Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Вівторок, 23.04.2024, 22:28

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Виховання

Як знищити майбутнє своєї дитини?
Ви не хочете, щоб ваш малюк виріс інертним, заляканим, байдужим, та просто нещасним? Ви дійсно цього не хочете? Дивно... Судячи з вашої поведінки, цього не скажеш...

Ми, батьки, якось рідко розмірковуємо над фразами, які кидаємо своїй дитині. За звичкою, в серцях, в момент хвилювання або втоми. Іноді це сходить нам з рук. Найчастіше - програмує майбутнє нашої дитини. Але не таке, яким воно видається нам - успішне, повне щастя і гармонії. А таке, яке ми створюємо йому - своїми негативними установками та програмами. Про найтиповіших з них розповідає Тетяна Михеєнко, сімейний психолог.

 
«Мені не потрібна погана дитина!»
Типові фрази батьків: «Очі б мої тебе не бачили», «Мені не потрібен такий поганий хлопчик», «Скільки тривог ти мені приніс».
В принципі, ми хочемо як краще: щоб малюк задумався над своєю поведінкою і став « хорошим». Тільки питання: хорошим для кого, вірніше, для чого? Для того щоб їм було легше керувати? Це дуже зручна батьківська фраза для маніпуляції малюком, адже діти так хочуть заслужити батьківське визнання.
Ці фрази програмують установку: «Не живи!» Чуючи її день у день, дитина поступово приходить до висновку, що мамі з татом було б набагато краще, якби його, джерела бід, не було зовсім...
 
«Бути маленьким - погано!»
Типові фрази батьків: «Перестань поводитися, як маленький!», «Ти вже дорослий, має розуміти!» , «Швидше б ти вже підріс!»
Зрозуміло, ми хочемо цією фразою заохочувати дорослішання і розвивати самостійність. Її часто вимовляють «старшеньким» або єдиній в сім'ї дитині, яку мати виховує самотужки. З найбільш благих прагнень, ми позбавляємо дитину дитинства: адже вона «повинна» пошвидше взяти на себе «дорослі» проблеми.
Що в результаті? У результаті - в дорослому житті така людина бере на себе набагато більше зобов'язань, ніж може винести.
 
Як знищити майбутнє своєї дитини?
«Перестань думати самостійно!»
Типові фрази батьків: «Перестань мудрувати», «Я краще знаю, що тобі потрібно», « Роби те, що тобі говорять».
Набагато легше керувати дітьми за допомогою наказу. Як солдатом на плацу, чия функція - бездумно підкорятися командиру. Тільки от хто, як не батьки, повинні навчити малюка думати і міркувати? 
Якщо цього не відбувається, дитина приймає на віру той факт, що вона - нікчемна і дурна; що краще, що вона може зробити - це підкорятися волі того, хто поруч: батька, вчителя, начальника, дружини.
 
«Не виражай своїх почуттів!»
Типові фрази батьків: «Ти не можеш ображатися!», «Боятися - соромно», «Не смій на мене злитися!»
Дуже неприємно бачити, як ваша дитина буквально кипить від злості, почувши заборону на прогулянку або сидіння за комп'ютером. Він що - не розуміє, за що його покарали?! Навіть якщо розуміє, злість або образа - нормальне вираження свого невдоволення, і не тільки для дорослих, а й для дітей. Накладаючи заборону на власні почуття, ми якось не замислюємося над тим, що вони нікуди не зникають - просто «ховаються» всередину. Гнів, страх, образа здатні зсередини зруйнувати найміцнішу психіку. Чому б не навчити дитину їх висловлювати і звільнятися від них?
 
«Ти не зможеш бути успішним!»
Типові фрази батьків: «У тебе все одно нічого не вийде», «Ти не зможеш сам цього зробити» , «Ти дурний».
У кожного з батьків є спокуса показати дитині «як треба»: малювати кота, робити домашнє завдання, стрибати зі скакалкою. Тому що він сам не навчиться, не зможе, не подужає. А якщо раптом якимось дивом у малюка вийшло з першого разу склеїти модель літака, зронити: «Ну так, випадково вийшло». Або, ще того гірше - натякнути, що всі здібності йому дісталися «у спадок», тому й пишатися йому нічим. Хіба що геніальною мамою, яка передала йому такі таланти...
У результаті найбільш працьовита дитина перетворюється на ледаря: навіщо напружуватися, якщо все одно невдача забезпечена? Всі свої успіхи вона вважає незаслуженими і випадковими .
 
«Будь як усі»
Типові фрази батьків: «Треба одягнутися (говорити, ходити) як усі», «Вічно тобі більше всіх треба», «Не висовуйся!»
Ці фрази ніби списані з плакатів світових диктаторів. Адже саме їм невигідно, щоб людина виявляв власну індивідуальність і виділявся з сірої маси. Ви вважаєте, що ці поради допоможуть дитині захиститися від заздрощів і пліток за спиною? Ви помиляєтеся!
А ось комплекс «тихоні», занижену самооцінку і страх висловити свою думку, навіть для того щоб захистити саму себе, дитині забезпечені.
Категорія: Виховання | Додав: Vik (02.04.2014)
Переглядів: 2116 | Теги: поради психолога, психологічні поради, психологія дитини, виховання, поради батькам, дитяча психологія, психологія виховання, психологія, фрази | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Посилання на авторитет не є аргументом.
Бенедикт Спіноза

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика