пелюшки, одяг та інші речі для нового члена сім'ї. Це викличе спалах агресії і негативні емоції.

ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ

1. У всі свої дії з молодшою ​​дитиною залучайте старшу. Нехай вона усвідомлює, що потрібна вам так само, як і молодша.

2. Придумайте старшій яке-небудь "дуже важливе" доручення, яке буде робити тільки вона і ніхто більше цього робити "не зможе", наприклад, вибирати одяг після купання , або збирати небудь для прогулянки і т.д.
Спілкуйтеся зі старшою, як "з великою" - запитуйте в неї поради, доручайте "важливі" справи, дайте їй відчути свій "дорослий" статус тим, що, наприклад, вона може займатися самостійно або з татом "серйозною справою", поки мама порається з "нетямою".

3. Намагайтеся все ділити між двома дітьми порівну, в тому числі, і свій час.
Хваліть старшу дитину частіше, хваліть навіть наперед, за те, що вона ще тільки повинна зробити, але ви вже впевнені, що вона зробить це відмінно.

4. Знайдіть час, щоб за старими фотографіями "пройти" зі старшою дитиною весь шлях від пологового будинку до сьогоднішнього дня. Нехай побачить, що і вона був таким же колись.

5. Дозволяйте старшій виплеснути свої агресивні почуття - нехай тільки в грі і під вашим наглядом. Стримувана агресія рано чи пізно "піде всередину", і ви отримаєте нові проблеми - нервовий тик, заїкання, нетримання сечі або що-небудь ще в цьому роді.

6. Коли-небудь "посваріть" молодшу дитину в присутності старшої, типу "ось ти яка, ніяк не вгамується, швидше б ти вже виросла, як твій братик" - щось на зразок цього.

І найголовніша порада - прислухайтеся до свого серця, яке у вас дуже чуйне, придивляйтеся до старшої дитині, наберіться терпіння і розуміння, розділіть з нею її прикрості, поважайте ті емоції, які вона переживає єдино від любові до вас.
Категорія: Дошкільнята | Додав: Vik (20.12.2013)
Переглядів: 2076 | Теги: дитина ревнує, дитячі ревнощі, що робити, маму, дитячі, ревнує, ревність, до мами, дитина, ревнощі | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Щоб добратися до витоків, треба плисти проти течії.

Наше опитування

Спілкуючись з російськомовною людиною, яка володіє українсьою мовою, Ви:
Всього відповідей: 384

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика