Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Вівторок, 19.03.2024, 13:50

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Здоров'я

Міфи про алкоголь
Чого тільки не розповідають про користь алкоголю ті, хто хоче виправдати свою пристрасть до нього. Алкоголь - джин небезпечний і підступний. Раз заволодівши душею людини, вже ні за що не хоче її відпускати. Але в народі здавна побутують легенди про найвірніші способи лікування багатьох хвороб за допомогою алкоголю. Це і недокрів'я, і виразка шлунка, і різні спиртові настоянки від великого списку хвороб, не кажучи про широке застосування алкоголю як зовнішнього засобу.

Що ж вигадка, а що правда про алкоголь?

1. Трошки випити не гріх - малі дози алкоголю корисні для здоров'я. Дійсно, є наукові роботи, що доводять користь алкоголю для профілактики серцево- судинних катастроф типу інфаркту міокарда. Але, по-перше, термін "невелика доза алкоголю" передбачає стандартну дозу - це в перерахунку на чистий спирт 15г (тобто, чарка горілки, або келих вина - 200 мл, або половина пляшки пива - 0,5 л). Добре б "наша людина" зупинилася після такої дози! Але просто неймовірно уявити собі "наших", що обмежуються столовою ложкою алкоголю! Ось у тому-то й біда, що зупинитися вчасно не вміємо. Тому й не спрацьовує у нас ця формула.

2. Алкоголь підвищує апетит. Алкоголь подразнює слизову оболонку шлунка, відбувається розширення судин і підвищення вироблення шлункового соку, в тому числі, соляної кислоти. Соляна кислота є одним з факторів апетиту. Здавалося б, алкоголь і справді "допомагає" із задоволенням поїсти. Одна біда - якщо користуватися цим засобом часто, то слизова в кінці-кінців просто "захворіє" - розвинеться звичайний гастрит. А це болі, дієта, ліки. Загалом, нічого хорошого.

3. Алкоголь добре справляється із застудою. Алкоголь розширює судини, збільшується тепловіддача, знижується температура, настає полегшення. Але разом з тим алкоголь паралізує клітини імунного захисту і організму стає складно боротися з вірусами. Відомо, що люди, які п'ють, хворіють частіше, імунітет у них понижений. А температуру можна "збити" й іншим шляхом, а краще і взагалі її не чіпати - адже температура активізує вироблення захисних факторів.

Міфи про алкоголь
4. Алкоголь знімає стрес. Звичайно, якщо допитися до наркозу. У малих дозах (30 - 50 г чистого алкоголю) у деяких людей дійсно зменшується нервова напруга. Але якщо для зняття стресу потрібен неодмінно алкоголь, то це тривожний симптом - можливо, вже сформувалася залежність.

5. Алкоголь стимулює "чоловічу силу". Насправді, алкоголь знижує чутливість, тому статевий акт і справді може тривати довше звичайного. Але з плином часу "чоловіча сила" майже напевно пропаде, тому що під впливом регулярного вживання алкоголю знижується вироблення чоловічих статевих гормонів. І прощай, потенція!

6. Алкоголь зігріває. Чи не зігріває, а дає відчуття тепла через розширення судин. Історія знає чимало прикладів обморожень, коли людина, "розігріта" алкоголем, нехтувала одягом. Так що спокушатися не варто.

7. Алкоголь знижує артеріальний тиск. Дійсно, оскільки він розширює судини, то тиск знижується. Але зате трохи згодом спостерігається зворотна реакція: судини звужуються і тиск стійко підвищується. Відомо, що регулярне вживання алкоголю - один з основних факторів ризику артеріальної гіпертензії.

8. Алкоголь виводить з організму радіацію. Насправді, немає жодної наукової роботи, яка б описувала таку дію алкоголю. Підвищення виділення сечі і разом з сечею частини радіонуклідів теоретично можливо, так як відбувається розширення судин нирок під впливом алкоголю. Але практично таких ефектів ніхто з учених не знайшов. А пили в Чорнобильській зоні від невідомості і "про всяк випадок" - а раптом допоможе. На жаль, нікому з тих, хто потім захворів чи помер, не допомогло.

9. Алкоголь загострює творчі здібності. Така короткочасна дія алкоголю відома багатьом: пропадає страх натовпу, раптом все стає яскравим, дзвінким, і сам дзвениш, як струна - це все дія ендорфінів , які викидаються на початкові дози алкоголю. А з плином часу, звичайно ж, картина спостерігається зовсім протилежна: в алкоголі "розчиняються" клітини кори головного мозку і будь-який талант буквально "вимивається" з голови. Багато знаменитостей хотіли б повернути минув після лікування від алкогольної залежності, та що "змило", того вже не повернеш. Звичайно, якщо талант величезний, то і "змиє", і ще залишиться, а якщо кіт наплакав ... 
Алкоголь губить все живе - від амеби до людини.
Категорія: Здоров'я | Додав: Vik (21.12.2013)
Переглядів: 1939 | Теги: зловживання, залежність, шкідливі звички, алкогольна, вживання, вживання алкоголю, спиртне, алкоголь, міфи, про | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Посилання на авторитет не є аргументом.
Бенедикт Спіноза

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика