Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Вівторок, 14.01.2025, 04:31

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Здоров'я

Причини смикання ока
Напевно кожен знайомий з таким не цілком приємним явищем, як сіпання нижньої або верхньої повіки ока. Цей стан створює багато незручностей і викликає відчуття дискомфорту. Щоб позбутися його, ми починаємо терти око долонею, поки воно не перестане смикатися. Але, напевно, багато хто навіть не здогадуються в чому справжня причина такого неприємного моменту. Але ж можна уникнути виникнення цих спазмів.

Причини смикання

Варто відразу відзначити, що причин для появи такого стану може бути досить багато. Безумовно, це не пов'язано з яким-небудь небезпечним захворюванням, але неприємні відчуття таке сіпання все ж викликає. Якщо говорити медичною мовою, то явище, при якому око починає імпульсивно смикатися, має назву гіперкінез. Він вважається нервовим розладом і відноситься до розділу нервового тику.

Багато фахівців ділять причини, за якими може сіпатися око на дві основні групи:
  • наслідки неправильного способу життя;
  • наслідки деяких супутніх хвороб.

Причини смикання ока
1. До першої групи причин можна віднести всілякі стресові ситуації, перенапруження очей, яке пов'язане, наприклад, з багатогодинною роботою за комп'ютером, переглядом телевізора або читанням книги. Також верхня повіка ока може почати пульсувати, якщо людина погано спить ночами. Сюди ж відноситься неправильне харчування, вживання у великій кількості кофеїну або алкогольних напоїв.

При незбалансованому харчуванні в організмі людини настає дефіцит необхідних вітамінів і мікроелементів. В результаті цього, відбувається ослаблення всього організму, і з'являються неврози . Крім цього, спазми ока можуть бути викликані недостатньою кількістю магнію.

2. Друга група причин, які призводять до сіпання ока, характеризується наявністю у людини одного з захворювань, яка має безпосередній вплив на м'язові і нервові закінчення. Найчастіше спазми повіки ока пов'язані з появою "помилок" у роботі основних центрів головного мозку, які в свою чергу відповідають за тонус м'язів і організацію їх руху. Вони можуть бути спровоковані ушкодженнями нервової системи, навіть якщо вони відбулися багато років тому. До них відносяться:
  • травма голови;
  • родова травма;
  • перенесений менінгіт;
  • різке підвищення внутрішньочерепного тиску;
  • неврози;
  • психічні навантаження;
  • часті депресії;
  • нестача мозкового кровообігу.

Також рідкісні, але все ж бувають випадки появи спазмів очі після алергії, психологічної травми, різного за ступенем тяжкості стресу або переляку. Часто таке неприємне відчуття можуть також відчувати вагітні жінки внаслідок підвищеного тонусу м'язової системи в цей період.

Як позбутися від смикання очі

Якщо причиною посмикування ока послужив нездоровий спосіб життя, потрібно постаратися уникати стресових ситуацій, яким може піддаватися нервова система протягом усього дня. Бажано більше відпочивати, гуляти на свіжому повітрі, відводити на сон не менше 8 годин, по можливості займатися спортом і правильно харчуватися. Крім того, може знадобитися пропити курс заспокійливих засобів, наприклад, пустирник або екстракт валеріани, виключити на час зі свого щоденного раціону каву, алкогольні напої та інші шкідливі для здоров'я напої та продукти.

Якщо з'ясувалося, що сіпання ока пов'язано з дефіцитом магнію, варто включити до свого меню страви з риби, горох, шоколад і банани. При сильному й частому спазмі верхньої повіки ока, який, як показує практика, є наслідком підвищеного внутрішньочерепного тиску, необхідно пропити курс препаратів на основі чорниці або їсти її в чистому вигляді.

Також впоратися з такою неприємністю допоможе спеціальна зарядка для очей, яка полягає в фокусуванні погляду на далекій точці по черзі то одним, то іншим оком. Потрібно кілька хвилин в день швидко і часто моргнути очима. Багато фахівців рекомендують проводити точковий масаж в поєднанні з легкими масажними круговими рухами навколо очей.

Якщо дані процедури і рекомендації не дали дієвого результату, варто обов'язково звернутися до лікаря і пройти необхідне обстеження.
Категорія: Здоров'я | Додав: Vik (03.05.2014)
Переглядів: 6393 | Теги: зір, причини смикання ока, тікає око, причини, Око, смикається око, Очі, чому смикається око, повіки, сіпання ока | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Щоб добратися до витоків, треба плисти проти течії.

Наше опитування

Спілкуючись з російськомовною людиною, яка володіє українсьою мовою, Ви:
Всього відповідей: 387

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика