Прополіс являє собою речовину, що виробляється бджолами. Складається з флавонів, мінеральних речовин, смол. Має невеликий спектр варіацій коричневого кольору. Запах чимось схожий з медом.
При додаванні прополісу в гарячу воду його корисні властивості зберігаються. Тому при необхідності розігріти мед, який не терпить високих температур, можна вибрати прополіс як альтернативний йому варіант.
Прополіс на спирту - розчин з гіркуватим смаком і певним специфічним запахом смол. Дає анестезуючий ефект при попаданні на язик.
Приготування прополісу на спиртуДля початку необхідно подрібнити шматки натурального прополісу на дрібні крихти. Потім все це кинути в миску з прохолодною водою і залишити до того часу, поки різні домішки не спливуть на водну поверхню, а сама речовина постане у вигляді осаду. Після потрібно витягти прополіс і висушити. Залити 96 %-им медичним спиртом. Якщо немає в наявності медичного спирту, то можна спробувати замінити його горілкою хорошої якості. Використовувати потрібно горілку тільки з 40 %-ою концентрацією. Консистенція настоянки, в кінцевому рахунку, повинна бути такою - півлітра горілки і близько 80 грам прополісу.
Зберігати розчин краще в темному, холодному місці. Для зберігання краще за інших підійде посудина з темного скла.
Застосування прополісу на спирту в якості лікарського засобуПрополіс часто використовують при лікуванні багатьох захворювань. Він має бактерицидні і противірусні властивості. Він здатний знищити велику різноманітність видів вірусів і бактерій. Інгібін - одна із згубних речовин для мікроорганізмів, яка міститься в ньому.
Прополіс на спирту найчастіше використовують при таких недугах, як: - Грибкові запалення.
- Різні форми простудних захворювань.
- Дисбаланс в системі травлення.
- Стоматологічні захворювання.
- Нагноєння.
- Шкірні захворювання.
- Ураження слизових оболонок.
- Порушений кровообіг.
- Види запалень органів слуху, зору.
- Захворювання внутрішніх органів.
Використовувати настоянку можна тільки попередньо з'ясувавши, чи немає у того, хто лікується, алергії на складові елементи речовини.
Застосування прополісу на спирту при хворобах шкіриВ аптеці продається готовий лікарський засіб, що сприяє загоєнню неглибоких ран, опіків, саден. Але якщо такого препарату не знайшлося, аналогічний продукт легко створити самостійно у себе вдома, це не складе труднощів.
Настоянка прополісу складається з подрібненої речовини і відповідно медичного спирту. Обов'язково готувати в пропорції 1:10. Потім слід лише обробити пошкоджені місця ватним диском, змоченим в отриманій настоянці.
Використання прополісу на спирту при запаленняхТак як прополіс має противірусні, а також антибактеріальні властивості, то він відіграє незамінну роль в лікуванні різного роду запалень. Так, з метою усунення болю в горлі дорослим достатньо розжувати трохи прополісу. Дітям такий спосіб лікування не дуже подобається, тому рекомендовано застосування настоянки для полоскання горла. Необхідно розбавити половину чайної ложки настойки в теплій воді, одного стакана буде достатньо.
Бронхіт, застуда, хронічний тонзиліт, запалення органів дихання лікуються за рахунок регулярних інгаляцій. Для приготування розчину самостійно потрібно в посуд (бажано емальований) налити гарячої води, туди ж додається трохи спиртової настоянки (приблизно 1 ч.л.) з 20 %-ою концентрацією. Інгаляції бажано робити кілька разів на день, але не довше 15 хвилин.
Лікування бронхіальної астми настоянкою прополісуЩоб приготувати настоянку, знадобиться 20 грам прополісу. Необхідно залити речовину спиртом (80 гр.). Обов'язково потрібно не забути відфільтрувати розчин. Рідку частину, яка залишилася, змішати з молоком. Вживати 3 рази щодня, по 20 крапель за один раз.
Лікування остеохондрозу спиртовою настоянкоюОстеохондроз можна лікувати двома способами:
1) робити компреси з прополісу на спирту стосовно до хворих місць; 2) взяти чисту речовину, трохи підігріти її і застосовувати теж як компрес.
При хронічному коліті або гастриті теж допоможе застосування спиртової настоянки. Для цього потрібно змішати прополіс зі спиртом медичним (1:5 ) і залишити на 3 дні. Далі розчин, попередньо відфільтрувавши, приймати з чаєм, молоком (3 рази по 40 крапель). Приймати приблизно 2 тижні.
Спиртова настоянка прополісу також незамінна при лікуванні таких захворювань ШКТ, як виразки шлунка та дванадцятипалої кишки. Знадобиться для настойки 40 гр. подрібненого прополісу. Потім слід залити його 70 %-им спиртом (вистачить 100 мл.). Залишити розчин настоятися на 3 дні. Потім необхідно збовтувати його близько 30 хвилин, таким чином, покращиться дія настоянки. Слід вживати триразово щодня натщесерце (приблизно за годину до їжі), курс прийому становить 3 тижні.
Використання прополісу від пітливості нігЗастосування ванночок на основі прополісу відмінно допомагає при сильній пітливості ніг. Спиртову настоянку прополісу приблизно у співвідношенні 1:2 потрібно розбавити кип'яченою водою, температурою не вище 40 градусів. Для лікування екземи з більшою ефективністю розчин краще наносити на шкіру. На курс лікування екземи знадобиться застосування настоянки протягом 15 днів.
Цілющі властивості прополісу на даний час вивчені не повністю. Слід пам'ятати, що цей продукт бджільництва - не ліки від усіх можливих хвороб. Якщо зважилися зайнятися своїм лікуванням за рахунок прополісу, спочатку зверніться до лікаря.
|