Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Середа, 24.04.2024, 10:15

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Документи

Що потрібно знати українцям про вільний в'їзд в Європу

Що потрібно знати українцям про вільний в'їзд в Європу

Після схвалення Європарламентом надання безвізового режиму для українців цей процес вступив у завершальну стадію. Тепер питання повинні розглянути посли країн-членів ЄС (COREPER), що може відбутися 26 квітня, - пише UBR.ua .

Потім рішення має затвердити Рада ЄС з подальшим його підписанням представниками Європарламенту та країни, головуючої в Євросоюзі (Мальта) і публікацією в Офіційному журналі ЄС. Очікується, що цей процес буде завершений до 10-15 червня 2017 року. Рішення про введення безвізового режиму набуде чинності через 20 днів з моменту публікації.

Що потрібно знати українцям про вільний в'їзд в Європу

Хто може їхати без віз

Не слід думати, що безвізовий режим означає повну свободу пересування з України в Європу. Він буде діяти для короткострокових поїздок (загальною тривалістю не більше 90 днів кожні півроку, тобто 180 днів на рік) в країни ЄС і не передбачає працевлаштування або навчання. Саме ці два ключових параметри (термін перебування та мету поїздки) будуть в першу чергу перевіряти іноземні прикордонники.

Тобто, можна відправитися в гості, турпоїздку, на фестиваль, конференцію чи тренінг. Для одержання освіти або пошуку роботи в Європі доведеться, як і раніше, отримувати довгострокові та робочі візи.

Скористатися безвізовим режимом для подорожей у країни Шенгенської зони, як тільки він буде введений, зможуть тільки власники біометричних паспортів. Тобто, документів із чипом, де записані всі дані, включаючи підпис і відбитки пальців.

Звичайні закордонні паспорти і відкриті візи будуть дійсними до кінця їх терміну дії. Закон, до речі, не забороняє мати і старий паспорт, і новий біометричний. Це може виявитися корисним для тих, у кого хороша візова історія.

Потрапити без візи можна буде в 26 країн ЄС і чотири країни, що входять в шенгенську зону: Норвегію, Ісландію, Ліхтенштейн і Швейцарію. У Великобританію, як і раніше, треба оформляти національну візу.

За даними Державної міграційної служби, щодня біометричні паспорти оформляють понад 10 тис. українців.

За минулий рік українці перетнули кордони країн Євросоюзу понад 15 млн разів. Міністр закордонних справ Павло Клімкін передбачає, що «безвіз» збільшить кількість поїздок українців в Європу до 100-150 млн за рік.

Які документи необхідно пред'явити на кордоні

За інформацією МЗС, на кордоні треба буде пред'явити такі документи:
1) біометричний паспорт,
2) зворотний квиток (на літак, поїзд або автобус),
3) поліс страхування,
4) підтвердження грошової забезпеченості (готівка, кредитна картка, виписка з банку, тощо).

Прикордонникам, особливо на першому етапі, важливо підтвердити мету вашої поїздки без візи. Тому вони можуть запитати, куди і навіщо Ви їдете і чи є у вас бронь в готелі, гроші і т. п.

Особливо варто звернути увагу на наявність достатньої суми для поїздки (готівка або кредитна карта). Не буде зайвою і виписка з банку, якщо прикордонник не схоче перевіряти наявність грошей на пред'явленій карті.

Важливо пам'ятати, що у кожної країни ЄС є свої норми «добових», які вважаються достатніми для перебування на її території. Зазвичай це 45-50 євро на кожен день перебування за кордоном.

Якщо мета поїздки — відвідання виставки, конференції чи ділова зустріч, треба показати квиток на захід або запрошення. Запрошення може бути представлено у вільній формі, навіть усній: треба пояснити, до кого їдете, звідки знаєте запрошуючу сторону або вказати контактний телефон. Також прикордонники можуть попросити номер телефону друзів або родичів, до яких ви їдете.

Як показує досвід сусідньої Молдови, громадяни якої ось вже три роки користуються безвізовим режимом, якщо українці не будуть порушувати законодавство Євросоюзу, то кількість питань і частота їх виникнення з часом стане зменшуватися. З часом у прикордонників з'явилася довіра, а процедура перевірки мінімального набору документів стала вибірковою.

Чим загрожує порушення безвізового режиму

За порушення строків перебування або роботу без дозволу (а також інші порушення правил перебування в ЄС) загрожує штраф до 3 тис. євро і депортація. Замість штрафу може бути накладено заборону на в'їзд до Шенгенської зони на термін від 1 до 5 років.

Також можуть заборонити в'їзд у країни ЄС, якщо мандрівник вже значиться в «чорних списках», наприклад, Інтерполу або Європолу.

Якщо порушення правил перебування українців Європі будуть масовими, то країни ЄС можуть запустити механізм призупинення безвізового режиму. Спочатку на 9 місяців для окремих категорій громадян України, а якщо причина не усувається, то ще на 18 місяців і вже для всіх мандрівників.

Прогнози для бізнесу

Вважається, що «безвіз» призведе до приходу в Україну європейського бізнесу та інвестицій. Першими відреагують іноземні перевізники.

Очікується, що безвізовий режим призведе до здешевлення квитків. Зокрема, європейські авіаперевізники, особливо лоукости, будуть активно освоювати український ринок.

Досвід Грузії показує, що після запровадження безвізового режиму авіаквитки в Європу подешевшали на 10-20%.

«Перевізники почнуть заробляти більше — ми прогнозуємо, що за три-чотири роки туристичний потік зросте на 50%. Таким чином, конкуренція зросте, що теж позитивно вплине на розвиток галузі», — розповів гендиректор компанії Busfor Україна Олександр Павлович.

За його словами, за отриманням безвізового режиму для України спостерігали в тому числі і міжнародні компанії перевезень, які ще в минулому році заявили про свої плани розвивати маршрути в Україну.

«Враховуючи, що цей ринок працює на паритетних засадах, все буде збалансовано. Туристичні компанії можливо і втратять невеликий відсоток клієнтів, але точно не найближчим часом. Автобусні квитки і маршрути, спроектовані самостійно, все ще залишаються самим популярним і доступним видом туризму», — вважає Павлович.

Президент Асоціації лідерів турбізнесу України Олександр Новіковський також вважає, що туристи будуть мати більше можливостей для виїзду, а турагентства – для формування своїх пакетів пропозицій.

«Може зрости кількість тих, хто подорожує самостійно та агенції втратять клієнтів. Але цього може і не відбутися, якщо туристам буде важлива підтримка. Тим більше, що вартість подорожі на двох за рахунок відсутності плати за візу стане дешевшою приблизно на 110 євро (35 євро за візу і 20 євро за супутні послуги візових центрів)», — зазначив Олександр Новиковський.

При ціні однієї путівки на 3-4 дні в 250-350 євро економія на візи складе від 15 до 22% від ціни подорожі.

За деякими підрахунками, українці сукупно витрачали на оформлення віз в країни ЄС близько $60 млн. щорічно. Експерти також відзначають, що безліч бізнес-контактів не відбулися або відбулися не вчасно через те, що українським учасникам доводилося оформляти візи.

Технічні процедури оформлення візи займає від 7 до 14 днів плюс час на збір документів. При безвізовому режимі ділові люди зможуть планувати поїздку в режимі «сьогодні на завтра».

«Єдиний бізнес, який напевно постраждає від безвізового режму — це посередники, що надають послуги оформлення віз. Та й то, швидше за все, вони просто переорієнтуються на ті країни, яких це нововведення не торкнеться, наприклад, Великобританію і США», — вважає Олександр Павлович.

Крім того, конкуренція на внутрішньому ринку турпослуг зросте, що змусить деякі курорти, які невиправдано завищували ціни, знизити апетити.
Категорія: Документи | Додав: Vik (18.04.2017)
Переглядів: 1269 | Теги: корисна інформація, виїзд, для українців, шенген, туризм, корисні поради, Європа, подорожі, візи, безвізовий режим | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Успіх - це рух від невдачі до невдачі без втрати ентузіазму.
Уїнстон Черчілль

Наше опитування

Ви віддаєте перевагу - жити в селі чи в місті?
Всього відповідей: 266

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика