Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Вівторок, 16.04.2024, 15:39

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Вагітність

Антигістамінні препарати під час вагітності - які можна, які заборонені

Антигістамінні препарати під час вагітності - які можна, які заборонені

Антигістамінні препарати під час вагітності - які можна, які забороненіДля застосування в період виношування дитини можна тільки деякі антигістамінні препарати, причому з багатьма застереженнями і тільки з дозволу лікаря, якщо іншого виходу нема.

На сьогоднішній день відомо кілька поколінь антигістамінних (протиалергічних) препаратів, всі вони повинні застосовуватися з особливою обережністю або навіть зовсім не застосовуватися, причому це не залежить від покоління препарату. Найчастіше відмінності між поколіннями антигістамінних препаратів полягають у зменшенні і ослабленні побічних ефектів, у збільшенні тривалості ефективного впливу на організм однієї дози препарату, у зменшенні можливості звикнути до прийому і отримати медикаментозну залежність.

Перше покоління антигістамінних препаратів

Як відомо, антигістамінні препарати першого покоління почали застосовуватися ще в 1936 році, проте деякі з них застосовуються до цих пір, причому призначення їх вагітних та/або годуючим жінкам теж не виключено.

Супрастин (Хлоропірамін) — може бути призначений вагітній при гострому алергічному стані, однак анотація (інструкція) до препарату заперечує таку можливість. Тим не менше, вважається, що в деяких випадках користь, яку майбутня мати може отримати від прийому цього препарату перевищує можливі ризики для дитини. Таким чином, у другому й у третьому триместрі Супрастин для вагітної може бути призначений, якщо лікар вважає це за доцільне.

Тавегіл (Клемастин) — застосовується для вагітних тільки за життєвими показаннями, але при будь-якому зручному випадку цей препарат слід замінити більш безпечним. Справа в тому, що в дослідженнях на лабораторних щурах були виявлені вроджені вади розвитку потомства, в тому числі і вади серця, а також можливість появи дефективних кінцівок. Тому при найменшій можливості замінити для вагітної цей препарат іншим це необхідно зробити.

Піпольфен (Прометазин) — застосування при вагітності (на будь-якому терміні) категорично не рекомендується.

Димедрол — дозволяється застосування з другого триместру, однак дотримуючись особливої обережності, оскільки препарат може спричинити підвищену збудливість матки, що може спричинити за собою мимовільний аборт (викидень) або передчасні пологи.

Друге покоління антигістамінних препаратів

Кларитин (Лоратодин) — цей препарат може призначатися при вагітності, якщо користь від його застосування для матері буде перевищувати ризики, що можливі для дитини.

Астемізол — категорично не рекомендується для застосування на будь-якому терміні вагітності, оскільки його дія на плід дуже токсична.

Азеластин — вважається, що цей препарат для застосування вагітними безпечний, оскільки під час клінічних випробувань було доведено відсутність тератогенного впливу на дитячий організм, що росте і розвивається. Однак застосування препарату в першому триместрі вагітності не рекомендовано, оскільки саме в цей період закладаються всі органи і системи плоду.

Третє покоління антигістамінних препаратів

Цетиризин (Парлазин, Зіртек) — в період вагітності не протипоказаний, оскільки всі дослідження на щурах та інших тварин мали позитивні результати: тератогенних, канцерогенних і мутагенних ефектів не зафіксовано. Однак це не означає, що ніяких побоювань при застосуванні цих препаратів не існує.

Телфаст (Фексофенадин, Левоцетиризин, Дезлоратадин) — вагітні можуть використовувати ці препарати тільки за призначенням лікаря


Увага! Всі та будь-які (без винятку) антигістамінні препарати в більшій або в меншій мірі можуть нести небезпеку для здорового розвитку організму дитини. Будь-який антигістамінний препарат під час вагітності можна приймати тільки під лікарським контролем. Будь-які самопризначення в цьому випадку категорично не дозволені! 

Під час I триместру вагітності прийом антигістамінних препаратів категорично не рекомендовано. Під час II і III триместрів прийом антигістамінних препаратів можливе тільки за призначенням лікаря і тільки тоді, коли очікувана користь перевищує потенційний шкоду.
Категорія: Вагітність | Додав: Vik (08.09.2018)
Переглядів: 1411 | Теги: ліки, вагітність, що можна їсти вагітній, препарати, алергія, ліки при вагітності, антигістамінні | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Якщо ти бачиш просвіт і не намагаєшся втиснутися туди - ти не гонщик.
Айртон Сенна

Наше опитування

Ви віддаєте перевагу - жити в селі чи в місті?
Всього відповідей: 266

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика