Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Вівторок, 23.04.2024, 15:34

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Історія

12 маловідомих фактів про Чорнобиль

12 маловідомих фактів про Чорнобиль

Вночі 26 квітня 1986 року відбулася подія, яку Організація Об'єднаних Націй назвала згодом «найбільшою екологічною катастрофою в історії людства»: на Чорнобильській атомній електростанції вибухнув четвертий реактор.

Представники ядерної галузі запевняли, що це був нещасний випадок і подібного більше не повториться. Але через 25 років аварія на АЕС «Фукусіма-1» в Японії знову нагадала про ризик ще одного «чорнобиля» всюди, де використовується ядерна енергія. «Довгоживучі» радіонукліди, викинуті в результаті Чорнобильської катастрофи, забезпечили далекосяжні наслідки. До сих пір, тому вже 30 років, вони впливають на життя мільйонів людей.

Відео - День в історії. Вибух на ЧАЕС

_

Ось 12 фактів про цю страшну катастрофу, які, можливо, відкриють невідомі вам раніше деталі.

1. Майже 5 мільйонів людей, за даними «Грінпісу», все ще живуть в районах, забруднених радіацією.

Одна з "самоселів" зони відчуження в Чорнобилі
Одна з «самоселів» зони відчуження


2. Радіоактивне випромінювання при вибуху було в 100 разів потужнішим, ніж від атомної бомби, скинутої на Хіросіму і Нагасакі.

Колесо в Прип'яті



3. Жителі найближчого міста Прип'ять були евакуйовані лише через два дні після катастрофи. На той час багато людей вже зазнали впливу високих рівнів радіації.

Чорнобиль, Прип'ять


4. Радіоактивний дощ випав навіть у Ірландії. Найсильніше постраждали Україна, Білорусь і Росія. На частку цих країн припало 63% радіоактивного забруднення.

Чорнобиль, радіація


5. Оскільки люди покинули Прип'ять через небезпечний радіоактивний фон, місто заселили вовки, дикі коні, кабани, бобри і інші тварини.

Тварини в Чорнобилі


6. Серед звірів, що мешкають в межах 30-кілометрової зони відчуження навколо Чорнобильської АЕС, відзначаються більш високі показники смертності, збільшення генетичних мутацій і зниження народжуваності.

Мутації звірів в Чорнобильській зоні


7. Логічно було б припустити, що інші три реактори Чорнобильської АЕС закрили відразу ж після катастрофи. Однак їх роботу відновили - вони знаходилися в експлуатації ще 13 років.

Експлуатація реакторів в Чорнобилі


8. Радіоактивний матеріал як і раніше знаходиться в обсипаному цементному саркофазі, зведеному над реактором після аварії. Поверх нього будується нова масивна оболонка, але її вистачить лише на 100 років.

Саркофаг для реактивного матеріалу в Чорнобилі


9. Розташований поблизу ліс отримав назву «Рудий ліс», коли радіація пофарбувала дерева у вогняний колір і не залишила після себе нічого, крім смерті.

Рудий ліс, Чорнобиль


10. Тепер можна провести вихідні в чорнобильській зоні відчуження. Туристичні агентства організовують денні тури в покинуте місто Прип'ять.

Тури в Прип'ять, Чорнобиль


11. Прип'ять буде залишатися покинутим містом, оскільки необхідно більше 24 000 років тільки для того, щоб інтенсивність радіоактивного випромінювання плутонію скоротилася наполовину.

Прип'ять - покинуте місто


12. Радянський уряд спочатку хотів зберегти в таємниці аварію на Чорнобильській АЕС. Швеція стала першою країною, яка повідомила світу про катастрофу.

Замовчування про аварію на ЧАЕС

Категорія: Історія | Додав: Vik (26.04.2016)
Переглядів: 1489 | Теги: екологія, ЧАЕС, аварія, Чорнобиль, історичні факти, історія, цікаві факти, радіація, вибух | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Щоб добратися до витоків, треба плисти проти течії.

Наше опитування

Ви віддаєте перевагу - жити в селі чи в місті?
Всього відповідей: 266

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика