Шкіра новонародженої дитинчати - дуже ніжна і чутлива. Найменший негативний вплив може викликати на тілі малюка сильне роздратування, будь то укус комахи або звичайний пральний порошок. Існує маса факторів, які можуть спровокувати у новонароджених дітей висипку на шкірі. Деякі з них абсолютно нешкідливі, і проходять після нескладних гігієнічних процедур, а інші - сигналізують про небезпечні інфекції і вимагають негайного лікування в спеціалізованих медичних установах. Давайте ж розберемося, в яких випадках батькам потрібно бити тривогу, а в яких досить змастити шкіру дитини дитячим кремом.
Види висипки у дітей, які не потребують спеціального лікуванняНайчастішою причиною появи висипки у дітей найчастіше стають укуси різних комах. Це можуть бути і комарі, і блохи, які часто живуть у підвалах будинків і можуть проникнути у ваше житло. Постраждати від укусів комах малюк може і під час прогулянки на вулиці. У результаті на його тілі з'являються червоні плями, які турбують досить сильним свербінням. Однак, спеціального лікування такі висипання не вимагають, і якщо укуси комах не викликають алергічної реакції і роздратування, то зазвичай проходять безслідно.
Досить часто після виписки з пологового будинку, батьки виявляють на тілі у новонародженого невеликі прищики, які зазвичай локалізуються на обличчі, шиї і волосистої частини голови. Такі прищики, акне новонароджених, або, кажучи медичним терміном, неонатальний цефалічний пустульоз, викликані процесом налагодження гормонального фону новонароджених дітей. Зазвичай такі висипання бувають у малюків у віці від одного до трьох місяців. Вони не гниють і не вимагають додаткового лікування.
Види висипки у дітей внаслідок алергії та недотримання правил гігієниОтже, ми розглянули такі види висипку у малюків, коли від батьків, фактично, нічого не залежить. Але дуже часто висипка на шкірі діток виникає внаслідок надмірної батьківської турботи або ж, навпаки, ігноруванні батьками правил гігієни немовляти. І в тому і в іншому випадку на ніжному тілі немовляти може з'явитися пітниця. У першому випадку, її причиною може бути надмірне укутування малюка, боязнь переохолодження і протягів. У другому - нерегулярне купання, недостатня гігієна немовляти. І те й інше шкодить дітям. Уникнути подібного роду висипки допоможе елементарне дотримання правил санітарної гігієни, температури приміщення і догляд за дитиною. Щоб прискорити загоєння пітниці досить змастити висипання дитячим кремом або олією.
Крім того, часто причиною висипки на тілі дітей стають різні алергени. Це можуть бути і продукти харчування, і побутова хімія, і різні косметичні засоби, і шерсть домашніх тварин. Щоб позбутися від подібних висипань - досить захистити дитину від джерела алергії і дати їй антигістамінні препарати, які допоможуть зняти прояви алергії.
Інфекційні захворювання, що супроводжуються висипкою у дітейІ, нарешті, найнебезпечніший вид висипки - це висипка, що супроводжуює інфекційні захворювання. На жаль, діти часто схильні до інфекційних захворювань, адже їх імунітет ще погано розвинений. Так що висипання на їх тілі можуть говорити не тільки про зопрілість і алергію, але і про серйозні інфекційні захворювання, такі як вітрянка, кір, краснуха, скарлатина або навіть менінгококова інфекція. Всі ці захворювання супроводжуються різного роду висипкою.
Так, при вітрянці на тілі у дитини спочатку з'являються блідо-червоні горбки. З часом, ці горбки перетворюються на невеликі пухирці, наповнені рідиною. Хвороба супроводжується дуже сильним свербінням, проте висипання, викликані вітрянкою, не можна ні в якому разі ні розчісувати, ні проколювати, адже на їх місці може утворитися рубець. Щоб полегшити страждання дитини можна дати їй антигістамінні препарати. Поступово бульбашки засохнуть і висип пройде. Щоб прискорити цей процес, можна скористатися зеленкою.
Таке інфекційне захворювання, як кір, також характеризується висипаннями, однак, на відміну від вітрянки, висип при кору з'являється поступово: спочатку на шкірі обличчя та грудей, далі на руках, а потім вже на ногах і нижньої частини тулуба. Відрізняється і характер висипки. При кору вона велика і яскраво-червона, причому, поступово зливається в одну пляму.
Наявність на шкірі дітей великих блідо-рожевих плям може говорити і про таке захворювання, як краснуха. При цьому висип дуже швидко поширюється по всій шкірі, локалізуючи здебільшого на обличчі, грудях, спині і сідницях, а на потиличній частині дитини запалюються і збільшуються лімфовузли. Краснуха супроводжується високою температурою.
Висипкою на шкірі дітей супроводжується і таке небезпечне інфекційне захворювання, як скарлатина. Скарлатина може викликати дуже важкі наслідки для дитячого організму, такі як ураження серця і нирок, тому вимагає спеціального лікування та негайної консультації лікаря. Ознаками скарлатини є біль у горлі, підвищена температура і дрібні яскраво-червоні висипання, які покривають все тіло, локалізуючись внизу живота, в пахових і пахвових складках, на ліктьових і колінних згинах.
Існує і ще більш небезпечне інфекційне захворювання, що супроводжується висипкою - це менінгококова інфекція. Вона викликає дуже важкий стан хворого: жар, лихоманку, блювоту, і навіть іноді порушення свідомості. При цьому на тілі з'являється висипка, схожа на дрібні підшкірні крововиливи. Захворювання настільки швидко прогресує, що з моменту першого висипання і до смерті хворого може пройти менше доби. Тільки своєчасне термінове лікування може на 90 % гарантувати одужання.
Природно, виявивши на тілі немовляти подібну висипку, як втім, і будь-яку іншу, потрібно негайно повідомити про це на станцію швидкої допомоги або лікуючого лікаря, який призначить відповідне лікування.
|