Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Вівторок, 19.03.2024, 10:30

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Здоров'я

Дієта при гастриті - з підвищеною і пониженою кислотністю
Дієта при гастриті - найважливіша частина лікування. Якщо неправильне харчування, куріння, зловживання алкоголем і стрес привели до хворобливого підсумку, саме час переглянути свій раціон. Визначивши за допомогою лікаря, гастрит якого типу вразив слизову шлунка (з підвищеною чи пониженою кислотністю), складіть правильну дієту, яка допоможе позбавитися від болю і запобіжить нові напади. Чи не тримайтеся за живіт - беріться за розум! 

Не всі гастрити однакові. Кислотність шлункового середовища - найважливіша характеристика, яку необхідно враховувати для складання правильної дієти при гастриті. Неправильний вибір типу дієти при гастриті може призвести до того, що хвороба не відступить, а нападе з новою силою.

Живіт болить. Напевно, гастрит? 

Під загальною назвою «гастрит» (слово утворене від двох латинських, що означають «шлунок» і «запалення, порушення») ховається безліч нездужань, що мають дуже схожі симптоми, але різні причини виникнення. У тому числі і тому, відчувши будь-який біль в районі шлунку, черевної порожнини, нижнього відділу грудної клітки необхідно не терпіти або хапатися за щось приблизно підходяще з аптечки, а записатися на прийом до гастроентеролога.

Особливо небезпечна самодіагностика і самолікування гастриту для жінок - під банальним «болить живіт» може ховатися гінекологічний розлад, навіть якщо неприємні відчуття начебто зосереджені в районі шлунка. "У живіт" може віддаватися порушення практично в будь-якому внутрішньому органі, включаючи серце, це примха роботи нервової системи. Пам'ятайте, відчувши біль або почувши це слово від когось із близьких, перша дія - зателефонувати лікарю!

Для гастриту характерно пошкодження слизової оболонки шлунка, що грає роль «бронежилета» і в здоровому вигляді вона не дозволяє вмісту шлунка та їдкому шлунковому соку травмувати стінки органу переробленою їжею. Це специфічний стан може виникнути раптово, якщо, наприклад, ви вжили в їжу заражений мікроорганізмами продукт, з'їли щось неймовірно гостре або кисле, або систематичне випробування слизової шлунка на міцність (неправильне харчування, куріння, стрес) призвело, нарешті, до її пошкодження і запалення. Нерідко людей мучить серія нападів - біль відпускає під дією медикаментів або після нормалізації дієти, однак потім повертається знову.

Гастрит може бути гострим, викликаним разовим дією подразників: у цьому випадку мова йде тільки про запалення слизової, яке, за умови правильного догляду, знімається і благополучно заживає. Гострий гастрит «зручний» тим, що розпізнати його легко - болить живіт! Але в ряді випадків мова може йти про хронічний гастрит, при якому запалення переходить в структурну перебудову тканин шлунку. Хронічний гастрит небезпечний своєю можливою малосимптомністю: хворий може не приймати всерйоз легкі розлади травлення і толерантні нечасті болі, насправді свідчать про те, що шлунок потихеньку перестає справлятися зі своєю функцією.

Хронічний гастрит може виникнути на тлі зловживання:
  • медикаментами,
  • фастфудом,
  • «сухомятка»,
  • алкоголем,
  • внаслідок стресу,
  • зараження бактеріями Н.pylori.
Крім того, нерідко він пов'язаний зі спадковими причинами, недолікованими інфекційними захворюваннями, порушеннями метаболізму і бідним вітамінами раціоном.

Визначити тип і причину гастриту, а також підібрати медикаментозне лікування допоможе кваліфікований лікар. Але головна роль відводиться вам - оскільки гастрит пошкоджує шлунок, необхідне харчування, яке, по-перше, щадить отриману «рану» слизової, по-друге - допомагає одужати. І тут на допомогу приходить дієта при гастриті.

Щось не так з шлунком? Прийміть заходи! 

А саме: 
  • Запишіться на прийом до лікаря або викличте його додому.
  • Виключте з раціону харчування: фастфуд, шоколад і кава, копченості, соління, маринади, смажене, м'ясні бульйони і заливне, алкоголь і будь-яку газовану воду (навіть мінеральну воду), будь-які консерви (у тому числі дитяче харчування), вироби із здобного тіста, продукти , що викликають бродіння (молоко і кисломолочні вироби, житній хліб, виноград, інші солодкі сирі фрукти), сіль, прянощі, спеції.
  • Якщо напад сильний, і ви страждаєте від блювоти і / або проносу, пийте воду кімнатної температури постійно, але невеликими порціями до приходу лікаря.
  • Зберігайте спокій.

Дієта при гастриті

У деяких випадках гострі напади гастриту, що супроводжуються блювотою (викликаною або мимовільною) припускають повну відмову від їжі на термін до доби, після чого хворому дозволяють їсти протерті супи і рідкі каші. У будь-якому випадку і відновлення після нападу гострого гастриту, і лікування хронічної форми хвороби, вимагають особливої ​​дієти при гастриті.

Будь-яка дієта при гастриті диктує суворі правила для обробки і приготування деяких продуктів. Так, наприклад, м'ясо необхідно вибирати пісне, м'яке, без хрящів і жив, і ретельно його варити (на повільному вогні, мінімум у двох водах). Відвар виливати безжально: дієта при гастриті забороняє вживати в їжу м'ясний бульйон. Овочі також слід відварювати або готувати на пару, а фрукти рекомендується готувати у вигляді компоту або запікати (прибираючи насіння і шкірку). Загальна вимога до їжі на дієті при гастриті - їжа повинна бути м'якою за смаком і текстурою, по можливості однорідною

Дієта при гастриті приділяє велику увагу надходженнями білка: оскільки шлунок - м'язовий орган, при його відновлення потрібно будівельний матеріал. Останні дослідження показали, що для успішного лікування гастриту найбільш корисна абсолютно конкретна амінокислота, яка міститься в протеїні: глутамин (глютамін). Натхненні властивостями глутаміну вчені навіть назвали його «королем амінокислот». Глутамин перешкоджає запальним і аутоімунним процесам. Рослини, що містять високий рівень глутаміну, такі, як білокочана капуста, бобові, сирі листові овочі, здебільшого протипоказані при гастриті. Тому страждаючим від запалення слизової шлунка, складаючи дієту при гастриті, не рекомендується відмовлятися від багатих глутамином продуктів тваринного походження - яловичини, риби, яєць, молока. 

Тим, хто страждає на гастрит, слід мінімізувати вживання солі і практично повністю відмовитися від прянощів, а також не курити і не пити міцний чай і каву. Ймовірно, як додавання до дієти при гастриті лікар порекомендує вітамінні добавки, які додадуть сил, допоможуть одужанню і зміцнять нервову систему (а вона міцно пов'язана з травною, тому розхитані нерви часто обертаються порушеннями переробки їжі). Не варто забувати, що для засвоєння вітамінів, препарати, які містять, варто приймати безпосередньо після їжі (якщо не наказано інше). Пити при гастриті можна звичайну негазовану чисту воду, нейтрального смаку (без зайвої кислоти або солодощі) компот, неміцний чай. Зверніть увагу - для різних типів гастриту підходять різні трав'яні чаї (див. нижче)!

Існує два основних типи дієти при гастриті, обираних залежно від концентрації вмісту соляної кислоти в шлунку. Їх меню має суттєві відмінності, тому що переслідує різні цілі. Лікар уточнить, який гастрит вам «дістався» - з підвищеною чи зі зниженою кислотністю. 

Дієта при гастриті з підвищеною кислотністю 

Дієта при гастриті з підвищеною кислотністю допоможе знизити активність шлункового соку. Для цього: 
  • Дієта при гастриті з підвищеною кислотністю Забрати з раціону їжу з вираженими волокнами клітковини і іншими грубими елементами, які можуть механічно пошкодити стінки запаленого шлунка (жилаве м'ясо, риба з хрящами, редис, ріпа, брюква, хліб з висівками, мюслі і т.д).
  • Відмовитися від продуктів, що провокують підвищену шлункову секрецію, тобто виробництво шлункового соку. Це алкоголь, цитрусові, газованої води, чорний хліб, кава, гриби, соуси, білокачанна капуста.
  • Уважно стежити за температурою їжі, не допускаючи споживання занадто холодних і занадто гарячих страв. Найкраще, щоб температура продуктів, що надходять у шлунок, була від 15 до 60 градусів. Гаряча їжа занадто сильно подразнює шлунок, а надто холодна вимагає від нього багато сил, щоб переварити. 
Дієта при гастриті з підвищеною кислотністю дозволяє вживання наступних продуктів:
  • нежирного м'яса (гусака, качку і баранину варто виключити з раціону, ідеальний варіант - курка без шкіри і дієтично корисний кролик); 
  • річкову рибу - в ній містяться ненасичені жирні кислоти, що сприяють відновленню пошкоджених тканин; 
  • жирного молока (козяче, овече, сільське коров'яче - уважно стежте за походженням і обов'язково кип'ятіть, щоб знезаразити); 
  • білків яєць
  • морепродуктів
  • вівсянки і гречки
  • овочів: помідори без шкірки, морква, шпинат, зелений горошок, кабачок, буряк, гарбуз, зелений салат, петрушка, кріп і зелена цибуля; 
  • фрукти і ягоди (в протертому або вареному вигляді, не на голодний шлунок): малина, полуниця, суниця. 
  • трав'яного чаю і настою (ромашка, деревій, полин, м'ята, шавлія). 
Якщо у вас гастрит з підвищеною кислотністю шлунка, то уникайте нежирного молока і будь-яких кисломолочних продуктів, до мінімуму знизьте кількість простих вуглеводів (солодощів, кондитерських виробів, з круп вживати тільки рекомендовані), не їжте цибулю і часник. 

Правила, яких необхідно дотримуватися при гастриті: 
  • їсти часто, але потроху (4-6 разів на день, в один і той же час) 
  • ретельно пережовувати їжу 
  • відпочивати після їжі (15 хвилин, при можливості - лежачи або напівлежачи) 

Що не можна робити при гастриті: 

  • переїдати; 
  • є під телевізор, інтернет, журнал і тд.; 
  • жувати жувальну гумку; 
  • сидіти на жорстких дієтах;
  • перекушувати на ходу.

Дієта при гастриті зі зниженою кислотністю 

Дієта при гастриті - з підвищеною і пониженою кислотністю
Кислотність нижче фізіологічної норми часто супроводжує атрофічний гастрит хронічного типу: тканини шлунка перероджуються під дією хвороби, тому вироблення шлункового соку і вміст у ньому кислоти падає. Їжа перетравлюється неякісно, і це позначається на всіх системах організму. Дієта при гастриті зі зниженою кислотністю повинна підживити шлунок правильною їжею, що допомагає виробленню травних речовин.

Щоб це сталося, дотримуйтесь таких правил
  • перед їжею випивайте склянку мягкогазованої мінеральної води;
  • їжте повільно: на обід у вас в ідеалі повинно йти не менше 30 хвилин;
  • їжте запечені фрукти разом з основною стравою. 
Як ви вже знаєте, багато продуктів, такі, як смажена їжа, фастфуд, солодка газована вода провокують викид шлункового соку. Однак це не означає, що вони можуть стати частиною дієти при гастриті зі зниженою кислотністю: незважаючи на здатність порушити апетит, така їжа залишається шкідливою. Але є й кілька послаблень у порівнянні з «кислим» гастритом - якщо соку в шлунку виробляється недостатньо, можна ввести в меню:
  • білокачанну капусту,
  • цитрусові (в обмеженій кількості),
  • чай з цукром,
  • мед, брусниця, аґрус (у вигляді відвару або компоту),
  • трав'яний чай можна готувати з лопуха і алтею,
  • добре виварене нежирне м'ясо,
  • риба,
  • з овочів особливу надію має сенс покладати на цвітну і броколі капусту, моркву (тушковані і парові).
На відміну від «кислого» гастриту, гастрит, що характеризується зниженням секреторної функції шлунка, не терпить молока. Зате дієта при гастриті зі зниженою кислотністю допускає вживання кисломолочних продуктів.
Категорія: Здоров'я | Додав: Vik (08.07.2014)
Переглядів: 7836 | Теги: болить живіт, гастрит, дієта при гастриті з підвищеною, дієта при гастриті пониженою кислот, болить шлунок, дієта при гастриті, лікування гастрит | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

У кожній великій справі завжди доводиться якусь частину залишити на долю випадку.

Наполеон Бонапарт

Наше опитування

Ви віддаєте перевагу - жити в селі чи в місті?
Всього відповідей: 266

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика