Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Вівторок, 16.04.2024, 22:51

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Вагітність

Чому майбутня мама хоче соленого під час вагітності
Чому майбутня мама хоче соленого під час вагітності

Яке щастя: носити малюка. Відчувати його рухи і усвідомлювати, що ви скоро станете люблячою мамою! А ще, напевно, ви помітили посилену тягу до соленого. І тепер ставите питанням: «чи нормально, якщо я буду їсти солене?», «Які продукти точно не нашкодять моєму малюкові?»

Здавалося б, немає нічого особливого в солених помідорках і огірочках, оселедцях та ікрі, але де гарантія, що це все не піде на шкоду малюкові? Чому ж так хочеться солоного при вагітності? Адже сіль, по своїй натурі, несе не тільки смакові якості, але і неприємні наслідки, правда — у разі надмірного вживання.

Чому майбутня мама хоче соленого під час вагітності

У чому основні причини тяги до соленого

Отже, чому під час вагітності тягне на солене?

Наш організм дуже цікаво влаштований, тому, насправді немає нічого надприродного, коли у вас виникає бажання ласувати соленими продуктами.

Як тільки жінка завагітніла, її організм починає вироблення прогестерону. А він має властивість впливати на судини, розслабляючи їх. Через це у більшості майбутніх мам з'являється запаморочення, задишка, сонливість: в розслаблених судинах повільніше тече кров і тиск падає. Вживаючи сіль (натрій), тиск можна повернути в норму.

Ще сіль викликає спрагу, а випиваючи воду, жінка сприяє збільшенню циркуляції крові в організмі, що також допомагає підвищити тиск.

Знаючи це, потрібно пам'ятати, що все це в першу чергу характерно в перші три місяці, в подальшому краще стримати потяг до соленого, щоб не нашкодити своїй вагітності.

Важливо! Всю вагітність потрібно спостерігати за своїм організмом. Важливо зауважити на якому терміні вагітності тягне на солоне. Наприклад, тяга до соленого протягом всієї вагітності не є нормою — це, швидше за все, наслідок порушень в організмі (ослаблений імунітет, або брак білка).

А після першого триместру потрібно і зовсім зменшити вживання солених продуктів.

Норми вживання солі при вагітності

Ви помічали, що коли їсте солене при вагітності, важко зупинитися? Але у вашому положенні дуже важливо знати міру вживання солі! Адже ви повинні отримати користь і не нашкодити ні своєму організму, ні малюкові, який тільки формується.

Так, норма споживання солі, для звичайної людини дорівнює 4 грам на добу. Для вагітної показники дещо змінюються:

Під час 1 триместру, максимальна доза солі не повинна перевищувати 12 грам на день;

В активний другий триместр вагітності майбутній мамі необхідно дотримуватися норми в 9 грам і не більше;

На третьому триместрі, норма солі всього 3 г на добу.

При цьому, важливо пам'ятати, що якщо жінка страждає деякими хронічними захворюваннями, або її вага занадто велика, норма солі для неї всього 1-2 грами в день.

Важливо! Пам'ятаємо, що сіль затримує воду в нашому організмі. Якщо у вас є схильність до набряклості, токсикоз або проблеми з сечостатевою системою — вам потрібно обережно вживати солоні продукти.

Які продукти припустимі під час вагітності, а від яких варто відмовитися

Якщо майбутній мамі сильно хочеться соленого під час вагітності, їй важливо знати, які з продуктів припустимі в її положенні:

Солені огірки можна вживати 3-4 штуки в день, при цьому потрібно враховувати й інші солоні продукти які були з'їдені в цей день. А ось мариновані огірочки краще їсти не більше 2 в день, так як в них міститься достатня кількість оцту. А він несприятливо позначається на організмі жінки під час вагітності;

Помідори солоні. Даний вид соленого безпечніший, якщо їх консервували в домашніх умовах своїми руками. Магазинні помідори несуть в собі небезпеку. Так як вони сприяють сильній набряклості і стрибкоподібному артеріальному тиску. Що зовсім не потрібно мамі під час вагітності. Саме тому в добу можна не більше 2 середніх помідорів;

Квашена капуста. Хоча на капусту матусь під час вагітності тягне нечасто, вона дійсно дуже корисна. Так як містить велику кількість вітамінів, а ще — цінну фолієву кислоту. Квашена капуста допомагає знімати токсикоз, печію і забирає запор. Якщо вживати її з розумом, наприклад, 100-150 г за добу, можна отримати максимум користі, не нашкодивши ні собі, ні плоду;

Риба слабкого засолу. У рибі багато корисних мікроелементів, особливо — у червоній. Якщо є можливість під час вагітності вживати 50 гр. малосоленої червоної риби, хоча б раз в тиждень — це чудово. Головне: правильно вибрати свіжоприготовлену рибку, без додавання барвника;

Оселедець. Атлантична рибка є дуже корисною під час вагітності. Вона вміщує достатню кількість білка, ергокальциферолу, кальцію і фосфору. Вживати її можна по 3-4 невеликих солених шматочка на тиждень;

Знайте! Небезпека для вагітної, може бути лише тоді, коли риба була неправильно засолена. Так як личинки паразитів гинуть в сольовому розчині приблизно за 2 тижні. Якщо риба була занадто швидко засолена (наприклад, малосольна), є ризик заразитися глистами. А це загрожує наслідками для майбутньої мами і її малюка.

Ікра. Не кожна майбутня мама може собі дозволити купувати чорну або червону ікру під час вагітності. Але, хоча дорога ікра дуже корисна, можна знайти більш дешевий спосіб порадувати себе, купивши ікру оселедця. Вона також смачна і несе в собі максимум користі. Головне, купувати її не більше 1-2 разів на тиждень.

Важливо! Під час вагітності не слід вживати чіпси, сухарики, копченості, засушену рибу. І якщо є вибір між домашніми соліннями і купленими, варто зупинити свій вибір на домашніх продуктах.

Чим можна замінити на солоні продукти

Відмінною альтернативою для вагітної, може стати морська йодована сіль. Вона містить велику кількість мікро-, макроелементів і мінералів. Завдяки природному походженню, можна допомогти мамі, а також малюкові заздалегідь оздоровити щитовидну залозу.

При цьому пам'ятайте: підсолювати свої страви краще перед подачею на стіл. Так як висока температура руйнує структуру солі і знищує всі корисні складові.

Висновок
Чи можна їсти солене під час вагітності? Можна і потрібно. Якщо врахувати подані у статті рекомендації і дотримуватися норм споживання, солоні продукти підуть тільки на користь мамі, а також майбутній дитині.

Прислухайтеся до своїх бажань, балуйте себе смачним, але пам'ятайте, що краще недоїсти, ніж переїсти. Адже ваше здоров'я і здоров'я майбутнього малюка в ваших руках!
Категорія: Вагітність | Додав: Vik (10.09.2018)
Переглядів: 1710 | Теги: солене, солоне, чому, сіль при вагітності, сіль, харчування вагітних, харчування, вагітність | Рейтинг: 3.0/1

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Між Небом і Землею - війна.
Віктор Цой

Наше опитування

Спілкуючись з російськомовною людиною, яка володіє українсьою мовою, Ви:
Всього відповідей: 384

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика