Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Субота, 20.04.2024, 12:42

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Вагітність

Низький тиск при вагітності
Нормальним артеріальним тиском здорової людини вважається показник в межах 140/90 - 90/60 мм. У разі порушення судинного тонусу - артеріальній гіпотонії, тиск опускається нижче показника 100 / 60 мм. Такий низький тиск характерний для вагітних жінок, на 12 % частіше, ніж для решти людей. Але в період вагітності такі показники не завжди означають хворобу жінки.

Більшість жінок під час вагітності, маючи знижений тиск, взагалі його не помічають. У них зберігається нормальне самопочуття, вони можуть продовжувати працювати і не скаржаться на нездужання. Але деякі майбутні мами все ж зазначають погане самопочуття і скаржаться на занепад сил.

Ознаки низького тиску

У період вагітності кожна жінка по своєму сприймає і відчуває перепади тиску. Але симптоми тиску нижче норми зазвичай є загальними для всіх. Серед них:
  • нудота, відчуття постійної слабкості і занепаду сил;
  • часті запаморочення;
  • постійна сонливість;
  • втома після легкої роботи по дому;
  • раптове потемніння в очах;
  • відчуття дзвону у вухах;
  • постійне бажання вдихнути повними грудьми;
  • переднепритомний стан.

Причини падіння тиску при вагітності

Низький тиск при вагітності
Основна причина падіння тиску у жінки - це раптові зміни в гормональному фоні, викликані вагітністю. На думку медиків, процес зниження тиску в першій половині вагітності - це нормальне явище, спровоковане самим організмом для створення нових судинних комунікацій.

Крім природної причини є ще можливість захворювання, про що і свідчить низький тиск. Серед недуг, характерною ознакою яких є знижений тиск, можна назвати:
  • язвенне захворювання шлунка;
  • алергія;
  • інфекційні хвороби;
  • порушення роботи надниркових залоз;
  • захворювання щитовидної залози.

Знижений тиск часто супроводжується частою блювотою через стан токсикозу під час вагітності.

Вагітність при низькому тиску

Дуже часто саме стан вагітності впливає на рівень тиску. У жінок із зниженим тиском можуть загостритися захворювання в період вагітності. Зазвичай стан починає погіршуватися на початку вагітності, і у 8 жінок з 10 з'являється ранній токсикоз, який ускладнює ситуацію зниженим тиском. Це відбувається внаслідок того, що при блювоті організм зневоднюється, і цей факт сприяє зниженню тиску.

Дуже часто знижений тиск можна сплутати з іншим явищем, таким як синдром нижньої порожнистої вени, характерним для вагітності. Під час другого триместру вагітності матка натискає на вену і обмежує потік крові до серця, коли жінка лежить на спині. Внаслідок цього часто виникають непритомність, і тиск падає. Але варто жінці змінити позу і перевернутися набік, її стан знову приходить в норму.

Ризик ускладнень внаслідок низького тиску при вагітності

Негативним наслідком зниженого тиску для вагітності може стати викидень. Жінки з тиском нижче норми ризикують втратити дитину в кілька разів частіше, ніж здорові вагітні жінки.

Низький тиск під час вагітності може спровокувати появу гестозу, який характеризується наявністю в сечі білка, набряком кінцівок і підвищенням тиску.

Низький тиск під час вагітності може спровокувати затримку внутрішньоутробного розвитку дитини з причини зниження кровотоку матки і плаценти.

У жінок, чий тиск знижений, частіше, ніж у інших трапляються труднощі і ускладнення під час пологів. Причиною утрудненого пологів стає порушення маткових скорочень, при цьому в процесі пологів часто виникають кровотечі, і єдиним виходом залишається процедура кесаревого розтину.

Лікування артеріальної гіпотонії при вагітності

Для поліпшення тиску призначають фізіотерапію. При цьому на вагітних впливають загальним ультрафіолетовим опроміненням, проводять процедуру електрофорезу з 1 % розчином метазону на шиї. Також показаний кофеїновий, новокаїновий або кальцієвий електрофорез в області шиї.

Як правило, всю вагітність такі жінки спостерігаються у терапевта і знаходяться на обліку у акушера-гінеколога. Один з кращих способів підвищити тиск під час вагітності - це лікувальна фізкультура або просто ранкова зарядка. Пацієнткам також призначаються душ, обливання, масаж і контрастні ванни для ніг, заняття аквааеробікою. Важливою умовою є дотримання режиму сну, який повинен тривати близько 10 годин. Жінкам, які страждають від безсоння, можна приймати "Супрастин", що безпечний для дитинки.

Категорично не можна приймати будь-яке снодійне з барбітуратами. Не слід довго стояти на ногах і тривалий період перебувати в жаркому і задушливому приміщенні. Потрібно відмовитися від гарячої ванни.

Харчування для підняття тиску при вагітності

Раціон слід скласти повноцінний і поживний, але порції не повинні бути рясними, варто дотримуватися помірності. Важливо, щоб в меню вагітної жінки містилися продукти, багаті білком, такі як, риба, куряче або м'ясо індички і сир. На сніданок рекомендується пити міцний чай і приймати вітамін В по 0,05 г тричі на день.

Фітотерапія для підняття тиску при вагітності

Корисними стануть збори з трав деревію, звіробою, суничного листя, плодів шипшини і квіток цикорію. Треба взяти по 3 ст. ложки кожної з цих трав і залити 2 - 3 чашками окропу. Настоювати збір слід в термосі. Щоб привести низький тиск в норму, треба пити по чашці тричі на день. В отриманий настій можна додати листя малини або м'яти.

Добре допомагає підвищити тиск під час вагітності журавлинний мус. З 1 / 3 склянки помитої журавлини потрібно віджати сік. Залити залишки журавлини окропом, потримайте їх хвилин 5 на плиті і процідіть. У відвар покладіть 1 ст. л. манки і варіть все це близько 20 хвилин, помішуючи постійно. У відвар покладіть 3 ст. ложки цукру і доведіть все до кипіння. Після того, як маса вистигне, збивайте її в блендері до густої консистенції, потроху додаючи в мус охолоджений журавлинний сік.

Можна приготувати смачне гарбузове пюре з медом, яке допоможе впоратися з пониженим тиском. Для цього 200 гр. гарбуза потрібно порізати кубиками і варити, поки гарбуз не розм'якшитися на повільному вогні. Готовий варений гарбуз потрібно остудити, додати в нього мед, і пом'яти до стану пюре, можна блендером.

Рекомендується щодня пити березовий і буряковий сік.

Що стосується лікарських препаратів для підвищення тиску, то їх має призначати тільки лікар, тому що навіть невинна настоянка елеутерококу під час вагітності, здатна не тільки підвищити тиск, а й викликати небезпечний тонус м'язів матки.
Категорія: Вагітність | Додав: Vik (12.05.2014)
Переглядів: 5261 | Теги: гіпотонія, як підняти тиск при вагітності, симптоми, причини, як підняти тиск, низький тиск при вагітності, лікування. лікування низького тиску | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Між Небом і Землею - війна.
Віктор Цой

Наше опитування

Ви віддаєте перевагу - жити в селі чи в місті?
Всього відповідей: 266

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика